Kliimalaps šokis! Isa viskas telefoni minema!

06.10.2019 19:35
Voldemar Pohl Illustreeriv foto: Delfi
Kommentaarid
28
Foto:

Terve päeva kliimaterrorit taluma pidanud perepea Rannar konfiskeeris oma 16aastaselt tütrelt mobiiltelefoni ning lõpetas ära taskuraha andmise. Uued tossud jäid ka ostmata.

“Kogu asi läks käest ära pärast reedest kliimaprotesti. Laps ei läinud kooli, vaid määgis koos lambakarjaga Toompeal,” pahandab Rannar. Edasi läks asi päris hulluks. Perekond pidi terve laupäeva kliimamantrat korrutava lapse tujutsemist taluma. “Ajas mingit täiesti seosetut iba kährikkoertest. Ma küsisin, et kust otsast see naftast tehtud jope siis ökom on?”

Taskurahale kriips peale
Laupäeva õhtuks oli Rannaril juhe täielikult koos. “Kutsusin tütre enda juurde ja ütlesin, mobla utiili, taskurahale kriips peale ja autokooli sissemakse jääb ka tegemata, sest autod on ju saatanast! Lisasin, et kliima huvides jääb ka kauaoodatud Tenerife reis ära!” Püha viha täis tüdruk läks oma tuppa ja lõi pauguga ukse kinni.

Tossude pesemine on ilus kliimaneutraalne tegu
Järgmisel päeval kui tusane tütar oma toast lõpuks välja suvatses tulla, teatas ta, et isa oli lubanud talle uued botased osta.
“Ütlesin, et tehku parem üks ilus kliiimaneutraalne tegu ja pesku oma vanad tossud vee ja seebiga puhtaks. Vett võtku vihmaveetünnist. Laps hakkas selle peale jubedalt hambaid krigistama ja sulges ennast uuesti tuppa. Esmaspäeval kooli minnes oli plika imestus suur, kui ma ta taskurahast ilma jätsin. Niikuinii ostad mingit palmiõliga tehtud kräpp-šokolaadi!Mis saab edasi?
Kui kaua tütar sedasi edasi tusatseb, Rannar ei tea. Samas kiidab ta kogu seda kliimahüsteerikute värki, sest autokool ja Tenerife reis oleks perekonna eelarvele korraliku põõna pannud.

Vaadatud 11257 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
loodusesõber

Kogu see internet ise on saatanast, sest peab pidevalt tarbima üüratus koguses elektrit. Kui katelde all tuli kustub, on ekraanid pimedad ja kogu tarkus võrgust päästmatult kadunud. Katelde all lõõmab aga "roheline" värk -ehk mets!!!! Lapsed ilma netita on ehk arukamad ja leiavad aega isegi oma tossude pesemiseks... No on muidugi sigadus sellest puidust paberi keetmine ja sellele trükiste paigutamine, kuid paberil oleva info saab igapäevases päevavalguses lihtsalt korduvalt kätte puid lisaks sundkorras hävitamata. Mõni raamat on isegi tuhat aastat kasutatav püsinud... Lugege raamatuid -see ON PÄRISELT ROHELINE tegevus! Okasmetsad, vihmametsad ning kõik muu suur ja roheline annab meile elus püsimiseks vajalikku õhuhapnikku. Mingi rumal mõttevälgatus on metsade hävitamise kuulutanud "taastuvenergiaks", mida võib tagasilöökideta kasutada. Vihmametsade asemele õlipalmide istutamine, selle õli vedamine ümber maakera ja siis energiamahukalt toodetud transpordivahendite hävitamine sellise kütusega on miskipäras õilis ja "roheline" tegevus.... Ma olen vist vana ja loll, aga mitte niivõrd, et seda raiskamist heaks kiita! Seejuures tundub laste hullutamine tervikust eraldatud ja ülevõimendatud juppidega meid ümbritsevast elust lihtsalt kuritegeliku ja alatu viisina uute maksude väljamõtlemise õigustamiseks!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi