Kodus igav? Nõuanded kuidas anda vanale mööblile uus jume

23.01.2022 23:15
Kommentaarid
2
Foto:

Pandeemia algusega võeti kasutusele äärmuslikud meetmed ning riigid rakendasid lockdown süsteeme, kus piirati inimeste liikumit ning seda mõningates kohtades küllaltki äärmuslikult. Kodudesse lukustatud inimesed said siiski arvuti tagant oma tööd edasi teha ning leidsid kodus muid võimalusi aja veetmiseks. 

Ärid sulgesid oma uksed 2020.aasta veebruaris, kui USA ja mujal Euroopas hakkas uus viirus äärmusliku kiirusega levima. Meelelahutust tuli otsida kodus olemas olevatest tegevustest ning loomingulisest tööst. Võimalikult efektiivselt oma aega kasutates hakati kirjutama rohkem raamatuid, looma muusikat ning DIY projektide osakaal tõusis hüppeliselt. Kuna kulleriteenus töötas siiski hästi ning veebi kolinud poed said ümber sättida oma strateegiad. 

Mööblile ja kodusele interjöörilile uue ilme andmine teeb tuju rõõmsamaks ning värskendab eluolu ja atmosfääri märgatavalt. Kuid milliseid võtteid kasutades saab parima tulemuse ning kui keeruline võib olla näiteks kanga väljavahetamine pehmel mööblil?

1. Värvimine

Mööbli ülevärvimine on üks kõige lihtsamaid võtteid uue jume andmiseks. Värve toodetakse vastavalt nendele mõeldud aluspinna järgi ning jagunevad nii metall, puidu, plastiku kui ka elastsuse järgi. Värvimise eel tuleb kõik pinnad, mida ei soovita värvida markeerimisteibiga või kilega kinni katta. Vali värvimiseks hästi ventileeritud ala kuid ära teosta mööbli värvimist välitingimustes, kui tuule kiirus on muutlik ning õhuniiskus suur. Samuti ei tohiks värvida mööblit õues, kui päikese intensiivsus on suur. Sel puhul kipub värv liiga kiiresti kuivama ning lõpptulemus on lapiline. Peale pindade kinni katmist võiks võimaluse piires eemaldada vana värvi või lakikihi. Kuna nakkumine võib olla halb, hakkab uus värv toote peal lihtsalt jooksma ning lõpptulemus on väga halb. Kindlasti on müügil ka väga hea katvusega mööblivärve, mille kasutamise eel ei ole vaja aluspinda puhastada. 

Kruntvärvi kasutamisel võib tähelepanu pöörata just vaid valgele kruntvärvile, sest teise kihina peale kantava värvi toon võimendub sel puhul eriti. Samuti aitab kruntvärv vältida halvasti üle värvitud kohti, puhul kui uus peale kantav värv on samas toonis mis alumine vana värv. Värvi tuleks peale kanda vähemalt kaks kihti ning lisaks peale tuleks kanda ka lakikiht, kui kasutuskoht mööblil seda nõuaks.

2. Aerosoolvärviga värskendamine

Aerosoolvärv on kõige õigem kasutada metallsete dekoratsioonide värvimiseks. Puitpindadele valmistatakse samuti spetsiaalseid aerosoolvärve, mille pihustamine pinnale vajab natuke harjutamist. Kuna kaugus peab olema õige, tuleb olla kindel, et peale pihustatav värv oleks õrna kihi paksune ning ei tekiks värvi nire jooksu.

3. Kangavahetus pehmel mööblil

Tegemist ei ole üheks kergemate killast toimetamisega, sest vajadus õmbluste tegemiseks on siin olemas. Pehme mööbli restaureerijad on kõik ühel arvamusel, et tegemist on üheks kõige pikema protsessiga DIY projektide hulgas. Kuid kui kodus on õmblusmasin olemas ning algsed teadmised olemas, saaks sellega hakkama sinagi. Kõigepealt tuleks eemaldada vana kangas võimalikult tervelt, et uue kanga õmblemiseks saaks kasutada neid kui profiile. Mööblikangas on tavalisest kangast paksem ning sel puhul tuleks kasutada paksemat nõela ja niiti. Õmblused peavad jääma peitu ning uue kanga peale kandmisega tuleks kinnitada istmekohad kõige esimesena. Mööblikangas venitatakse üle käetugede ning seljatugede ning seejärel kinnitatakse naelte või klambritega konstruktsiooni külge. 




Vaadatud 976 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
piilur

Vana tool saab täiesti uue välimuse ilma, et tooli kallal midagi tegemata. Piisab vaid ilus siledasäärne paljas neiu selle toolile istuma sobitada ja volaaaa........

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi