Koos peikaga sai Annika oma ellu kolm uut naist

02.05.2021 23:30
Helen Mandel Illustreeriv foto
Kommentaarid
6
Foto:

Kui Annika tutvus Mardiga ning temaga aina enam suhtlema hakkas, poleks ta osanud uneski aimata, et selle mehega koos jõuab tema ellu ja elutuppa nii palju teisi naisi.

Annika (36) on sümpaatne naine, kellel on elus vedanud peaaegu kõigega peale meeste. Ta on olnud kaks korda abielus, kuid mõlemad liidud on purunenud. Ja seda mitte Annika süül, sest tema esimene kaasa kippus liiga palju napsi võtma, teine aga oli lootusetu seelikukütt, kes baaris kohvi juuagi ei suutnud, ilma et poleks teenindajale natuke külge löönud.
Annika seevastu liikus elus edasi. Lõpetas kõrgkooli ja tegi kraadi, asus tööle ühes ettevõttes keskastmejuhi asetäitjana ning liikus samm-sammult karjääriredelil kõrgemale. Naine teenib piisavalt hästi, nii et praegu on tal kena kodu, mille eest laengi makstud.
Kui Annikal millestki tõsiselt kahju on, siis sellest, et ta emaks pole saanud. „Ma polnud kummalgi korral nii kaua abieluski,” ohkab naine.
Ometi – naine otsustas, et kindlasti pole veel pole hilja uue armastuse leidmiseks ja kes teab, mis üllatusi elul veel varuks võiks olla...

Valmisolek uueks suhteks
Eelmisel suvel alustas Annika meheotsinguid. Mitte, et ta oleks kuulutanud või end mõnda portaali ootele seadnud. Naine hakkas pihta hoopis sellest, et muutis oma välimust pisut erksamaks ja mängulisemaks ning hakkas teadlikult rohkem naeratama. Meestele, naistele, lastele, kasvõi hulkuvale koerale, nagu ta ise selle kohta ütleb.
Tulemus oli üllatav. Annika sotsiaalne elu lõi lõkkele nagu jaanituli, millele on pisut bensiini lisatud.
Korraga kutsuti teda igale poole. Annika sättis oma lahtikammitud soengu poolpaljale õlale pilkupüüdvasse vihku, läks ja muudkui naeratas.
Ühel sellisel kenal aiapeol kohtas ta Marti. Naine tunnistab, et pilgud kohtusid peaaegu kohe, aga enne, kui mees temaga rääkima tuli, läks paar tundi aega.
Aga kui Mart lõpuks tulnud oli, siis ilmnes, et neil on teineteisega koos lõbus. Mõlemale meeldib Lõuna-Euroopa, mõlemad armastavad hästi süüa ning ise süüa teha, mõlema arvates on hea puhkus pigem aktiivne.
Et vaba aega koos hakati veetma, oli igati loogiline.

Eksnaine on elus tähtsal kohal
Sarnaselt Annikale oli ka Mart lahutatud mees. Küll ainult ühest abielust, kuid seevastu toreda 15aastase tütre isa.
„Mind üllatas, et nii toredal mehel pole pikka suhteajalugu,” tunnistab Annika. Mart aga ütles talle ausalt, et pärast aastaid tagasi lõppenud abielu on olnud mõned juhusuhte tasandil kohtumised ja rohkem mitte midagi.
„Ta oli sellest rääkides kuidagi häbelik ja mainis, et saab endiselt väga hästi läbi ka oma ekskaasa ja tütre emaga, ehkki midagi intiimset nende suhtluses ammu enam pole. Ma ei saanud aru, miks ta sellest üldse peab siis rääkima,” muigab Annika.
Nüüd saab naine sellest aga suurepäraselt aru. Nimelt on eksnaisel säilinud harjumus suhteliselt suvalisel ajal Mart üles otsida ning talle oma mistahes elumurest või -rõõmust jutustada. Kui Annika Mardi juures oli, tundus see talle algul väga võõrastav.

Kõik on lahked, aga...
„See, et Liis, Mardi tütar, on palju isaga, on nagu loomulik. Mul pole selle vastu midagi ja mind tegelikult üllatas see, kui normaalselt Liis minu omaks võttis,” tunnistab Annika ning lisab kohe, et veel kummalisem oli see, et Mardi eksnaine Silvia võttis ta samuti üsna lahkelt vastu.
„Esimesel kohtumisel teatas Silvia mulle, et oo, sa käid nüüd Mardiga, vahva, me hakkame siis palju suhtlema...” jutustab Annika ning pööritab nüüdki natuke silmi. Mõtlesin, et bitšib niisama, tahab mind hirmutada. Aga ei, ta mõtles seda tõsiselt, ja pigem isegi hästi.”
Lisaks Liisile ja Silviale on aga veel Linda – Mardi ema. Ka tema on harjunud oma toreda pojaga üsna ööpäeva igal sammul suhtlema ning ta tema võttis Annika vastu avasüli ja õunakoogiga, ent täiesti loogiliseks pidades, et ka naine kuulub nüüd „nende hulka”.

Imelik tunne süveneb
Annika ja Mart on praegu veel visiitsuhtes, elades vastavalt vajadusele või soovile ühe või teise kodus. Et Mardi varasema elu kolm tähtsat naist läbi tema elu ja tubade liiguvad ning oma võtmega ukse lahti keeravad, on Annikale juba harjumuspäraseks muutunud. Veidi rohkem imestas naine siis, kui Silvia lühikese etteteatamisega tema juures läbi astus ja sinna Mardi poolt soovitud raamatu Annika kätte tõi.
„Küsisin – enda meelest natuke irooniliselt – et kas ta tahab minuga kohvi ka juua. Tema aga ei saanud irooniast aru või ei teinud väljagi ja võttis käekotist hoopis šokolaadi välja. Ja kui Mart tuli, polnud tema meelest midagi imelikku selles, et me seal kohvitame, Silvia poolt talle toodud raamat laua­nurgal,” jutustab Annika olukorrast, mis talle endale väga kentsakas tundus.
„Ega ma ei teagi, kuidas ma suhtun,” ütleb naine mõtlikult. „Mart meeldib mulle väga. Tema ema on võluv vana daam ja tütar on tore ja tegelikult pole eksnaisel ka midagi viga, aga ikkagi on imelik tunne...”Vaadatud 2598 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Loodame, et see naistemaias oma tütart ahistama ei hakka.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi