Koristaja kaotas kudumise pärast töö

29.01.2017 18:20
Helen Mandel
Kommentaarid
3
Foto:

„Staaritsevat abipersonali pole meile ­vaja,” põhjendas ülemus koristajaproua lahtilaskmist.

Miia töötas ühes üsna suures alevikoolis koristajana. Enda arvates sai ta kenasti hakkama, vähemalt õpetajad kiitsid ja tänasid, et kool pidi olema palju puhtam kui eelmise koristaja ajal.
Tööd oli palju. Kaheksatunnine tööpäev venis enamasti pikemaks kui üheksa tundi, aga Miia ei protestinud, ehkki õhtuti lõid selg ja jalad piltlikult öeldes tuld välja.
„Mul oli koristada neli korrust koos WC-dega ja päev otsa oli vaja oma koristusasjadega ringi joosta,” meenutab Miia. „Sellist ilusat koristajakäru erinevate tööriistade ja vahenditega nagu pealinna kaubanduskeskustes näha võib, mul kahjuks ei olnud. Ikka ajasin ämbri ja mopi ja lapiga läbi.”
Vabal ajal meeldis Miiale kududa. Õigupoolest peale tööd nagu peamiselt vaba aeg ongi, sest poeg on Miial juba suur ja elab temast ammu eraldi. Omateed on läinud ka poja isa.
Miiale meeldib kodus telekast filme ja seriaale vaadata ning kududa. Käed on naisel osavad ning ta teab lugematuid põnevaid mustreid ja nippe, kuidas kudumid võimalikult head tulevad.
Miial on ka terve rida tellijaid, kellele naine väikese tasu eest sokke-kindaid-kampsuneid koob. Vahel ka põnevamaid asju – näiteks peeni salle, pleede või pontšosid. Sellist asja, mida Miia kududa ei oskaks, polegi vist olemas. Naisel on ka oma Facebooki-leht, kus ta teiste käsitööhuvilistega mõtteid vahetab ja ka tellimusi vastu võtab.
Suur oli Miia jahmatus, kui ülemus ta ühel päeval välja kutsus ja ütles, et tema tööleping saab otsa. Et Miia on pigem „kuulus kuduja” (ülemuse väljend) kui koolimaja koristaja. Ja et selles majas „tekitab abipersonali staaritsemine asjatuid pingeid”.
Ühtpidi oli Miia väga kurb, sest ehkki koristamine on raske ja palk väike, oli tegu siiski kindla sissetulekuga. Teisalt mõtles naine, et võib-olla see on märk, et tulekski peamiselt käsitööle keskenduda. Ja kolmas mõte on kusagile poodi või mujale tööle minna, uuesti madala, kuid kindla palga peale.
Aga mida tegi Miia ülemus? Jagas töökoha kaheks, sest ühe koha jaoks olla koormus liiga suur ja võttis kahe koha, ehk siis topeltpalga peale tööle oma abikaasa täditütre.Vaadatud 3511 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
epp-

miks ma ei imesta

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi