Korter oli suitsu täis, pann söestunud ja lapsed mustad kui murjanid

10.09.2023 23:10
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
2
Foto:

Ülle (33) räägib, mis ekstreemsusi võib juhtuda, kui oled juuksurisse minnes mehe kodu hoidma ja lapsi kantseldama jätnud.

„Ausalt öeldes ei julge ma enam isegi mõelda selle peale, et jätaks mehe koos lastega üksi koju,“ raputab Ülle ohates pead. „Viimane kord, umbes kuu aja eest, pidin tagasi jõudes küll kreepsu saama, kui nägin, mis vahepeal oli korraldatud. Olen nimelt ise pooleldi kodune – töötan andmesisestajana ja saan suurema osa tööst kodus arvuti taga tehtud – ja seepärast pole seni olnud erilist vajadust, et mees lastega üksi peaks olema.
Oma asjad olen tavaliselt saanud aetud ajal, mil lapsed on lasteaias. Suvel nad aga lasteaias ei käi ning minul oli hädasti tarvis juuksurisse minna – juuksed olid juba üsna katastroofilises seisus. Mis seal siis ikka, mehel on parajasti puhkus ka ning ma palusin, et ta vaataks need mõned tunnid laste järele, kuni ma juuksuris olen. Ütlesin talle, et tehku neile midagi lihtsamat süüa ka.
Teadsin ju hästi, et suurt söögitegijat temast ei ole, aga noh – siiani on ta vähemalt muna praadimise, viinerite soojendamise ja muude lihtsamate asjadega üsna edukalt hakkama saanud ning ma olin kindel, et lapsi nälga ta ikka ei jäta.

Korteris valitses suits ja kaos
Tagasi tulles ei saanud ma esialgu aru, mis siin vahepeal on toimunud – kas on mingi õnnetus või tulekahju juhtunud või mis? Terve korter oli paksult suitsu täis, ehkki õnneks oli mehel taipu olnud vähemasti aknad lahti teha. Enne mehelt arupärimist ajasin lapsed õue, et nad selle kohutava suitsu sees ei peaks olema. Jõudsin märgata, et noorem, kolmeaastane tütar on söönud mingit kommi või šokolaadi, ja ilmselgelt mitte paar pisikest tükikest (palju ma talle korraga ei taha lubada), vaid ikka ohtralt.
Nimelt oli lapsel terve nägu šokolaadist kriim, samuti oli paksult pruune plekke täis tema kleidi rinnaesine ning kätest ma parem ei räägigi. Nagu murjan! Suurema, viieaastase nägu oli samuti šokolaadiga koos, ent tema puhul polnud asi nii hull. Lapsed tormasid aeda ning mina astusin kurjalt köögi poole, et toimunu üle selgitust nõuda. Teel kööki jõudsin veel märgata, et laste mänguasjakast on elutoa vaibale kummuli keeratud ning selle alt piilub välja meie merisiga, kelle koht peaks olema lastetoas ning oma puuris.

Mees ei paistnud suitsu seest väljagi
Köögis oli suits nii tihe, et esialgu ma ei näinudki suurt midagi. Lõpuks hakkasid siiski silmad nii palju seletama, et märkasin kraanikausi juures seisvat meest, kes parajasti üritas üleni mustaks söestunud panni enam-vähem puhtaks kraapida.
Mind nähes kukkus ta kohe vabandama, et oli muna peekoniga üritanud praadida, aga laps oli arvutitoas raamaturiiuli pealt lillevaasi alla tõmmanud ja seni, kuni ta kilde koristas, oligi söök korralikult kõrbema läinud. Ma ei osanud isegi millegi peale pahandada, vangutasin ainult šokeeritult pead. Saan aru, et tegijal juhtub mõndagi ning muidugi olin mehele tänulik, et ta võimaldas mul juuksuris ära käia, aga kardetavasti ei julge ma teda siiski niipea omaette jätta. Kes teab, mis tagajärjed sellel järgmine kord võivad olla!“Vaadatud 538 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tölbart - Seligeeri räim

Tölbart sai Seligeeri tiigi ääres suurema rahasumma. Nüüd Anastassia lööb laiaks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi