Kõrvalmajja kolis saatuslik naine

08.10.2017 21:40
Mariina Rein
Kommentaarid
4
Foto:

Grete oli oma mehe Aini kõrvalehüpped 15 abieluaasta jooksul kõik välja kannatanud, aga tema mehe suhe naabermajas ­elava naisega oli tavalisest petmisest suurem teema.

Grete ja Ain on koos olnud kuskil sajandivahetusest. Ain on enamuse sellest ajast olnud suur elumees ja tihti oma kõrvalsuhete varjamisel ka ettevaatuse kaotanud. Selle kohta öeldi vanasti, et hunt kodu lähedalt ei murra, aga Ainil on olnud suhteid ka Gretele tuttavate naistega. Mis tähendab, et oht vahele jääda on suurem ja Ain ongi korduvalt päris haledalt vahele jäänud.

Naine saab mehe ­truudusetusega hakkama
Grete on aga elus valinud selle tee, et ta saab mehe truudusetusega hakkama. Ain on töökas mees, teenib hästi ja on korralik isa. Neil on kaks last, kellest üks õpib algklassides ja teine lõpetab järgmisel aastal põhikooli. Grete on endalt küsinud, kas üksi koos lastega vireleda oleks parem? Või olla suhtes küll truu, aga saamatu või joodiku mehega?
Grete pole ka lähedasematele sõbrannadele kuigi palju oma elu üle kurtnud. Vahest üle kümne aasta tagasi ta üht-teist rääkis oma abielust, kui talle selgelt kohale jõudis, et mees petab teda. Ain ise on külma näoga igasuguseid kõrvalsuhteid eitanud, isegi siis, kui asi on abikaasa ja kõigi tuttavate jaoks üsna ilmne. Mingist ajast alates Ain surus kooselus oma eluhoiaku peale ja mehe koduväline elu ei tulnud kodus enam jutuks.

Lootis, et nüüd algab parem aeg
Mehe koduväline elu ei tulnud jutuks isegi siis, kui mees mitu päeva koju ei tulnud. Tavaliselt mõeldakse sel puhul, et kukkus jooma. Aga Ain joomamees ei olnud. Tema oli siis mõne naise juures. Iga uue armukesega al­gas suhe nii kuumalt, et et võttis esialgu kogu vaba aja.
Mingitel aegadel tundus Gretele, et Ain on sarved maha jooksnud ja veedab vaba aega ainult kodus. Gretel oli hea meel, et ära jõudis oodata, ja lootis, et nüüd algab nende abielus ilus aeg.
Neil hetkedel, kui mees talle teed tegi ja diivani peal ümbert kinni võttis, tundis Grete lausa õndsust, nagu algaks nende elu uuesti.Väga tuttav naine naabermajast
Siis kolis kõrvalmajja üksikema lapsega. Muidugi seda märgatakse, nagu ikka märgatakse vaiksel kõrvaltänaval toimuvat. Kui Ain ühel päeval nägi seda naist lähedalt, sai ta aru, et see on Liina, kellega tal kaks aastat tagasi suhe oli. Ainil ei olnud naist nähes hea tunne, sest ta lõpetas Liinaga suhte, kui see teatas, et on rase. Tulebki välja, et ta on Liina lapse isa. Vähemalt nii Liina kinnitab ja Ain usub. Liina nõuab, et Ain võtaks lapse omaks ja toetaks teda. Jutud Liinast ja tema lapsest jõudsid tasapisi ka Greteni. Ühel päeval nägi ta läbi akna pealt oma mehe ja Liina väga teravat sõnavahetust, läks õue nende juurde ja küsis, milles asi. Liina oli nii ärritatud, et lükkas teda. Grete lükkas naist vastu ja käskis tal lahkuda. Liina karjus, et tema lahkub ainult siis, kui Ain end lapse isaks tunnistab ega mängi enam korralikku perekonnaisa. Selle peale Grete sakutas Liinat rinnust ja Liina karjus.
Nüüd oli Ain päris hullumas. See oli asi, mida ta kõige vähem ootas. Ta ei julgenud enam üldse tänavale minna ja kodus ka kogu aeg piilus aknast, ega Liinat lähedal pole. Ja loomulikult teadis sellest loost nüüd kogu tänav ja kõik nende tuttavad.
Igatahes mõne kuu pärast läks Ain Soome tööle ja hakkas kodus käima iga paari nädala tagant. Siis tuli ta harvemini koju ja varsti ei tulnud üldse. Grete ja Liinaga keeldus ta suhtlemast. Kui Grete hakkas tuttavate käest uurima, mis juhtunud on, sai ta teada, et Ainil on Soomes uus naine. Kodus polegi mees rohkem käinud ja lastega suhtleb siis, kui need tema ema juures on või kui nad ise talle kirjutavad.

Vaadatud 2667 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ants

Vahel ikka juhtub

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi