Kristallid, mis aitavad ärevuse ja stressi puhul

21.07.2020 14:05
Kristel Rebane
Kommentaarid
0
Foto:

Igaüks meist tunneb elus kasvõi korra stressi ja ärevust. Ei ole vahet, kas elad Eestis, Ameerikas või kuskil palmi all. Kõigil on elus omad mured, kuid uuringute põhjal on suuremas stressis inimesed alates täiskasvanu ealiseks saamisest kuni umbes viiekümnenda eluaastani.

Näiteks USA-s näitab statistika, et 18,1% elanikkonnast kannatab ärevushäirete all, kuigi tõenäoliselt on see protsent suurem, kuna väga paljud inimesed ei otsi abi või on saanud vale diagnoosi. Viimasel ajal räägitakse üha rohkem ka terviseärevusest.
Kuidas aru saada, et sul on ärevushäired või stressiga probleeme? Me kaotame end nii sügavale oma emotsioonidesse, et tihtipeale ei märkagi, kui väga see meid mõjutab. Mõnikord oleme nii stressis, et unustame väikseid ent olulisi asju, teinekord muutume erakordselt nipsakaks või tõredaks. Või lausa ignoreerime oma lähedasi, eriti kui nad üritavad meid vaid aidata.
Sõltumata sellest, kuidas see teie käitumises välja lööb, ei ole see asi, mida häbenema või peitma peaks. Oluline on just abi otsida. Tark ja julge on inimene, kes tunnistab, et vajab abi ning otsib seda.
Stressi seljatamiseks on mitmeid võimalusi. Muidugi on võimalik alati töölt lahkuda, isiklik vara maha müüa ja palmi alla elama kolida! Pigem mitte? Õnneks on ka teisi lahendusi. Ning enne kui arsti juurde rohtusid küsima minna, tasub uurida leebemaid ja tervislikumaid viise.
Mõned teist kindlasti küsivad et: “Ma olen nii suure stressikoorma all, mismoodi üks kivike kaelas mind aitama peaks?” Alustuseks – kedagi sellega sihtimine kindlasti loodetud tulemust ei too. Aga õiget kivi enda läheduses hoides, kaasas kandes, võib sellest abi olla küll.
Tegelikult on stressimaandusega abistavaid poolvääriskivisid palju rohkem, kuid täna toome me teieni neist viis kõige tuntumat. Muidugi on olemas ka spetsiifilisemate muredega aitavaid kivikesi, näiteks paanikahoogudega hädas olijatele. Seepärast on ka kõige parem enne ostu tegemist veidi taustauuringut teha, olemaks kindel, milline kristall just teie probleemidega kõige paremini toime tuleks.
Ametüst – Maagiliselt ilus violetne kivi, mis kuulub kvartsi perekonda. Ametüsti on alati hea kaasas kanda, kuna see on tugev kivi, millel on kaitsev ja tervendav mõju. See kaitseb psüühiliste rünnakute eest ja muundab negatiivse energia positiivseks.
Seda peetakse ka looduslikuks rahustajaks. See leevendab stressi ja pinget, ärrituvust, tasakaalustab meeleolumuutused, hajutab viha, raevu ja hirmu. Leevendab kurbust ja leina ning lahustab negatiivsuse. See on peaaegu täiuslik kivi empaatide jaoks, kuna see aitab halba energiat tagasi tõrjuda ja head energiat ligi meelitada.
Parim viis selle kasutamiseks: magage sellega! Pange see oma voodi alla, padja alla, öökapi peale - kuhu iganes. Kuni see asub teie energiaväljas, töötab see stressi leevendamiseks. Magades võitleb luupainajatega! Päeva jooksul võite seda ehetena kanda või kaasa võtta väikese kivikesena ja see töötab kogu päeva teie kasuks ning aitab ka pingetest tekkinud peavalude puhul, kui oskate seda korralikult puhastada ja laadida.
Kui olete kurnatud, asetage tükk ametüsti laubale ja puhake sedasi umbes 15 minutit.
Ametüsti on kasutatud juba iidsetest aegadest erinevate maagiliste rituaalide läbiviimiseks ja loitsude tegemiseks. Kivi hoiti ennustus­vahendite, kaartide, taimede või ruunikivide juures, et suurendada läbiviija sisemist energiat ja selgeltnägemise võimet.
Sinine pitsahhaat – Emotsionaalne tervendaja ja rahu tooja. Hea abiline emotsionaalsete traumade puhul, aidates valust ja vihast loobuda ning oma mõtteid ja tundeid vabamalt väljendada. See pole kaitsekivi, vaid pigem kui tugi ja julgustus.
See on hea tugikristall eelkõige kõigile tundlikele inimestele, stressiga seotud olukordade rahustamiseks ja suhtlemisraskuste ületamisel.
Parim viis selle kasutamiseks: see on tõesti suurepärane kivi, mida kanda igapäevaselt sõrmes või riputada kaela ümber, see võib teie energiat meeldivalt tõsta. See sobib ka neile, kes näevad vaeva oma emotsioonide järskude väljendamistega.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 363 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi