„Kui kätte saaks, lööks raisa maha!”

09.12.2018 09:35
Hillar Kohv
Kommentaarid
4
Foto:

Raekülas asuva Piiri kohviku müüja peksti teadvusetuks ning kaasa viidi karbike metallmüntidega, mille varas õues kukkudes ümber ajas.

29. novembril kella 22.16 paiku sai Pärnus tegutseva Piiri kohviku müüja vajutada häirenuppu, sest talle kargasid üle leti kallale kaks maskides meest.
Kui 30. novembril ilmus Pärnu Postimehes ja Õhtulehes uudis Piiri kohvikus juhtunu kohta, siis pöördusin esmalt kohvikupidaja tütre poole, kes teatas ka esmalt, et ta ei tea rohkem sellest rääkida kui lehes kirjas oli. Kuna tunnen Piiri kohvikupidajaid hästi, sest nad on minuga samast külast pärit ning tütrepere elabki Rätsepa külas, siis uurisin asja edasi.
Olgu siinkohal mainitud ära seegi, et nende eravaldustesse Rätsepa külas on sisse tungitud korduvalt ja seda mitu aastat tagasi ning juhtunust Vanaritsus ja Talve talus olen kirjutanud eelnevalt samuti Nelli Teatajas.

Kohvikupidaja andis teada järgmist:
"Kassas oli koos vaheturahaga 250 eurot, aga nad ei saanud paberraha kätte, see oli teises sahtlis.
Kaasa haarati karp müntidega, kus oli 100 eurot ja sellegi oskasid õues ümber ajada. Arvata on, et röövel käis külili.
Tõeline sajandi rööv! Ajaks naerma, kui poleks olnud seda hirmsat peksmist. Peksti rusikaga pähe ja jalaga selga nii,et müüja kaotas teadvuse. Aga raha ei leidnud, ainult „kulikad” ehk metallraha!
Kui kätte saaks, lööks raisa maha! See pidi olema sadist, kes naisterahvast nii peksab, vargad ei käituks nii.
Müüja kohta on öelda ainult seda, et tegu on väga sõbraliku, kogenud ja tubli töötajaga, kes on korralik abielunaine ja kahe lapse ema."

Ropp konflikt samal päeval
Samal päeval oli kohvikus toimunud ka konflikt teenindaja ja kliendi vahel, kus üks klient reageeris väga ropult.
Sellest informeeris siinkirjutajat juhuslik kohvikusviibija, kes kirjutas nii: „Samal päeval, mõni tund enne röövi, olid üks umbes 40aastane mees ja teenindaja omavahel sõnavahetuses olid...
"Pista see praad omale perse..." kostus kliendilt. Ehk on see kuidagi mingiks infoks. "
Saatsin peretütrele lugemiseks paari selgeltnägija nägemused juhtunu kohta ning sain sellise vastuse, et "ei kujuta küll ette, et keegi hauks talle kättemaksu”.Selgeltnägijad otsivad probleemi hoopis pererahvast
Selgeltnägija Helve: Olen ennegi öelnud, et ma päris nii ei tööta, et muudkui saadame mingi pildi, kellegi sünniaja või nime ja mina näitan pättide peale näpuga. Nii palju saan öelda, et see koht, kus kohvik asub, on nagu magnet, mis tõmbab kuritegevust ligi.
Asi pole mitte ainult kohvikupidajates, vaid kohas, kus kohvik asub. Seda kohta peaks lähemalt uurima ja vajadusel puhastama või midagi muud ette võtma. Paraku ei tunne, et need peksjad ja vargad kätte saadakse. Neid on mitu ja äärmisel juhul leitakse neist üks. Nii tunnen mina. Kui rääkida kohvikupidajatest, siis on ka nende kapis "luukered", mis tõmbavad samuti ebameeldivaid sündmusi ligi. Aga täpsemalt ei saa sellise info peale öelda. Tegelema peaks kohvikupidajatega ja selle kohaga sügavamalt.

Toomas Aria: On näha kahte meesterahvast, keda lähiajal kätte ei saada. See polnud juhuslik rööv, vaid planeeritud. On näha, et neil on ennegi sellega pistmist olnud.

Heino M Laisk: Kes on kurjategija, ma ei tea, mu arust kätte neid ei saada. Sel perekonnal on enda sees konflikt, mis tõmbab kurjategijaid ligi. Nad justkui ei tunne, et nende maailm kuuluks neile ja nad on pidevalt ohustatud. Tõenäoliselt on nii mees kui naine juba lapsena elanud ebaturvalises keskkonnas. On tundnud end ohustatuna ja see tunne jätkub ning tõmbabki päris- ohustajaid ligi.

Haldjapiiga: Ma näen, et on erinevad grupid, inimesed (kui ütled, et ka varem on jamasid olnud), samas mingis osas näen, vast viimane, ma ei ole kindel, vb eelviimane, et on mingisugune omavaheline kitkumine. Noh, et need, kes varem käisid, polnud need, kes nüüd käisid.
Hetkel tundub, et ei saada kätte, samas see võib muutuda. Selline oleneb, et noh, täna on miskine info ja selle põhjal ei saada, aga kui saadakse veel midagi teada, siis saadakse, aga kas saadakse teada, ma ei näe.

Vaadatud 2542 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tundub

Tundub, et see Aivar on nii suur Hillar Kohvi kirjutiste fänn, et ta käib iga väljaande lehel ja loeb Kohvi artikleid, et neid siis omal lollakal moel kommenteerida. Aivar on Kohvi fänn, kes ei oska ainult viisakalt ennast kommentaariumis väljendada. Ehk on see Aivar pidevalt "laksu" all, sest mõnuainete tarbija käitub ka totralt ja seda ise arusaamata.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi