Kui sageli tuleb soetada uued talverehvid?

08.11.2019 19:00
Fotod: Shutterstock.com
Kommentaarid
2
Foto:

Tõenäoliselt on iga autoomanik seisnud silmitsi küsimusega, kas vanad talverehvid peavad veel ühe hooaja vastu või tuleks need kindlasti juba välja vahetada? Soovitusi on erinevaid – palutakse jälgida rehvimustri sügavust ja rehvide vanust, kuid mis on siiski kõige olulisem? Vaatame lähemalt!

Kindel reegel ütleb, et kui rehvimustri sügavus on alla 5 millimeetri ja rehv on olnud kasutuses viis aastat ja rohkemgi, siis on need liiklusohtlikud ja tuleks kindlasti välja vahetada!

 

Kas soetada kasutada rehvid?

On mõistetav, et alati ei ole võimalik osta uusi rehve, sest tegemist on ju üsna hinnalise kaubaga. Siiski võiks silmas pidada, et ajaga rehvid paratamatult kuluvad ja kaotavad oma häid omadusi. See ei pruugi juhtuda tasapisi vaid isegi üsna järsult.

Niisiis tasub meeles pidada, et kasutatud rehvid on poolenisti siiski kulunud ja oma elastsust kaotanud, mistõttu ei toimi need enam uueväärselt ning vähendavad liikleja turvalisust. 

Ka seisev rehv kaotab omadusi

Mõnikord keskendutakse rehvide puhul ainuüksi mustri sügavusele ja otsustatakse kasutus selle põhjal. Paraku on aga samavõrd tähtis see, mis ajal on rehv valmistatud. Uus rehv, mis on aastaid seisnud kehvades tingimustes (või lausa õues), võib olla samuti oma uueväärsed omadused kaotanud. Seega tuleb arvestada, et kuigi muster on väga sügav ja ilus, võib aastaid vana rehv olla siiski ebaturvaline.

Rehvide tootmise aeg on enamike rehvide puhul märgitud toote siseküljele. See asub DOT märkme juures ja on kirjutatud ovaalse süvendi sisse neljakohalise numbrina, millest esimesed kaks märgivad rehvi valmistamise nädalat ja viimased tootmisaastat – vaata pilti!

Kas valida naast- või lamell?

Kindlat soovitust, kas osta talveks pigem lamell- või naastrehvid, ei saa tänapäeval anda. Siiski tasub teada, et tänapäeval on lamellid niivõrd kvaliteetsed, et linnainimese jaoks on mõistlikum kasutada just neid, sest on säästlikud nii ostja kui keskkonna jaoks. Naastrehv on parem üksnes täiesti siledal jääl, kareda jää puhul see eelis on väiksem ja muul juhul seda polegi.

Uued talverehvid tasub soetada K-rauta kauplusest, kus ootab teid lai valik tuntud tootjate kvaliteetseid rehve.

 

Vaadatud 1140 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
sohver

Kraamisin aidast välja seni kasutamata jooksu talverehve. Olid ununenud siis. Tõin need põdrast 89-dal aastal. Hakkapeliita 1 mustriga protid 80 kõrgusega karkassidel. Naaste pole sisse lastudki. Kui nüüd talveks läheb siis löön alla. Talverehvid, mustri sügavus üle sentimeetri. Naaste pole, seega lamellid (mustri servad teravad, et aja või habet). Ja kõrged pealegi, ei jää lumme sisse. Hirmu kivaaaa

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi