Kuidas kasiinos vastutustundlikult mängida?

25.03.2021 11:35
Kommentaarid
3
Foto:

Kasiinos mängimine on populaarne ajaviide ja meelelahutus, mille lahutamatuks osaks peaks olema vastutustundlik mängimine. Järgnevalt vaatame, mis on vastutustundlik mängimine, kuidas seda saavutada ja mida teha olukorras, kui sul on tekkinud hasartmängusõltuvus.

Mis on vastutustundlik mängimine?
Vastutustundlik mängimine tähendab seda, et kasiinos mängimine hoitakse kontrolli all ning see ei tekita probleeme kasiinost väljaspool. Vastutustundlikult mängida on lihtne – enne mängima asumist tasub seadistada endale kindlad reeglid ja limiidid ning mängida neist kinni hoides. Alati tasub mängida enda võimaluste piires. Samuti on väga oluline meeles pidada, et tegemist peaks olema meelelahutusega. Kui see tekitab frustratsiooni, röövib liiga palju vaba aega ning hakkab segama eraelu, on selge, et mängimise on üle piiri mindud ning tuleks aeg korraks maha võtta. Vastutustundlikult mängimine nõuab enese analüüsi ning käitumismustrite kontrollimist.

Kuidas vastutustundlikult mängida?
Vastutustundlikult mängida aitavad erinevad limiidid ning kokkulepped enesega. Pane enne mängima asumist paika nii rahaline kui ka ajaline limiit, millega mängimisel arvestada.
Samuti pakuvad kasiinod mängijatele vastutustundliku mängimise abivahendeid, mille leiab reeglina oma konto rubriigist „Vastutustundlik mängimine”. Abivahenditeks on peamiselt enesehindamise testid, erinevate limiitide seadistamise võimalus ning samuti enda mängimise piiramise võimalus.Mängukonto kaotuse limiidi seadistamiseks OlyBeti keskkonnas ava konto Profiilis sektsioon „Limiidid“.

Kontrollküsimused, mille abil tuvastada hasartmängusõltuvus:

  1. Kas sa tunned ennast halvasti mängimisele kulutatud summade tõttu?
  2. Oled sa kunagi mängimiseks raha laenanud?
  3. Kas sa oled mänginud raha eest, mida sa tegelikult kulutada poleks tohtinud?
  4. Kas sa oled pidanud suurendama panuste suurusi sooviga saada endist põnevustunnet?
  5. Kas mängimise lõpetamine on sinu jaoks keeruline?
  6. Kas hasartmängud on negatiivselt mõjutanud sinu isiklikke suhteid, tööd või õpinguid?
  7. Oled sa kunagi oma mängimise kohta valetanud?
  8. Kui tihti alustad sa mängimist soovi või vajadusega eelnevalt kaotatud raha tagasi võita?
  9. Muutud sa rahutuks, kui sa mõnda aega ei mängi?
  10.  Kas sa tunned, et sul võib olla hasartmängusõltuvus?

Mida teha kui sinul või sinu lähedasel on hasartmängusõltuvus?
Mõned ohumärgid, mida inimeste puhul tähele tuleks panna on tihtipeale maksmata arved, pidev rahapuudus olenemata piisavast sissetulekust, pidev raha laenamine ja võlgadesse sattumine, hasartmängude mängimine tööajal, mängimise varjamine ja emotsionaalsed muutused.
Hasartmängusõltuvuse puhul ei suuda inimene enam selgelt mõelda ega ratsionaalseid otsuseid teha. Kui sinu pereliige või sõber on sattunud hasartmängusõltuvusse, soovitame pöörduda Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse poole. Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus aitab inimesi, kelle jaoks vastutustundlik mängimine on muutunud keeruliseks. 

Vaadatud 692 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
xmx

Vastutustundlik mängimine on võitmine. Iga kaotus näitab sinu hoolimatust.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi