Kuidas saada kvaliteetne sülearvuti võimalikult soodsalt?

31.08.2022 16:00
Kommentaarid
3
Foto:

Kooliaasta algus toob paljudesse peredesse ka vajaduse osta sülearvuti. Kord on seda vaja õpilasel, et koolitöö ära teha, mõnikord aga hoopis tema vanematel. 1IT arvutikauplus soovitab kvaliteetset ja soodsat lahendust – osta kasutatud äriklassi arvuti.

1it arvutipood valikust leiab uute sülearvutite kõrvalt ka väga korralikke äriklassi kasutatud arvuteid sellistelt tuntud tootjatelt nagu Lenovo, HP, Dell, Fujitsu ja Apple. Võimekas ja hea töökindlusega kasutatud sülearvuti.
teeb kõik vajaliku ära, mida koolitöödeks ja internetis kolamiseks vaja on.Enamasti on äriklassi sülearvutid valmistatud kvaliteetsetest komponentidest, mille valimisega on tootjad rohkem vaeva näinud. Odavate paarisaja euroste arvutite probleemiks kipub olema see, et neil on väga nõrgad hinged, mis aastatega väsivad ja hakkavad korpust lõhkuma. Äriklassi masinatel seevastu on hinged valmistatud korralikust metallist ning sellist korpuse purunemist hingede juures ei esine.

Koguni kolm korda odavam
Suurim erinevus kasutatud ja uute äriklassi sülearvutite vahel on hind, mis võib erineda koguni kolm korda. Kui näiteks uued Lenovo äriklassi sülearvutid algavad umbes 1200 eurost, siis sama seeria kaks-kolm aastat tagasi soetatud seade maksab umbes 300-400 eurot.
Samas ei pea kahe- või kolmeaastast kasutusaega üldse pelgama: äriklassi arvutid on mõeldud kestma ning peavad vastu ka suuremale liikumisele, mis näiteks on oluline kooli ja kodu vahel liikuvale koolilapsele. Äriklassi arvutid koosnevad kvaliteetsetest materjalidest ning ei purune nii kiiresti kui odavama klassi arvutid.
Kaks-kolm aastat vanad arvutid on piisava võimekusega, et nendes saaks teha ka videotöötlust ning isegi internetipõhiseid mänge mängida.
Mida väiksemaid tegevusi laps arvutiga teeb, seda soodsamalt saab hakkama. Näiteks piisab algklassides arvutist, mille hind on alla 300 euro.
Kui aga tulevad juba suuremad projektid ja endal ka erinevad huvid, siis võiks hinnaklass minna juba natuke kõrgemaks. Sel juhul on võimalik saada veidi võimekam protsessor ja mälu, et saaks internetis surfates hoida juba 10+ akent lahti ja lisaks erinevaid sotsiaalmeediaplatvorme jne. Sellise võimekama äriklassi kasutatud arvuti hind võiks jääda 500 euro kanti.

 Äriklassi kasuks räägib vastupidavus
Kokkuvõttes ei pea kindlasti kasutatud äriklassi arvuti ostmist pelgama. Kõik kasutatud sülearvutid 1it.ee tootevalikus on puhastatud ja kontrollitud ning neil on peal uus operatsioonisüsteem koos viiruskaitseprogrammiga. Kasutatud sülearvutid läbivad ka akutesti, et oleks teada, mis seisus seadme aku tegelikult on.
Kui korraga 400-eurone väljaminek ei ole mõeldav, siis pakub 1it.ee ka erinevaid järelmaksulahendusi, samuti saavad kasutatud seadmed kaasa kuuekuuse garantii. Lisaks transporditakse pakk pakiautomaati ülikiirelt ja enamasti juba järgmiseks tööpäevaks.
1it.ee kasuks räägib veel hea teenindus ning muu hulgas pakutakse arvutitele ka järelhooldust. Aastas vähemalt korra oleks hea arvutiga hoolduses käia, lasta see puhastada ning üle vaadata, ega seadmesse pole sattunud mõnd pahavara. Regulaarne hooldus pikendab arvuti eluiga.Mõned asjad, mida koolilapsele sülearvutit valides jälgida

 * Arvutit valides võiks alustada ekraani suurusest: 12-14“ sobivad kaasas kandmiseks ja 15“ pigem laua taga töötamiseks. 15-tollised sülearvutid on tihtipeale natuke raskemad ning nende kotti mahutamine ei ole kuigi mugav.

*    Koolitöödeks sobib väga hästi juba i3 ja i5 protsessor. Ei pea ajama taga i7 protsessorit, sest nende hinnad on juba märksa kallimad.

*    Arvutil võiks olla uuemat tüüpi kiire SSD ketas, mis on märgatavalt kiirem ja põrutustele kindlam kui tavapärane HDD ketas.

*    Veebikaamera – enamasti on sülearvutitel veebikaamerad olemas ja sellepärast muretsema ei peaks.

*    Tasub mõelda, kas olete huvitatud ID-kaardilugejast, klaviatuuri valgustusest, sõrmejälje lugejast või 4G/LTE modemist mobiilse interneti kasutamiseks

Valik häid kasutatud sülearvuteid
Lenovo arvutitest on kõige populaarsemad T-seeria mudelid T460, T470 ja T480. Vaadata tasub ka L380 mudelit, millele loob lisaväärtust vinge puutetundlik ekraan.
Delli sülearvutitest tasub esimesena vaadata Dell Latitude 5480 mudeli poole.
HP pakutavates mudelitest soovitatakse soojalt HP Elitebook 830 G5, kuid ka rahakotisõbralikum HP Elitebook 840 G3 ei jäta kasutajat hätta.
Fujitsu pakub suurepäraseid 15,6” ekraaniga mudeleid Lifebook E556 ning Lifebook U758, mis eranditult kõik paistavad silma hea disaini ning väga heade tehniliste omaduste poolest. Loomulikult on ka Fujitsu valikus väiksemaid mudeleid millega soovitan tutvuda – Lifebook valik e-poes.
Apple valikuga saab tutvuda siit.

Kõikide kasutatud sülearvutitega saab tutvuda 1it.ee e-poes või kaupluses Sõpruse pst 33, Tallinn ja alati saab meiega ühendust võtta telefoni +372 56 573 313 ja e-maili teel info@1it.ee

 

Vaadatud 1233 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Faima Räima Jürna

Arvuteid saab ministeeriumidest , veidi vargsi välja tuues.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi