Kuidas valida õige ruloo?

05.07.2019 18:35
Foto: Shutterstock.com
Kommentaarid
0
Foto:

Ruloode valik on lai nii tavapoodides kui ka e-kaubamajades ja kui olete alles äsja otsustanud seda laadi aknakatte kasuks, siis võib valik tunduda esialgu üsnagi keeruline. Millised rulood on parimad magamistuppa? Kuidas õigesti mõõta? Kogusime kokku mõned näpunäited, et aidata teil valikut pisut lihtsustada.

Milline on otstarve ja privaatsusvajadus?
Nagu uute asjade puhul ikka, siis esimesena tuleks läbi mõelda, millised on teie vajadused. Millisesse ruumi uus aknakate mõeldud on? Kas see võiks olla kergelt läbikumav või eelistate täielikku pimedust? Kas sobiks tekstiilist valmistatud aknakate või pigem kassettruloo?

Privaatsusest lähtuvalt on võimalik enamasti teha valik kolme variandi vahel:

  • Valgust ja varje läbi kumav ruloo
  • Poolpimendavad aknakatted - mõõdukas privaatsus
  • Täielikult pimendav ruloo, mis blokeerib valguse ja vaate täielikult.

Kui teie sooviks on, et mööduja ei saaks tuppa näha ning ihkate kaitset ka tugeva päikesevalguse eest, siis täidab soodsam poolpimendav või valgust läbikumav tekstiilruloo teie ootused. Kui tahate olla väga privaatselt ja jääda magama pilkases pimeduses, kuid soovite, et ka sisekujundus oleks maitsekas ning esteetiline, siis seda pakub suurepäraselt aknaraamiga kokkusobiv pimendav ruloo ehk kassettruloo.

Rulood - mõõdud ja paigaldus
Selge on see, et akende mõõdud on vägagi erinevad, seega on saadaval ka eri suuruses ruloosid. Enne ostu tuleb mõõtmisel olla detailne, sest kui eksida kasvõi üsna veidi, võib juhtuda, et näiteks pimendav ruloo ei täida oma eesmärki, kuna päike paistab serva vahelt sisse. Kassettruloo (või pakettaknaruloo) korrektseks paigaldamiseks on täpsed mõõdud samuti üliolulised, sest kui need ei klapi, siis ei pruugi ruloo aknale kinnitamine olla võimalik.  • Tekstiilruloo paigaldamine – teil on tarvis vaid akutrelli ja tooli, paigaldamine ei ole keeruline.
  • Kassettruloo paigaldamine – on veidi keerulisem tegevus, tarvis on järgida hoolega paigaldusjuhist. Kui tunnete, et vajaksite selles abi, siis on mõistlik pöörduda asjatundjate poole.

Otsite uut aknakatet soodsalt? Nii tavalised kui pimendavad rulood leiate laia valikuga 1a.ee poest, kus leidub kõik vajalik!

Vaadatud 582 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi