Kuni 100 km/h! Rooli­joodik naudib võimsa elektritõuksi võlusid

26.07.2020 21:30
Mait-Margus Pohl
Kommentaarid
7
Foto:

Nelli selgitas välja, et võimas elektritõukeratas on hea ja alternatiivne liiklusvahend kõigile neile, kellelt politseinikud juhiload ära on korjanud.

“Kui kevadel kahepromillise joobega radarisse lasin, olid närvid täitsa läbi. Tuli load ära anda, aga liikuda oli ju vaja,” räägib Roman (40).
Mees räägib, et õnneks on tal rikkad sõbrad ja need kinkisid talle 3,2 kilovatise elektrimootoriga EMOBO DuoTork tõukeratta.
“Läheb peaaegu sott välja! Amordid-värgid! Kindlustust pole vaja, kiivrit pole vaja. Sõida metsas või maanteel. Kruuto!””

Renditõuksid ei käi edasi
Roman on proovinud ka renditõukerattaid, kuid need on eriti mõttetud. “Vabšee edasi ei käi. Pärituulega ja allamäge äkki 25 km/h saad sisse. See, et öösel rentida ei saa, on ka miinus muidugi! Ei saa baarist koju!”
Kui iseliikuritest laiemalt rääkida, on Romani sõnul kõige suuremaks probleemiks kergliiklusteedel jalus tolgendavad jalgratturid ja jalakäijad. “Lased rahulikult, 50-70 rauas, ja eesolev jalgrattur hakkab vasakpööret tegema. Täielik idioot! Kus on su peegel, joptvõi! Õnneks on mu tõuksil korralikud pidurid ja need on halvimast päästnud. Eks külili ole ka omajagu käidud, aga eks õllese peaga on tasakaaluga nii nagu on!”

Politsei ei saa midagi aru
Politseiga pole Romanil kunagi nii vähe probleeme olnud. “No mendid ei saa elektritõuksi võimsustest üldse midagi aru. Mul on peal 250W kleepsud, ja mendid on umbes nii, et head teed kodanik, vabandust, et tülitasime, haha!” naerab tõukeratta entusiast.
Muide, autojuhilubasid ta taga ei nuta: “Mersu oli kogu aeg remondis! Aga tõuks, sellel vaheta ainult laagreid, piduri­klotse ja kettaid. Aga seegi on kõik tuleviku muusika. Hiinlased teevad ikka head tööd!”Vaadatud 3757 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
loterii

äkki veab ja sõidab sind vigaseks

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi