Küttepuud, seks... Mis mu mehe telefonis veel leidub?

13.11.2022 22:30
Helen Mandel Illustreeriv foto
Kommentaarid
7
Foto:

Annika silmad olid jahmatusest päris-päris ümmargused, kui ta oma mehe telefonikontakte vaatas.

Annika on kena 28aastane naine, kes pärast mitmeid suheteteemalisi eksirännakuid tundis, et nüüd on ta enesele küll sobiva mehe leidnud.
„Tarmo meeldis mulle algusest peale. Me jäime küllalt pikalt n-ö käima, ilma et oleksime voodisse sattunud, nii et meil oli palju aega teineteist lihtsalt tundma õppida,” meenutab Annika. Kui nad tutvusid, oli mees just üsna pikast suhtest lahku läinud ning Annika teatas väga kindlalt, et tema lohutusseksi ei paku. Siis aga, kui Tarmo vahepeal eemale tõmbus, tekkis Annikal endal paarikuuline, kuid väga kuum suhe, millest Tarmo tegelikult teada ei saanudki.
Kui nad uuesti kohtusid, oli mõlemal tunne, et teisest sobivamat inimest nagu polegi. Suhe sõlmus kergelt ja mõnusalt ning ehkki esialgu elatakse veel kahes kodus, on Annika põhimõtteliselt valmis nii mehe juurde kolima kui ka enda kodu teisega jagama. Teise elamise saaks siis ju välja üürida ja niimoodi talvele vastu minnes end rahaliselt turvalisemalt tunda.

Kõik justkui klapib
Suuri plaane teinud või teineteisele nn eluavamise vestlusi paar korraldanud pole. Kõik, mis vaja, on lahti räägitud just siis, kui teemaks kerkib.
Annika teab, et mõlemad on ühel meelel, et tulevik võiks olla nende kui paari päralt, et nad tahaksid saada lapsevanemateks ning et lapsi võiks olla vähemalt kaks. Abiellumisse suhtuvad mõlemad leigelt, kuid sõbralikult – hea suhte eelduseks nad seda ei pea, aga kui vaja, pole kummalgi midagi ka selle vastu.
Mõlemal on oma sülearvuti ja telefon ning kõik vajalikud meilid ja sõnumivahetused seega alati kaasas. Ekstra neid teineteisele näidatud pole, kuid kumbki ei tundu ka midagi peitvat. Anneli ütleb, et tihti lesitakse voodis mõnusasti kõrvuti või kaisus ning peetakse kellegagi üksiti ära ka mõni vajalik vestlus, olgu siis tööasjus või mõnel muul teemal. Nii mees kui ka naine on ühel nõul selleski, et mõlemal on õigus oma sõpruskonnale ja mõlemast soost sõpradele ning et kui on juba otsustatud, et ollakse koos, siis rumalaid armukadedusestseene teineteisele ei tehta.
„Niisiis, minu arvates on tegu mõnusa ja turvalise suhtega. Kumbki meist pole toksilist laadi ja omavahelised jutud on pigem usalduslikud. Olen tundnud, et võin Tarmole kõike rääkida ja temalt kõike küsida. Tabusid meil pole ja kirg on ka mõnus,” kiidab Annika oma suhet ja ütleb siis väga mõtlikult, et vähemalt on ta senimaani niimoodi arvanud.
Kõhklused tulid üleöö. Õigemini lausa – minutipealt.

Praktilised numbrid igaks juhtumiks
Toogi õhtupoolik ei erinenud kuigivõrd teistest. Hallikas hilissügise päev ei tekitanud mingit soovi kuskile minna. Annika juures oli hea ja mugav. Kunstleegid limpsisid kamina sisemust, kakao maitses hea ja olemine oli mõnus.
Kui Annikale helistas tädi Lõuna-Eestist, oli naine kohe valmis eakat daami aitama. Too nimelt oli mures, et telliks hea meelega veel midagi kütteks, mis veidigi soodsam oleks.
Tarmo soovitas, et otsigu naine tema telefonist märksõna küttepuud. Nimelt elas mehe vanaema samas kandis kus Annika tädi ning Tarmo oli alles mõned kuud tagasi vanaemale puid tellinud ning neid ladumas käinud. Pidid olema normaalsed puud ja lahke tooja, kes väga täpselt küsib, kust pererahval mugavam vedada on.
Tarmo läks duši alla ning naine jäi küttepuude numbrit otsima. Leidis ka ning kirjutas selle välja. Siis aga võttis võimust väike uudishimukurat ning naine otsustas mehe telefonikontaktid läbi lapata. Mõttega, et huvitav-huvitav, palju on Tarmol seal naisi, keda Annika ei tea.
Naisi oli palju ning Annika sedastas, et vähemalt enamikest on ta vist midagi kuulnud ka. Lisaks leidis Annika veel kontakte, mis teda üllatasid, kuid pigem meeldivalt. Näiteks kingsepp ja matkariiete parandus.
Kui Annika hetke mõtles, tundus see talle loogiline. Tarmo on veendunud ring- ja parandamismajanduse pooldaja ning ostab meeleldi kalleid esemeid, mis kaua vastu peavad. Annika ise on olnud pigem vahelduse-, säästu- ja kiirmoetüüp, ent nüüd mõtles temagi, et antud teemal peaks vist mehest eeskuju võtma.

Aga mida see tähendab?
Üllatus saabus veidi hiljem. Keda või mida tähistab sõna seks? Peale selle, mida see ilmselgelt tähendab.
Annika hingas sisse ja vaatas. Tavaline mobiilinumber. Näpp sirutus vajutama. Ja peatus. Ja sirutus veel korra ning Annika ei saanud arugi, kui ta vajutanud oli.
„Aljuu,” kostis selge ja puhas slaavi aktsendiga hääl. Vastuvõtja vanust ei suutnud Annika hinnata ning juba oli ta kohkunud telefoni kinni vajutanud.
Hetk hiljem plinkis „Seks” telefoniekraanil. Aljuu-taja oli tagasi helistanud. Annika oli paanikas, kuid dušisolin vannitoas ei katkenud – Tarmo polnud kuulnud.
See võimaldas naisel aega võita ning kahtlase väärtusega kõnelust edasi lükata. Kui „Seks” plinkimise lõpetas, kustutas naine kõne registrist.
„See oli nagu paanikahäire. Olin higist märg ja käed värisesid,” meenutab Annika. Ta ei suuda mõeldagi, mida oleks pidanud Tarmole ütlema, kui see tuppa oleks astunud.
Nüüd aga, nädalajagu päevi hiljem, vaevleb naine endiselt vastuseta küsimuste käes. Kes on too võõras naine? Kui poleks helistanud, võiks mõelda, et mees on ehk seksuoloogi juures nõu küsimas käinud, kuid praegu tundub Annikale, et nii see pole.
„Armuke? Aga mis aegne? Ilmselt mitte ammune ja mitte lahku mindud, sest muidu poleks naine rõõmsal häälel vastu võtnud ega kohe tagasi helistanud,” püüab Annika loogiliselt mõelda.
Seda, kas võtta Tarmoga see teema ette või mitte, pole peaaegu-pruut Annika veel otsustanud.Vaadatud 1887 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Sikk

Hea mees, kes kellegi kontakti sellise nimega telefonimällu paneb...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi