“Kuulsuse narrid” lavastati uuesti

15.01.2023 23:25
Aivar Pärtel
Kommentaarid
24
Foto:

Esmaspäeval esilinastus pidulikult Ülemiste Apollo kinos mängufilm «Kuulsuse narrid».

Eduard Bornhöhe samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm „Kuulsuse narrid“ viib vaataja aega, kus eestlaste rahvuslik iseteadvus oli alles tärkamas. Komöödia peategelasteks on mehed, kelle rinnus pakitseb soov oma rahvale midagi igavikulist kinkida – olgu selleks siis õhus lendav imemasin või maakeeli kirja pandud väärtkirjandus.
Stsenarist Ott Kiluski hinnangul on Bornhöhe tekstid juba kindlustanud koha Eesti filmiklassikas Kromonovi, Valtoni ja Meri „Viimse rekliikvia“ näol. „Lisaks ajaloolistele jutustustele oli Bornhöhel ka annet huumoriks. Seda näitab tema jutustuste kogu „Tallinna narrid ja narrikesed“, mille parim lugu ongi „Kuulsuse narrid“.
Filmi režissöör on Ain Mäeots, stsenarist Ott Kilusk, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Karoliina Kull. Osades Karl Robert Saaremäe (Saalomon Vesipruul), Veiko Porkanen (Tatikas), Maiken Pius (pesunaine Agnes), Ott Sepp (Värdi)
“Kuulsuse narrid “ lavastati kinolinal esmakordselt samanimelises telelavastuses, mis valmis Eesti Televisioonis 1982. aastal. Telelavastuses mängisid toona Eesti tippnäitlejad: peaosades olid Urmas Kibuspuu (Tatikas) ja Jüri Krjukov (Vesipruul).Vaadatud 467 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Teet

Sellise filmi oleks sama hästi võinud teha Kohva Hillarist ja Raitsist.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi