Lahutatud mehe "rõõmud": kaks armukest sattusid korraga samal ajal autosse

01.09.2019 21:40
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
3
Foto:

Marek elab ühes Harjumaa asulas ja käib tööl Tallinnas. Pärast abi­elulahutust paar aastat tagasi oli ta elu pigem kurvapoolne ja üksildane, aga siis avastas ta tasapisi poissmeheelu eelised ning kavatseb neid eeliseid nüüd ­vähemalt mõned aastad nautida.

Marekil oli asulas sõbratar Maiu, kes kasvatas üksi kahte last, käis Marekil külas ning Marek temal. Nad ei plaaninudki kokku elama kolida. Kuna Maiu laste isa tegeles ka lastega, siis Marek ei tahtnud nende laste ellu sekkuda. Muidugi olid nad head sõbrad ja suhtlesid, aga nii-öelda võõrasisa roll on hoopis teine asi. Samamoodi mõtles ka Maiu, et elustiil, kus peamiselt elab kumbki oma kodus, sobib neile kõige paremini. Saadakse kokku siis, kui mõlemad seda soovivad ja kui neil on teineteisele piisavalt aega. Maiu ütles vahel, et see on kvaliteetsuhe, kus pole rutiini.

Kõrvalsuhted said harjumuseks
Kuna enamik Mareki õhtuid olid vabad ja tühi asulakorter millegagi ei tõmmanud, kui ta just ei tahtnud üksi olla, siis tekkis Marekil ka Tallinnas pärast lahutust oma tutvuskond. Tema heade tuttavate hulgas oli ka naisi, kellest mõned olid valmis seiklema. Ilmselt saatis Marek ka seltskonnas, kas siis teadlikult või alateadlikult, vaba mehe signaale.
Niimoodi kujunes tasapisi välja üheöösuhteid ka linnas, lisaks sellele veel ka lühemaaegseid püsivaid suhteid. Needki naised olid kas abielus või kasvatasid üksi lapsi, nii et neile sobis hästi Marekiga korra nädalas kokku saada. Ühte abielus naist oli seiklushimuline Marek kaks korda ka enda juurde asulakorterisse viinud, sest äärelinna hotelli minek tundus naisele kuidagi kõlvatu. Nendel õhtutel sättis Marek oma kojusõidu võimalikult hilja peale, et õues poleks enam valge ja üleüldse poleks väljas enam pealtnägijaid. Kunagi ei tea, kui uudishimulikud ja jutukad on su naabrid.

Üllatav kõne nii valel ajal
Ükskord leppis Marek nädala alguses Maiuga kokku, et reede õhtul sõidetakse Pärnu Mareki sõbra juurde ja ollakse pühapäevani seal. Seega oli Marek kindel, et Maiu temaga enne reede õhtupoolikut suhtlema ei hakka, sest neil polnud kombeks niisama helistada.
Kui see abielus naine teisipäeval helistas ja küsis, mida Marek õhtul teeb, vastas Marek endalegi ootamatult, et ta saab aru, et naine on õhtul vaba ja võiks talle külla tulla. Naine vastas kohe, et tuleb.
Marek ei hakanud seekordset linnast ärasõitu väga hiljaks lükkama. Kell oli umbes pool kaheksa, kui nad kesklinnast sõitma hakkasid. Üsna varsti helises Mareki telefon ja ta nägi, et helistab Maiu. Mees keeras kõrvaltänavasse ja võttis kõne vastu, sest see tundus turvalisem kui mittevastamine.
“Sa sõitsid minust just mööda,” ütles Maiu. Marek jäi hetkeks päris vait, aga siis kogus ennast natuke ja küsis tuhmilt, kas Maiu on linnas.
Maiu vastas, et ta on linnas ega hakanud Marekile helistama, kuna arvas, et mees on ammu koju sõitnud. Aga nüüd, kus ta järelikult ei ole veel koju sõitnud, tahaks Maiu tema autoga koju saada, sest bussini on enam kui tund aega. Marek mõtles esimese hetkega, kuidas ta autos istuvast naisest vabaneda. Aga oli selge, et välja teda ju ei tõsta.
Mareki hääl värises, kui ta ütles autos istuvale naisele võimalikult ükskõikselt, et ta peab Olümpia hotelli juurest ühe samas asulas elava tuttava peale võtma. Naine autos ütles muretult, et okei.Vastu hävingule
Marek tundis, et ta sõidab vastu hävingule. Mida ta Maiule ütleb? Ainult naise nime? Mida ta ütleb, kuhu ta naist sõidutab ja kes too talle on? Mida Maiu selle peale ütleb? Viimase osa lühikesest tagasiteest ei osanud Marek öelda muud kui kuradi-kurat.
Kui ta Maiut ootamas nägi, oli ta juba valmis hävingule vastu astuma.
Maiu tahtis Mareki kõrvale istuda, aga siis nägi, et seal istub üks naine. Istus siis tagaistmele. Marek tutvustas naisi ja need tervitasid teineteist. Sigines vaikus. Marek küsis, mida Maiu linnas tegi, ja Maiu rääkis oma tööasjadest. Siis läks jutt Tallinna liikluse ja ilma peale. Kõik rääkisid nagu tuttavad inimesed ikka. Poole tee peal sai Marek aru, et ei tea, mis Maiuga edasi saab, aga vähemalt täna on tema eluga pääsenud.
Ja pääseski. Viis Maiu koju ja teise naise enda juurde. Veini läks rohkem kui tavaliselt, aga oli tore õhtu.
Marek helistas järgmisel päeval Maiule ja küsis, kas Pärnu sõit on jõus. Maiu küsis, kas Marekil on tekkinud mingid takistused. Marek ütles, et ei ole takistusi ja ta läheks hea meelega Pärnu. Maiu vastas, et siis lähmegi. Marek pomises, et eilne kohtumine selle naisega oli talle vajalik. Maiu üllatas teda jälle. Ta ütles Marekile, et see on sinu elu, sa ei pea mulle midagi selgitama.
Marek mõtles, et Maiu näitab ikka täiesti uut armukadeduse puudumise taset. Mitte et see talle ei meeldiks, aga sõnatuks võtab ikka.

 

Vaadatud 2537 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Noh

See on küll muinasjutt.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi