Laulupeoarmukesed jäid mehe abikaasale haledalt vahele

22.09.2019 20:40
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
6
Foto:

Nellis ilmus juulikuus lugu “Suhe vaid laulupeo ajal”, mis rääkis Ailist ja Georgist, kes on mõlemad abielus ja mõlemad kahe lapse vanemad ning kelle salasuhe on kestnud 12 aastat.

See salasuhe on eriline selle poolest, et nad elavad ühes väikelinnas ja seal oma kiindumust välja ei näita. Nad naudivad intiimseid hetki ainult laulupidude ajal Tallinnas.

Kodulinnas ei õnnestunud kohtuda
Kuna nad laulavad ühes kooris, siis nad kohtuvad proovide ja väiksemate esinemiste ajal pidevalt, aga peavad oma kiindumust varjama, sest muidu tuleks suur pahandus. Kui nad 2009. aasta üldlaulupeo ajal esimest korda koos olid, proovisid nad pärast laulupidu ka argiõhtutel või nädalavahetusel oma kodu lähedal kokku saada, aga see osutus liiga raskeks, sest kodus ei osatud toimivat valet välja mõelda või oli tänaval tuttavaid nägijaid ja tuli jälgi segada. Kui mitu korda jäi üks või teine tulemata, sest ei saanud kodust välja, loobuti kodulinnas kokku saamast.
Juulikuu loos oli ka lause: “Neil on õnnestunud laulupidude välisel ajal siiki mõned korrad Tallinnas kokku saada, aga niisuguseidki kohtumisi ei saa lubada endale liiga sageli, sest keegi võib avastada seaduspära, et nad ei sõida just koos Tallinna, aga on Tallinnas samal ajal.”
Laulupidude ajal ööbivad nad Georgi tädipoja korteris, kes enamiku suvest elab maal. Viimase peo ajal läks Aili ööseks oma koori juurde, et mitte kahtlust äratada. Ainult reedel öösel oli ta koos Georgiga.

Edukas varjamine tiivustas
Kuna konspiratsioon toimis nii hästi, siis hakkasid nad sel suvel pärast laulupidu julgemalt ka õhtuti suhtlema. Kummagi abikaasad ei kontrolli, kellega ja kui palju nende kaasad kirjutavad. See on privaataeg. Vahel läks asi ka internetiseksini, aga kumbki ei reetnud end. Nad julgesid teha Georgi autoga ka ühe imelise väljasõidu loodusse.
Siis tekkis aga suur tahtmine reedest pühapäevani koos Tallinnas ühist aega nautida. Kui korralikult valmistuda ja pettemanöövrid teha, mis seal siis ületamatut on?
Georg oli koduseid mitu nädalat ette hoiatanud, et tal tuleb reedel tööasjus pealinna sõit ja seejärel koos emafirma töötajatega laupäeval ööbimisega väljasõit. Kõik laabus. Aili ütles umbes nädal ette, et ta läheb Tallinnas elava klassiõe juurde, kes on äsja lahku läinud ja Aili Facebookis oma sõbraks kutsunud. Aili pere olevat natuke imestanud, kuidas see sõbranna nii äkki tekkis, aga keegi ei urgitaenud. Seal peres ka justkui kõik laabus.
Alguses pidi Aili bussiga minema ja Georg autoga, aga Georg ütles, et lolliks ei maksa ka selle konspiratsiooniga minna ja ta võtab Aili bussijaama lähedalt peale. Nii läkski ja keegi arvatavasti ei näinud, kuidas Aili Georgi autosse istus.
Nad elasid Georgi tädipoja korteris ning veetsid kaks toredat päeva ja ööd nagu oleks mesinädalaid pidanud.Sõjakas naine kodus
Pühapäeva hommikul viis Georg Aili bussi peale, julgemata teda kodulinna sõidutada. Ise veetis veel pool päeva Tallinnas, et keegi nende äraolekust teada ei saaks ning tema ja Aili sõitu kuidagi kokku ei paneks.
Kui Georg õhtul rõõmsalt koduuksest sisse astus, võttis üksi kodus olev sõjaka ilmega naine ta vastu, valged tekstiribadega paberilehed käes, ja hakkas irvitava tooniga ette lugema Georgi Ailile saadetud e-kirja ja messengeri tekste. Ta oli nende intiimse kirjavahetuse välja printinud!
“Sa tuhnisid minu arvutis!” karjatas Georg, nagu ta sõbrale rääkis. Sai aga kohe aru, et see on nõme lause. See, mida tema tegi, on ikka palju hullem.
Georgile tundus, et nüüd on nende ja kogu linnakese elu pea peale pööratud. Ta tunnistas naisele, et laulupeol tekkis neil Ailiga vastastikune sümpaatia ja nad käisid sel ajal õhtuti jalutamas. Ta kinnitas, et siiski midagi enamat ei juhtunud ja naine võib kooriliikmete käest üle küsida. Naine ütles, et ta ei hakka end sellega alandama.

Skandaali ei tulnud
Georg rääkis edasi, et mitu kuud küpses neil see Tallinna-seikluse mõte ja siis otsustasidki koos minna. Ta palus naise käest vabandust ja ühtlasi anus, et naine ei räägiks sellest Aili mehele. Milleks traumeerida inimesi. Naine ütles, et tema ennast sellega alandama ei hakka. Tema tingimus oli see, et see suhe peab kohe lõppema, muidu saavad kõik teada. Georg oli kohe nõus ja ülirõõmus, et skandaali ei tulnud. Ta kannatas ära ka selle, et kaks nädalat jooksis kodus tummfilm. Ta helistas Ailile, et jäi vahele ja mingi aja ei tohi nad suhelda. Alles siis, kui naine nõustus temaga jälle ühes voodis magama, hakkas Georg juurdlema, miks naine teda kahtlustama hakkas. Kas keegi koorist lobises midagi või nägi keegi Ailit tema autosse istumas? Või hakkas naine puhtast uudishimust tema arvutis sorima? Kohutavalt raske on nüüd veel Ailiga kokku saada, aga Georg ei kaota lootust.

Vaadatud 3467 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
arvaja

Jälle selle lapskirjutaja ulmefantaasia!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi