Lihtsalt juhus­likkus või kuues meel

10.09.2018 21:00
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Eks ole ajast aega küllalt registreeritud autentseid tõendusi sellele, et lennukatastroofidest, maapealsetest liiklusõnnetustest, hävitavatest looduskatastroofidest jne pääsevad eluga mõned õnneseened, kes mingil põhjusel vastavale reisile või teatud piirkonda ei jõudnud, kuigi see oli neil kindlasti plaanitud.

Keegi ootas konkreetset reisi pikisilmi, piletid aegsasti ostetud ja kohvrid pakitud, sest elas läbi mingit elu üliränka perioodi ja lootis rõhuvast tusast pääsemist harjunud ümbruskonna ajutisestki muutmisest. Aga siis viimasel hetkel... libastus banaanikoorel, murdes käe või jala; lapsel või ainuvõimalikul lapsehoidjal tõusis äkki ränk palavik; sattus äkiliste seedehäirete pärast otse kiirabiga haiglasse vms. Sai siis teada, mis tabas oodatud reisi või selle sihtkohta, ja tundis end ühekorraga ülimalt õnneliku ja tänulikuna, et talle oli määratud ellu jääda.

Mida näitab kiretu statistika
Seda, et enamik taevast langenud lennukitest, rööbastelt välja kihutanud rongidest, reisibussidest jne olid mitte täiesti välja müüdud – põhiliselt just eelmainitutega analoogilistel, proosalistel põhjustel. Ent on olnud ka neid, kes kinnitavad, et vahetult enne teeleasumist tekkis neil lausa painav veendumus (mõnele ütles isegi mingi hääl): sa ei pea sellele reisile mingil juhul minema!
USA sotsioloog ja psühhoterapeut James Staunton avaldas juba 1958. aastal oma ligi 50 lennuõnnetuse uurimise tulemused, kogutud aastast 1925, ja lennukatastroofidest alates aastast 1900. Ta kõrvutas kolme faktorit: katastroofi läbi teinud inimeste arv, hukkunute arvu ja konkreetse reisi transpordivahendi täituvus. Lisades võrdluseks veel nendegi arvu, kes neist katastroofidest elusalt sihtkohta jõudsid. Ilmnes, et 75 % ja üle selle täituvusega reise tabasid katastroofid üliharva ja enamik nn surmareisidest oli välja müüdud vaevalt 60 %.
Siis küsitles Staunton inimesi, kel jäi ostetud reisile minemata. Ilmnes, et valdaval enamikul neist polnud mingeid seletamatuid etteaimusi, nägemusi ega unenägusid – ikka vaid eluolulised ootamatused, mis vanduma panid. Ent näiteks täiesti välja müüdud reisile 778, mis startis 2008. aastal Moskvast ja kukkus alla sihtkoha Irkutski külje all, viies kaasa 120 elu, jäi erinevatel põhjustel tulemata ainult 5 inimest. Otse õnnetuses jäid ellu vaid need, kes istusid lennuki sabasektoris. Tähendab – polnud mingit massilist olude kokkulangemist. Kas käskis miski hoomamatu teatud inimestel osta pilet just sellesse terveks jäänud sektorisse?

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 709 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi