Liiklushuligaan on ­valmis rahvuslasi ­hommikusöögiks õgima

21.03.2021 23:30
Jüri Mätas Illustreeriv foto
Kommentaarid
6
Foto:

Tartus tegutseb ettevõtja, kelle hobiks oli varem liikluspolitseinike avalik alandamine.

Vahepeal on too võrsunud niivõrd kõvaks meheks, et aeg on käsile võtta oluliselt kangemad vastased ja suunduda poliitilise võitluse eesliinile.
Selliseid raske jalaga mehi leidub Lõuna-Eestis igas sugu­seltsis – kui ikkagi rahakott kannatab ja esinduslik masin istumise all, ei pea täismees ometi pensionäri kombel asulas 50- ja maanteel ­90kilomeetrise tunnikiirusega piirduma. Vähestel jagub aga nii palju söakust ja ülbust, et iseennast peavoolumeedias liikluspätiks ristida ja oponendid resoluutselt paika panna. „Liiklusmendid paiknevad evolutsiooniliselt millimallikate ja molluskite vahel,“ seisis kiri tolle T-särgil 14 aastat tagasi.

Tütar ISIS-ele
Laia lauaga seadusesilmade kottimisest on ärimees keskealisena loobunud, kuid tema liikluskultuur kuigivõrd paranenud ei ole. Viimane mastaapsem vahelejäämine pärineb 2018. aastast, mil härra maasturil oli Tõravere kandis rauas vähemalt 121 km/h ehk 31 km/h üle lubatu. Sohvril endal jääb aga juhtunut meenutades õigust ülegi – tegu oli mööda­sõiduga, mis tuligi ohutuse huvides võimalikult kärmelt lõpetada. „Kahjuks on Eestis tava­pärane, et kohe möödasõitu alustava auto järel alustavad möödasõitu ka järgmised sõidukid ja nende juhid ei pruugi ebatavalise manöövri sooritamisel samuti mööda­sõitu katkestada,“ analüüsib palju näinud juht, miks polnuks tagasireastumine kuidagi mõistlikum samm olnud. Oskusliku argumentatsiooni tulemusena jäi juhtimisõigus alles (360 eurot tuli siiski välja laduda) ja mees võis eluks häda­vajaliku hobiga jätkata.
Mahlakat suuvärki on mees nüüd rakendama hakanud hoopis rahvuslike konservatiivide ja nende poolehoidjate, laiemalt kogu rahvusliku maailmavaate aadressil. „Ennem kingin oma tütre ISIS-ele seksorjaks, kui lasen tal rahvatantsuga tegeleda,“ lubab kahe lapse isa.
Ärimehe hinnangul võivad tema vastased omaenda paralleelreaalsusesse kapselduda, kuid maailma muudaks nad hoopis paremaks, olles lihtsalt vait ja häbenedes enda olemasolu. „Ma lihtsalt mainin, et kogu ülejäänud maailma jaoks te olete pooletoobised natsid, naeruväärsed ullikesed, kellel puuduvad piisav intellektuaalne võimekus keerukatest sotsiaalsetest protsessidest arusaamiseks, elementaarne teadmistepagas ja alkoholikahjustusteta kesknärvisüsteem reaalsuse adekvaatseks tajumiseks,“ räuskab ta.

Koledad kultuuritegelased
Sihtrühma kuuluvat tartlast ajavad suisa naerma uuringufirmade väited, nagu kuuluks EKRE Eesti meeste esimeste eelistuste hulka. „Statistika eksib,“ parandab erudiit. „Eesti meeste esimene eelistus on madal haridustase ja mõõdutundetu alkoholitarvitamine. EKRE on esimese eelistuse tagajärg.“
Tegelikult võib piraka kivi heita juba haridussüsteemi kapsaaeda. Alustagem kasvõi koolide kolkapärastest ristiisadest: Hugo Treffner, Jaan Poska, Gustav Adolf, Jakob Westholm, Mart Reinik, Miina Härma… „Nende ühisnimetaja on see, et tegemist on täiesti ebaoluliste ammu surnud luuseritega, kes ei saavutanud elu jooksul sittagi ja ei motiveeri kedagi. Lisaks on nad kõik erakordselt koledad,“ kaardistab mees ühe hinge­tõmbega kogu meie lähiajaloo. „Huumori­meele arenguks ja keskpärasuse tõrjumiseks on ka Kim Kardashian parem kui kaks rahvuslikku laulu komponeerinud kirvenäoga paksuke mammi aegade ­hämarusest.“

Seisukohad on omaniku vastu pöördunud
Kes endast ja oma lähedastest hoolib, peaks õigupoolest kiiremas korras emigreeruma ja Eestiga kõik suhted katkestama, arvab mees. Tema resümee on lihtne: kõik, kes leiavad, et riiklik-rahvuslikud instantsid nagu ausambad, vapid, lipud või pagunid, endast mingit väärtust kujutavad, on lihtsalt masendavad idioodid. ­„Igale eriarvamusele jääjale olen nõus sinimustvalge poolemeetrise seksimänguasja kinkima,“ praalib härra.
Millega ärimees pole aga suutnud arvestada, on tõik, et tema varasem vahkviha võmmide vastu ta praeguste vingameeste jaoks on suisa kangelaseks muutnud – on ju akronüüm ACAB (All Cops Are Bastards) igati sümpaatne ka tänavakaklejatele ja kihutamine omane neilegi.
Mehe kunagised väljaütlemised on aga muutunud folklooriks ja algsest autorist distantseerunud, sobides eriti hästi ka tema poolt põlatud maailmavaate kandjatele.
Näiteks jagab prominentne skinhead, paremäärmusliku rokkansambli Revalers solist Carl-Peter Aid sotsiaalmeedias uljalt just tema kümmet kelmikat soovitust trahvi vältimiseks. „Õpi selgeks mõned viipekeele märgid ja mängi kurttumma,“ kõlab esimene neist. „Näiteks Jõgeva politsei väsis pärast tundi aega minu ägisevaid häälitsusi ja intensiivset pearaputamist ning lõi asjale käega.“
Vaadatud 1559 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
allah

on pedofiil

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi