Logistikateenuste valimine avab ettevõtetele uusi võimalusi - 3PL laologistika eelised

28.03.2021 21:00
Kommentaarid
0
Foto:

Kuna ettevõtted keskenduvad innovatsioonile, tehnoloogiale ja soovile luua tugevaid kliendisuhteid, laiendavad logistikafirmad oma tegevust, pakkudes uusimal tehnoloogial ja teadmistel põhinevaid lahendusi. Logistikateenused hõlmavad väga erinevaid protsesse ja valdkondi, mis hõlbustavad ettevõtte igapäevatööd ja pakuvad võimalusi tunduvalt tõhusamaks muutuda. Üks neist teenustest on kolmanda osapoole logistika (3PL). Vaatame lähemalt 3PL teenuse eeliseid.

Mis on 3PL logistika?

Kolmanda osapoole logistika, tuntud ka kui 3PL, osutab laohalduse ja logistikateenuseid ettevõtetele, kellel endal pole selleks piisavalt ressursse. 3PL logistikaettevõtted hoolitsevad ka laohalduse ja dokumentide eest. Ettevõtted, kes otsustavad 3PL-i kasuks, saavad keskenduda ettevõtte arendamisele, ilma et peaksid muretsema täiendavate ladustamis- ja logistikaraskuste pärast. Lisaks saavad ettevõtted tellida tarneahela tervet või ainult mingi osa juhtimist kolmandalt osapoolelt. Näiteks võib ettevõttel olla enda ladu, aga ta soovib tellida tellimuste täitmise ja transpordi teenuseid kolmandatelt osapooltelt - logistikaettevõtetelt.

Milliseid teenuseid pakub kolmanda osapoole logistika?

Sõltuvalt lasti geograafilisest asukohast, kaugusest või laadist võib seda transportida mitmel viisil. Üks levinumaid ja tõhusamaid logistikaviise on siiski maanteetransport.Tavaliselt hõlmab kolmanda osapoole logistika kauba vastuvõtmist, ladustamist, transporti, dokumendimajandust ja muid tellimuste töötlemisega seotud teenuseid. 3PL ettevõtted pakuvad ka nn lisaväärtusteenuseid, mis hõlmavad toodete märgistamist, pakkimist, kaupade sorteerimist, kaalumist, trükimaterjalide ettevalmistamist või koguni reklaamikampaaniaid.

Ladustamine

Teatud tooteid müüval ettevõttel ei pea tingimata olema füüsiline pood, kuid kindlasti peab olema nõuetekohane koht kauba hoidmiseks. Sellisel juhul hoolitseb 3PL toote ladustamise eest - tagab toote õige temperatuuri hoidmiseks vajaliku tehnoloogia ja ruumi.Vastuvõtmise ja pakkimise teenus

3PL spetsialistid hoolitsevad kogu logistikaprotsessi eest. Kui klient tellimuse vormistab, võetakse toode laost, valitakse välja pakend, millele kinnitatakse vajalikud sildid ja pakend antakse üle vedajale.

Transport

Kolmanda osapoole logistika töötajad vastutavad kaupade sujuva liikumise eest ühest kohast teise. See võib hõlmata tooraine transportimist tehasesse, valmis kauba üleandmist lattu või kauba saatmist otse kliendile. 3PL hoolitseb õige sõiduki, tõhusa marsruudi, vajaliku dokumentatsiooni eest ja valib usaldusväärse vedaja. Lisaks võimaldab 3PL tooteid ökonoomsemalt transportida - sõidukid on alati täis, väikesed saadetised kombineeritakse, vähendades nii transpordikulusid.

Varude haldamine

Tellimusi ei saa ilma toodeteta täita, seega on oluline tagada, et kaupade liikumisel ei oleks kunagi nendest puudust. 3PL pakkujad kasutavad nutikat süsteemi, mis registreerib alati sissetulevate ja väljaminevate kaupade varusid. Seega saavad ettevõtte omanikud näha laos olevat kaubakogust ja seda hõlpsalt hallata.

Mis kasu saab klient 3PL-st?

3PL partneri kasutamine toob ärile palju kasusid, näiteks tegevuse suurendamine ja laiendamine ilma lisainfrastruktuuri või personali investeerimata. Mis on 3PL-i eelised?

1.      Säästab aega ja raha

Aja ja raha säästmine on üks peamisi põhjusi, miks ettevõtted alustavad 3PL koostööd. 3PL teenuseid kasutades ei pea enam investeerima laopinda, tehnoloogiasse, transporti ega töötajatesse. Logistikaspetsialistid leiavad alati parima kulude optimeerimise lahenduse, näiteks valivad tõhusaima marsruudi või transpordivad korraga mitu saadetist. Lisaks säästab 3PL tarneahela lõpuleviimiseks vajalikku aega. Ettevõtete omanikud ei pea enam muretsema dokumentide, arvete, personali optimeerimise ning kaupade nõuetekohase ja õigeaegse kohaletoimetamise pärast.

2.      Tagab õnnelikud kliendid

Õigeaegne toodete kohaletoimetamine on üks peamisi põhjuseid, miks kliendid poodi naasevad. Toodete ladustamise ja transpordi üleandmine 3PL spetsialistidele mitte ainult ei paranda kliendikogemust, vaid suurendab ka tulusid. Kõige arenenuma tehnoloogia ja kvalifitseeritud logistikavõrgu abil tagab kolmanda osapoole logistika, et õigesse pakendisse pakitud ja õigel temperatuuril veetav kaup mitte ainult ei säilita oma välimust, vaid tarnitakse ka õigeaegselt.

3.      Spetsialiseerumine

See pole saladus, et spetsialiseerunud ettevõtetel pole mitte ainult rohkem teadmisi ja tehnoloogiaid, vaid ka kogemusi. Seetõttu kasutavad 3PL teenuseid enamasti ettevõtted, kes pole veel oma logistikaprotsesse välja arendanud või leiavad, et need on liiga kallid. 3PL ettevõtted teavad täpselt, kuidas toimida toote tarneahela igas osas, vältides sellega tarbetuid probleeme või katkestusi. Lisaks tagab logistikateadmiste pidev täiendamine ettevõtte professionaalsuse.

4.      Paindlikkus

Hooajalised kõikumised müügis on tavaline asi äris. On tõsi, et 3PL teenuse abil on ebastabiilse ostu- ja müügiperioodi üleelamine palju lihtsam. Ei ole vaja muretseda liiga vähese hoiuruumi, personali puudumise, transpordi või raisatud investeeringute pärast. Kolmanda osapoole logistika tagab kaupade sujuva liikumise mitte ainult kõrghooajal, vaid ka vaiksel ajal.

5.      Varude haldamine

Kui transpordikorraldus on sageli peamine põhjus, miks ettevõtted 3PL logistikat kasutavad, siis on sellel ka teine, sageli tähelepanuta jäetud eelis, milleks on võime optimeerida varude haldamist. Enamikul 3PL teenuseid pakkuvatel ettevõtetel on varude jälgimise ja haldamise tarkvara, mis võimaldab varude muutusi reaalajas jälgida, neid analüüsida ja kliendi äri optimeerida uusimate saadaolevate andmete põhjal.

Viimased märkused

Seega võib 3PL pakkujatest tänu transpordi infrastruktuuri arengule, klientide vajadustele kohandatud transpordile ja asjatundlikkusele olla palju kasu kõigile ettevõtetele. Seejuures pole oluline, millises valdkonnas nad tegutsevad või kui suured või väikesed need ettevõtted on. Kolmanda osapoole logistika leiab alati lahenduse kõigile laonduse ja transpordiga seotud väljakutsetele, hoiab kokku aega ja raha ning võimaldab ettevõtete omanikel jätkata oma tegevuse arendamist, tootmise parandamist ja parimate tulemuste saavutamist ilma igasuguste lisamuredeta.

 

Vaadatud 542 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi