Maardu pilpaküla müüdi maha!

25.04.2021 22:25
Aivar Pärtel
Kommentaarid
0
Foto:

Jõelähtme vald müüs kuues järgus kuus kinnistut – ühtekokku 126 hektarit. Kinnistutel paiknesid aiandusühistud, mida tunti ka kui Maardu pilpaküla.

“Põlluharijateks” olid seal peamiselt Maardu kortermajade elanikud, kes suvitavad oma väikestel kruntidel laudadest, plekist ja tõrvapapist kokku löödud osmikutes. Varasemalt rentisid pilpaküla inimesed krunte Jõelähtme vallalt, kuid renditulu polnud märkimisväärne. Aiandusühistute müük otsustati Jõelähtme vallavolikogus 13. veebruaril 2020. Kokku laekus kinnistute müügist valla eelarvesse 3,4 miljonit eurot. Paraku Maardu pilpakülas läheb elu vanamoodi edasi.Pole sinna uhkeid maju ehitatud, rist ja viletsus igal pool.
Pilpaküla aianduspiirkond on paljudele Maardu elanikele olnud teiseks koduks juba 1980ndatest, kui Tallinna Linna Mererajooni ja Lenini rajooni asutuste ja ettevõtete töötajatele eraldati kokku umbes 1150 krunti ajutiseks kasutamiseks köögiviljamaadena.
Kahjuks ei tekkinud aianduskruntide kasutajatel võimalust maad erastada ja seega jäi see riigi omandusse. Nüüdseks on maa erastatud ning uued omanikud selgunud. Maad müüdi kohalikele aiandusühistutele.Vaadatud 1201 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi