Mantrate jõud

07.03.2022 16:00
Vivika Vool
Kommentaarid
0
Foto:

Järgnevates ajakirjanumbrites räägib tuntud selgeltnägija, hiromant, parapsühholoog, tervendja ja reikimeister Washtara, mis tema nägemuse kohaselt on esoteerika ning jagab mitmeid mantrate tugeva vibratsiooniga seotud müstilisi lugusid, millest seekord avaldame esimese loo.

See lugu juhtus aastal 2003. Olin 25 aastat (1990-2015) vedanud üht esoteerilist gruppi “Tõe künnisel,” mille töö põhines okultistlikel teadmistel. Grupi töö sisuks oli uurida psüühika supermentaalseid tasandeid. Surematuse probleemid, teadvuse laiendamine ja ülekanne, telepaatia, selgeltnägemine, selgeltkuulmine, pühitsuse saamine, hierarhia seadused – need on mõned teemad, mida oma töös käsitlesin.
Selle esoteerilise grupi eesmärk ei olnud isikuline, vaid hoida fookust hingejõul ja püüdlusel vabaneda mõistuse illusioonist, mis oli väljendunud pühitsuse erinevates etappides. Kui energia juurdevool on grupis õieti jaotunud, siis on sel elavdav ja stimuleeriv toime, kuid seda ainult juhul, kui grupp hoiab vibratsiooni ja püüdleb vabanemise poole. Sellisel võib hingetuli ära põletada kõik erinevused. “Kui kaks või kolm on minu nimel kogunenud, seal olen ma nende keskel,” öeldakse pühakirjas.
Kui grupiliikmetel on isiklikud eesmärgid ja nad ei püüdle selle nimel, et tugevdada teadvuse avardumist kõiksuse suunas, siis protsess pidurdub. Kasutasime oma töös mitmete kuulsate teosoofide raamatuid. On ju alates 1980ndate aastate lõpust raamatupoodide riiulid lookas erinevate filosoofiliste ja religioossete raamatute all.  
On palju raamatud, milles räägitakse kosmilisest teadmisest, hingerännakutest ning muust varem mõistusele teadmatust. Tuntud vene filosoofide ja esoteerikute N.K. Repihi, E.P. Blavatskoi, D.L. Andrejevi ja teiste teosed, kes oma raamatuis kõiki ülalmainitud probleeme puudutanud, on saavutanud ebatavalise populaarsuse.  Neis raamatuis on imetabasel moel kokku põimitud kristlus, islam, Judaism, budism, maagia, okultism, ja hinduism.

Mis on esoteerika?
Mis ikkagi on esoteerika ja millega see tegeleb? Mis kasu saab inimene esoteeerikast ja selle salajastest teadmistest? Millest alustada esoteerika õpinguid?
Vaevalt võib tänapäeval kohata inimest, kes poleks endalt kordki küsinud, mida tähendab “esoteerika,” sest kõlab ju see sõna meie meedias piisavalt sageli. Ta sisaldab endas erinevate õpetuste ja mitmekülgsete praktikate keerulist ja mitmekihilist süsteemi. Astroloogia, mis räägib horoskoopidest ja planeetide mõjust, kuulub väidetavalt ka esoteeriliste teaduste hulka. Meile kõigile on antud uskumatud varjatud võimed.
Esoteerilised praktikad, metoodikad, teadmised ja õpetus – sellega tegelevad praktiseerivad esoteerikud. Kas teate aga mida tähendab sõna “esoteerika” ? Need on universumi salajased või varjatud teadmised. Esoteerika on teadus universaalsetest universumi seadustest ja sündmuste nähtamatutest põhjustest. Ta õpetab meile seda, mis jääb tavavaatleja silma alt varjatuks ja seetõttu on esoteerilised teadmised tihti kaetud müstilisuse looriga.
Esoteerikud on inimesed, kes tegelevad eneseteadvustamisega, enesearendamisega ning maailma ülesehituse mõistmisega. Seetõttu on täiesti naiivsed need, kes tegeledes psühholoogia, coachingu või  NLP-ga, arvavad, et nad esoteerikaga ei tegele ega ka praktiseeri seda. Väidan, et kõik teadused ja praktikad, mis viivad eneseteadvustamiseni ja maailma mõistmiseni, ongi esoteerika. On kurb, kui paljud spetsialistid, kes oma praktikatega tegeledes kategooriliselt keelduvad tunnistamast, et kasutavad just neid samu tehnikaid, väldivad seda sõna ja püüavad asju nimetada oma nimetustega. Paraku on okultism ja okultistlikud praktikad esoteerika lahutamatu osa.

Teadus ja esoteerika?
Milline on seos teaduse ja esoteerika vahel? Kaasaegne esoteerika esineb tihti teaduslikus kontekstis ja apelleerides teadusele õigustab teaduse, religiooni ja filosoofia ühtsusprintsiipi. Paraku ei ole seos teaduse ja esoteerika vahel sugugi ilmne. Maailma teaduslik kaart erineb kardinaalselt esoteerilisest maailmakaardist: esoteeriline vaatenurk maailma, elu, inimese, kosmoloogia, bioloogia, paleontoloogia ja teiste teaduste põhjapanevaid seisukohti puudutavates küsimustes on vastuolus teaduslike seisukohtadega.
Iidsed esoteerilised õpetused näitavad meile, et on hulgaliselt huvitavaid teadmisi, mida endale selgeks tehes jõuame täiesti uuele enesetunnetuse tasandile, kus kogeme oma elu suhtes sügavamat mõtestatust. Ilmneb, et psühholoogia kujutab endast vundamenti, esoteerika aga aitab meil edasi liikuda enese ja maailma  parema mõistmise teekonnal ning täidab meid energiaga. Esoteerilistes õpetustes ei ole nii selget piirjoont hea ja kurja vahel, nagu seda on kirjeldatud religioonis.

Esimene juhtum
Lisaks mainitud klubikohtumistele toimusid meil kokkusaamised kord nädalas laupäeviti või kolmapäeviti, kus me uurisime Kabalat. Lisaks sellele õppisin ma juudi koolis heebrea keelt – keelt, milles on kirja pandud salajased teadmised ning mida tuleb lugeda ja kirjutada paremalt vasakule. Niisiis kogunesime me enamasti minu juures kodus. See lubas jätta rohkem aega praktiliseks tegevuseks, kuna ilmselgelt ei olnud igakuised kohtumised klubis selleks piisavad.
Tol päeval kogunes minu juurde viis inimest. Me laulsime mantraid ja viisime läbi telepaatilisi eksperimente. Samal päeval oli ka mu tütrel külas kaks tema sõbrannat, kes istusid köögis ja ajasid juttu. Meie aga istusime 12 ruutmeetrises toas, kuhu oleks mahtunud oma tegevust läbi viima kuni 10 inimest.  Nii köögi kui ka toa uksed olid suletud. Esikus välisukse lähedal asus telefoniaparaat. Laulsime mantraid, kui äkki astus sisse mu tütar ja küsis, mis toimub ning ütles, et köögi seinad vibreerivad tugevasti. Olevat selline tunne, nagu see vibratsioon käiks lainetena ja lisaks kõlaksid justkui tuhanded kristallkellukesed. Ka telefon tundus helisevat, kuigi keegi ei helistanud. Vastasin, et see on mantrate ja nende tugeva helivibratsiooni mõju. Rahustasin tütart, et pole vaja muretseda – seinad ei kuku kokku. Oli kosta telefonihelinat, kuid siis vaikis telefon taas.

Telepaatia David Copperfieldiga
Olin tol ajal vaadanud televiisorist palju saateid maagist ja mustkunstnikust David Copperfieldist, kelle pärisnimi oli David Seth Kotkin. Ma soovisin väga, et ta oleks ka meile Eestisse külla sõitnud. Läksin mõttes telefoniaparaadi juurde, võtsin toru ja ütlesin: “Halloo.”
Vastusena kuulsin Davidi häält, kes ütles, et mu soov täitub – ta tuleb aasta pärast Eestisse ja ma saan teda näha. Ma olin šokis – meil tekkis telepaatiline kanal!
Jagasin äsjakogetut oma sõpradega – ütlesin neile, et rääkisin just David Copperfieldiga ja et mul avaneb võimalus temaga kohtuda, kui ta tuleb oma sõuga 2003. aasta novembris esinema.Milline oli mu sõprade reaktsioon sellele?
“Muidugi, sinu soovidel ei ole mingeid piire...” ütlesid nad. Ma ei tea, kas nad mind uskusid, kuid arvasin, et küllap aeg toob selgust. Kuid ometi just nii läkski!
David Copperfield esines oma sõuga 25. novembril 2003. aastal ja mina olin seal kohal. Sain pileti 23. ritta äärmisele kohale, kuid imekombel pääsesin istuma hoopis 3. rea keskele.
Meie pilgud kohtusid hetkeks ja ta pilgutas mulle silma. Mina naeratasin tervituseks ja lehvitasin talle. Tajusin, et ümbritsevad inimesed reageerisid sellele veidi imelikult.
Kui etendus oli lõppenud ja rahvas lahkuma hakkas, kuulsin ma nii mõneltki pealtvaatajalt, et paljudele jäi mulje, justkui oleks Davidiga midagi kummalist toimunud.
Algul ta nagu püüdis saalist kedagi leida, olles kuidagi segaduses. Mõne aja pärast läks aga kõik kui õlitatult. Ka mina leidsin vaid 15-20 minuti jooksul koha esiritta. See kõik oli imetlusväärne ja toimus kui muinasjutus!

Vaadatud 579 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi