Marise kadumise ööl ­vägistati Pärnu kesk­linnas tundmatut neidu

15.03.2020 15:15
Lauri Nokkur
Kommentaarid
29
Foto:

Kadunud tüdruku Maris Järve isa otsustas avalikustada kummalise anonüümkirja, mille ta sai novembrikuus, ligi poolteist aastat pärast tütre ­kadumist.

Maris Järve kadumine on üks Eesti tuntumaid kadumismüsteeriume, kus vähemalt avalikkuseni pole jõudnud mingit teavet.
Maris Järv (sündinud 1988) kadus 24. juunil 2007 Pärnu rannas. Ta veetis sõpradega aega ja kella kolme paiku otsustati minna laiali. Maris jäi sõpradest naisteranna lähedale pingile istuma, sest ta pidi hommikul kell kuus olema tööl Pärnu rannahotellis.
Enne kadumist oli ta helistanud sõbrale, sest soovis tema juurde paariks tunniks magama minna, aga sõbra juurde ta ei jõudnud. Samuti ei ilmunud ta hommikul rannahotelli tööle.
Politseinikud olid alguses lootusrikkad, sest meediale saadeti turvakaamerast saadud foto paarist, millel kujutatud naise välimus sarnanes Marise isikukirjeldusega, aga varsti selgus, et fotodel olid siiski teised isikud.

Pilk metsistunud aeda
Anonüümkirja juurde. Kuna selle sisu on küllalt õõvastav ning heidab valgust konkreetsetele inimestele, kelle nimed on kirjas välja toodud, ilmub see vaid katkendite kujul.
„Tere Mati.
Tahan valgustada veidi seda võigast lugu, mis toimus 2007. aasta jaanipäeval öösel meie linna keskel asuva eramumaja mahajäetud aias,” algab kiri ning jätkub aia mahajäetuse kirjeldusega – mituteist aastat pole seal ei külvatud ega lõigatud, on vaid puud ja varikatusega koht, kus saab liha grillida ning kala suitsutada.
Paika armastavad kohalikud napsuvõtjad ning seegi kord oli end sinna üks seltskond sisse sättinud.
Joodikud lärmasid ja ropendasid juba poolest päevast, paar neiut olnud samuti seltskonnas, kuid need lahkusid peatselt.
Anonüümkirja kirjutaja toob välja ka selle, kes on peo korraldajad. Nimed on toimetusele teada, kuid kuni nende seos ühegi kuriteoga pole kindel, jäävad need lehes avaldamata. Toimetusele on teada ka autode kirjeldused, mis sel ööl sündmuspaigas liikusid.

Mida või keda veeti mustas kilekotis?
„24. juuni hommikul kell 4.45 läksin vaikselt enda aeda ja jälgisin kreegipuude tagant peoliste tegevust,” jätkab anonüümne jutustaja.
„Sel momendil üks poiss tõusis suure heina tagant püsti ja ütles sellise lause kõva häälega: „Noh, nüüd on uus maailmakodanik valmis. Kes nüüd järgmisena läheb sõkkuma?”
See tähendab, kes järgmisena läheb seksima. Tüdruk oli selili heina sees, mingit häält ei teinud, ajas ainult käsi üles taeva poole.
Tüdruk lamas peolaua kõrval, jalgadega nende õue poole. Käisin kiiresti enda toas, võtsin võimsa pinokkli ja salaja vaatasin, kutsusin ka enda proua vaatama. Muud ei näinud kui ikka liigutas käsi ülesse, häält ei teinud.”
Edasi räägib kirjutaja sellest, et poole seitsme paiku hakkas tühjade pudelite kokku kogumine ning...
„Umbes 6.50 läksin läksin tänava kaudu nende majast mööda. Nende õues oli otsapidi eelmainitud punane masin, tagaluuk lahti. /.../ Kaks poissi lohistasid aiast pikka musta kotti. Poisid vedasid eest.”
Kirjutaja usub, et kotis võis suurust arvestades olla inimene, kuigi päris kindel ta selles pole, sest ei julgenud väga pingsalt vaatama jääda.Teatamisest polnud abi
Kirjutaja mõtles mõne päeva ning teatas kummalisest hommikusest tegevusest ka Pärnu prokuratuuri, et uurida, ega pole tehtud teatist vägistamisest või ega pole leitud laipa.
Vastust ta ei saanud. Ainus reaktsioon tulnud kirjas kirjeldatud noormeeste emalt, kes: „... vaatas peale teatamist minu otsa väga terava kurja pilguga, kuni tänaseni.”
Kirja autor märgib sedagi, et valis prokuratuuri teatamise politseiga suhtlemise asemel seepärast, et kohalik politseinik on noormeeste ema hea tuttav juba palju aastaid ning nad on veidi ka äriliselt seotud.
Edasiste sündmustena toob ta välja, et kevadel, peaaegu aasta pärast saatuslikku jaaniööd, sai ta oma koduõuel kõvasti peksa. Peksja oli tema jaoks tundmatu. Loomulikult tegi ta avalduse politseisse ning sai hiljem teada, et peksja oli politseile hea tuttav.
Just sellistel põhjustel pole kirjutaja nõus ka oma nime avaldama, kuid eeldada võib, et kirjelduste ja juhtumite järgi saaks politsei tema isiku tuvastada.

Vaadatud 15180 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
kas sa

rehvormierakonda ei taha astuda?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi