Mees: mul on sõbrast kahju, et ta noore naise võttis

08.07.2018 21:30
Mariina Rein
Kommentaarid
2
Foto:

Martin ja Allan on sõbrad kooliajast saati ning palju häid ja halvemaid päevi näinud. Nad käisid läbi ka perekonniti mitmed korrad naistega lõunamaareisidel, kuni 52aastasena algas ­Martini abielus kriis.

Paistis, nagu oleks nad naisega teineteist nii ära tüüdanud, et kui koos olid, puhkes pidevalt sõnavahetus. Lõpuks nad rääkisidki ainult näägutades. Martin hakkas sageli napsitama ja see andis tülidele hoogu juurde. Aasta niisugust lakkamatut tänitamist lõppes lahkuminekuga. Ka laste pärast polnud enam põhjust koos elada, kuna need elasid juba oma elukaaslatega.

Martini kiire armumine ja abielu
Pool aastat pärast lahutust oli Martin nagu uus inimene. Ta oli tutvunud oma tütrest viis aastat vanema Piretiga ja naisesse väga armunud. Ta jättis joomise täiesti maha ja käib kogu aeg Piretiga käest kinni. Nüüd on nad juba abielus.
Allan räägib, et Piretiga tutvumise ajast hakkas sõber talle võõraks jääma. Muidugi ta pidi nüüd palju suhtlema Pireti sugulaste ja sõbrannadega ja kui ta Piretiga koos Allani juures käis, siis sõbrad ei saanud enam rääkida neil teemadel, millest nad juba üle kolme aastakümne olid harjunud rääkima. Allani meelest oli Martin nagu krampis. Nagu mingi tsensor oleks vahele istunud, et pidi kogu aeg mõtlema, millest nüüd siis rääkida.

Pole enam nii tore nagu varem
Allan jätkab: „Ausaõna, ma ei ole kade, et tal nii noor naine on, kuigi Martin ise paistab nii arvavat. Minu meelest on imelik, et nad kogu aeg käivad käest kinni. See on pigem teistele näitamine, et küll me oleme armunud. Minu meelest Martin lihtsalt kardab, et kui naine tunneb tunnete ja tähelepanu nõrgenemist, siis ta hakkab pilguga teisi mehi otsima.
Ma ju olen näinud, kui me koos minu naisega rannas oleme käinud, kui ärritunud Martin üksnes sellepärast on, kui naine ringi vaatab. „Mis sa seal näed?“ küsis ta ükskord päeva jooksul mitu korda. Ja loomulikult muutus Piret selle peale pahuraks ja teatas, et mehi vahib, Martin aga hakkas ette ja taha vabandust paluma, et ta ju niisama aasis.
Meil ei ole enam nii tore koos olla nagu siis, kui ta veel oma endise naisega elas. Siis ta ikka võttis napsi ja tegi nalja ka. Nüüd kardab, et uuele naisele ei meeldi, kui ta alkoholi joob. Võib-olla ei meeldi ka, kuigi minu meelest ei püüa Piret teda kuidagi ohjata, vaid Martin ohjab ennast ise kangesti. Aga minu meelest muutub Martin niimoodi igavaks oma pingutusea olla jube korralik ja hoolitsev abikaasa. Piret võib sellest korralikkusest ka ära tüdineda.
Ega mina ju Pireti sisse näe, kui armunud ta on. Mina näen seda, kuidas talle meeldib, et teda ümmardatakse ja imetletakse. Võib-olla tahtis ta hoopis majaga meest, sest Martin andis oma laste emale korteri ostmiseks raha ja sai Pireti võtta elama majja, kus ta kogu aeg oli elanud.
Ma olen ikka imestanud, et kui Piret tahab sõbrannadega välja minna, siis Martin läheb alati kaasa ja on vahel ainus mees seltskonnas. Samas on ta öelnud, et ei viitsi hästi enam poole hommikuni pubis või klubis istuda. Ma ütlesin, et mis sa siis istud, kui ei viitsi, las naised käivad omaette. Ta vastas, et see ei sobi ikka. No ma arvan, et tegelikult ta kardab, et keegi heidab tema naisele silma ja ta kaotab kontrolli.
Ühesõnaga, enne oli mu sõber lõbus semu, tore nalja- ja napsimees, nüüd aga igav abielumees, kes kogu aeg aeg ennast ja naist kontrollib. Mul on temast kahju. Peale minu pole tal endisi sõpru üldse alles jäänud, kõik on Pireti tutvusringkond.
Jaa, aastas korra või paar juhtub, et me käime Martiniga kahekesi saunas, kui ta naine on üksi oma ema juures. Siis ma näen küll veel ka endist Martinit, kellel mõne tunniga ka jutu- ja naljasoon lahti läheb.
Ükskord ma küsisin, et kui Piret last tahab, kas Martin on valmis imikuga ka uuesti tegelema nagu kakskümmend viis aastat tagasi.
Ta vastas, et muidugi. No mina küll ei suudaks jälle otsast alata. Aga Piretil ju lapsi pole ja võib oletada, et millalgi tuleb ikka laps ka teemaks. Ootan huviga, kuidas Martin lapsekäruga ringi hakkab liikuma. Aga võib-olla sünnib enne mõni lapselaps.“Vaadatud 1949 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
am

See mees vist ei teadnud,et noor naine ja vana auto on rahakoti surm.Ma vaatan neid vanaisadest isasi alati kaastundega.Aga palju edu Talle.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi