Mehest ilma jäänud naine: "Miks armutakse neisse, kes seda kuidagi pole ära teeninud?"

19.01.2020 21:35
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
2
Foto:

36aastane vallaline ­Janika nägi nende ettevõttesse tööle tulnud vaikses Madises sobivat mehekandidaati, kellega võiks koos elada ja lapsi kasvatada.

Muidugi Janika nägi, et mees ei ole n-ö esinduslik ja pole ka huvitav vestleja, aga paistab olevat hea südamega ja hooliv. Temast kuidagi õhkus headust. Nii ta oma kolleegile Merikesele ütles, kui Merike küsis, kas Janika on Madisest huvitatud. Janika ja Merike ei olnud just sõbrannad, aga Merike oli siiski Janika kõige lähedasem töökaaslane, kellele ta oli harjunud oma eraelust pidevalt rääkima.
“Täitsa tore inimene, aga palun vabandust, mehena ei ole absoluutselt minu maitse,” ütles Merike Madise kohta.

Hakkas mehele vaikselt märku andma
Janika aga mõtles Madise kohta, et temasugusega võiks pere küll luua, sest 36 eluaasta juures ei saa väga enam loota printsile valgel hobusel. Samas, prints võib ju kunagi ikka tulla.
Janika hakkaski endast viis aastat nooremale Madisele vaikselt märku andma, et on temast huvitatud. Janika hakkas temaga tööl kokku sattuma, vestles temaga, kuulas teda huviga, kusjuures üldse mitte vastumeelselt, vaid ta tahtiski Madist põhjalikult tundma õppida. Peagi õnnestus Janikal koos Madisega töölt koos lahkuda ja koos bussipeatusse kõndida.
Madis rääkis, et tal oli kunagi auto ka, aga tööl käimiseks autot vaja ei ole, linnas liikumiseks samuti mitte ja pikki sõite on tal praegu vähe, sest ema ja isa käivad tal ise autoga väikelinnast külas. Seega pole autol mõtet maja ees seista lasta. Janikale meeldis Madise ratsionaalsus. Ta kustus Madist kohvikusse, aga too ütles, et täna ei saa. Nii nad tol päeval lahku läksidki. Huvitav, kas Madise juures käib mingi naine, mõtiskles Janika ja tundis, kuidas armukadedus teda piinas.

Palju mehe senisest elust teada ei saanud
Nädala pärast õnnestus Janikal Madis kohvikusse kutsuda. Madis rääkis vähe, aga vastas õpilaslikult korralikult Janika küsimustele. Pidudel ei käi, kinos käib harva ja teatris pole ammu käinud. Janika küsis, kas ta tahaks teatrisse minna ja Madis vastas, et võiks küll. Janika lubas draamateatrisse mõnele etendusele piletid osta.
Janika üritas uurida, kas Madis kellegagi varem koos on elanud. Madis ütles, et on paar aastat, aga sellest on juba kolm aastat möödas.
Janika küsis, mis juhtus, et nad enam koos ei ela. Mees vastas, et ta ei sobinud enam naisele. Janika imestas, et mitu aastat sobis ja siis äkki ei sobinud. Madis vastas, et naine leidis kellegi, kes talle rohkem sobis. Janika küsis, kas viimase kolme aasta jooksul pole Madisel siis kedagi olnud. Madis vastas, et midagi tõsist küll ei ole olnud.
Janika hoidis ikka Merikest ka kuris, kuidas tal Madisega läheb. Ta pani tähele, et Merike on ka rohkem Madisega suhtlema hakanud, aga pigem teda tögades, umbes nagu “Tões ja õiguses” Mari noris Jussi. Raamatust me teame, et Mari läks lõpuks Jussile mehele.Suhe ei arene edasi!
Janika käis Madisega teatris “Pangalaenu” vaatamas. Madis jäi väga rahule. Pärast istusid nad veel tund aega kohvikus, aga üldiselt muutus Janika aina murelikumaks sellepärast, et suhe otseselt kuhugi ei arenenud. Madis oli ikka nagu sõber või noorem vend. Janika oleks tahtnud tunda, et Madis ihaldab teda kui naist. Mitte lihtsalt ei tule välja jalutama, kui naine kutsub.
Janika tegi ühel päeval Madisele ettepaneku, et mees võiks ta koju saata. Madis oli nõus, kuigi mitte nähtavas vaimustuses. Janika üritas mehega flirtida kuidas aga oskas. Paar korda komistas Madisele otsa ja langes talle kaela. Madis oli kuidagi kohmetu.
Janika kutsus Madise ka tuppa, et seal suhe uuele tasandile viia. Ta heitis diivanile pikali ja pani jalad diivanil istuvale Madisele sülle. Nähes, et Madis ei tõtta teda suudlema või lahti riietama, otsustas Janika, et tema rohkem peale ei käi. Ta kartis meest ära hirmutada ja otsustas, et las Madis harjub mõttega nende lähedusest ja hakkab seda lähedust igatsema.
Kui ta Madise kallistusega ära saatis, teadis ta kindlasti, et tema ennast rohkem ei alanda ja Madist niipea välja ei kutsu.

Sõbrannal on nüüd ilus lugu
Kogu nädala oli Janika ühtaegu kurb ja vihane. Madis ei üritanud temaga mitte kordagi suhelda. Kui vaikus oli kestnud üle 10 päeva, kurtis Janika oma muret Merikesele. Merike jäi vaid ja küsis siis: “Kas sa ei ole midagi kuulnud?”
Janika imestas, millest ta peab kuulnud olema.
“Minul ja Madisel on väga ilus lugu. Ühesõnaga, me oleme juba nädal aega koos. Ma jätsin Gerdi maha ja Madis kolis minu juurde.”
Janikal oli tunne, nagu oleks ta puruks rebitud! Miks see elu peab nii ebaõiglane olema. Püüad ja püüad, aga ei mingit armastust. Merike, kes oli aastaid abielus ja kellel oli 8aastane laps ja uus kallim Gert, nipsas lihtsalt korra ja sai Madise endale.
Janika röökis Merikesele näkku, kas tal piinlik ei ole niimoodi teise õnne ära rikkuda. Merike vastas, et ta saab aru Janika vihast, aga ei tulnud ju Janikal õnne Madisega ja tema oma arust pole kelleltki midagi röövinud. Kui Janika hiljem sama Madisele ütles, vastas see rahulikult, et ta ei teagi, kuidas nii läks, aga ju siis pidi minema.
Maailma ebaõiglus tegi Janikale veel kaua haiget ja ta ei suhelnud Merikesega mitu kuud. Kaotamata lootust, et Merikese ja Madise suhe varsti lõpeb, hakkas ta uuesti Merikesega suhtlema. Seni näib aga Merikese ja Madise vahel kõik hästi olevat.

Vaadatud 1997 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Thanatos

Aga mis selles üksinduses niiii hirmsat on,et autor vingub????

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi