Mida Euroopa riikide juhid Tallinnas sõid

08.10.2017 21:25
Mariina Rein
Kommentaarid
3
Foto:

Ameerika poliitikaväljanne Politico tegi Tallinnas toimunud Euroopa Liidu digitippkohtumisest Tallinn Digital Summit väga põhjaliku ja asjaliku ülevaate, mida kirjutas kolm ajakirjanikku.

Loos on ka üks lõbus vahepala. Nimelt on seal detailselt ära toodud nimekiri eriti peentest toitudest, millega Euroopa liidreid kostitati 28. septembri õhtul. Lõik algab väitega, et need poliitikud, kes muidu suud lahti ei teinud, pidid seda siiski tegema Eesti gastronooniliste hõrgutiste maitsmiseks. Õhtusöök toimus Kadrioru lossi ehk kunstimuuseumi peasaalis ja peakokk oli Peeter Pihel. Riigikantselei Euroopa Liidu pressiesindaja Greete Kempel ütles Õhtulehele, et iga õhtusöögil osaleva inimese kohta kulus natuke üle 100 euro. Tipp-õhtusööki finantseeriti eesistumise üldeel­arvest.
Politico kirjutas: „Eesti gastronoomiline söömaaeg algas suupistevõileibadega – saiakorvikesed isetehtud sinepi, siia ja koorejuustuga; kartulikook suitsutatud rääbisega ja rääbisemarjaga; küülikumaks ja mustsõstra-šokolaadikommid. Sellele järgnes lõhetriloogia koka aiast pärit maitsetaimedega; kivipuraviku-cappuccino koheva tatraga ja grillitud steik Eesti lihaveise küljetükist koos baklažaanikaaviari ja kadakase lihakastmega. Magustoiduks oli šokolaadi kreemikook, vaarikasorbett ja kondiitrikoogid: valge ja must trühvel, saiakorvike puuviljadega ja minimak­roon.“Vaadatud 1005 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
andrew

:D

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi