Miks on truu olla nii raske?

08.05.2022 21:25
Nelli Teataja Illustreeriv foto
Kommentaarid
2
Foto:

Teaduse järgi ei pruugi monogaamne suhe nii tavaline olla ja alltoodud kolm põhjust on selles süüdi.

Kui truu olla on keeruline, aga moraal rõhutab, et petmine on inetu, tasub mõelda kastist välja ning uurida, mida on selliste olukordade kohta avastanud teadlased.

Mehed ja naised kaotavad aja jooksul huvi seksi vastu
Uuringud on näidanud, et naised kipuvad aja jooksul muutuma kirglikust armastusest kaastundlikuks, mis tähendab, et suhe muutub pigem platooniliseks sõpruseks. Ja see pole ju miski, mida sa romantilises suhtes tahad. Säästa seda platoonilist armastust oma naissoost sõbrannade vastu.
Psychology Today artikli kohaselt kannatavad monogaamsetes suhetes ka meeste seksiisud. „Inimesed on arenenud seksuaalelu jaoks, mis hõlmab mitut samaaegset seksuaal­suhet,” kirjutas Ph.D Christopher Ryan. Ta lisas, et mehed kaotavad järk-järgult huvi enda partneri vastu, kui seksielus pole enam uudsust. Ja kui mees leiab endale uue partneri, tuleb see seksuaalne põnevus tagasi.

Monogaamia tapab naiste parimaid seksiaastaid
Oled ilmselt juba kuulnud, et mehed saavutavad oma seksuaalse haripunkti 20. eluaastates, samas kui naised saavutavad selle tavaliselt alles 30. ja 40. eluaastatel. Teadus on avastanud, et naised, kes on „parimatel aastatel” suhtes, teatavad madalast seksuaalsest ihast. Kuigi tegelikult peaksid need aastad olema just elu parima seksiga!

Loomulik tahe petta
National Science Foundationi andmetel on ainult kolm kuni viis protsenti imetajatest monogaamsed. Päris karm, eks?
Uuringud on leidnud, et seksuaalne monogaamia sõltub ka hormoonidest ja retseptoritest, mida aju vabastab. Inimeste retseptorid on erinevad, mistõttu mõned inimesed kalduvad rohkem polüamooria poole kui teised.Vaadatud 625 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Elu on liiga pikk truuduseks.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi