Millest Savisaar ja Kofkin tegelikult rääkisid: Kofkin reklaamis noorendamist, Savisaar kartis Ilvese agressiivsushooge ja sõpru

14.10.2018 20:40
Paavo Kangur
Kommentaarid
2
Foto:

See kõlab uskumatult, aga Tallinna linnapea Edgar Savisaar võis 2014 aasta suvel, mõned kuud peale Krimmi okupeerimist karta, et Eesti president Toomas Hendrik Ilves annab agressiivsushoos käsu rünnata Venemaad (Ameerika onude survel) ja hotellipidaja Alexander Kofkin soovitas Savisaarel osta korteri Šveitsi või Hispaaniasse.

Kapo kuulas pealt ja mõtles, kas see korterijutt on ettepanek korruptsiooniks või kogenud mehe elutarkused? Kofkin lubas aidata, kuid ühegi sõnaga ei anna mõista, et on valmis seda ostu finantseerima.
Kofkin ei luba kordagi, et ostab Savisaarele korteri Šveitsi või Hispaaniasse, vaid soovitas selle osta.
Kaitsepolitsei alustas siiski 17. juuli 2014 kriminaalasja, kuna Kofkin olevat lubanud Savisaarele pistist. Pealtkuulatud juttudest tegi Kaitsepolitsei järelduse, et välismaa korter võiks olla mõeldud altkäemaksuks Mündi 2/Reakoja plats 10/Saiakang äriruumiderendilepingut pikendamise kümneks aastaks, kuid see oleks ebaproportsionaalselt suur altkäemaks nii väikse teene eest, mida Kofkin oli läbi härra Korbi juba korda ajamas.
Küll lubas Kofkin organiseerida vere osoneerimise seansid Bushingeri kliinikus Marbellas, nii et Savisaar ei peaks elama kliiniku kallil pinnal. See on ainus konkreetne lubadus tollasele linnapeale - Savisaar ei pea kliinikus elama, aga saab oma vere värskendamise seansid soodsalt kätte. Ma aitan sind veidi Hispaanias, sa aita mind veidi Tallinnas, näib olevat selle diili sisu, kui üldse otsida suusoojaks öeldud lausete tagant tehingut.

Esimene kohtumine.
Killukesi Kaitsepolitsei salajasest ettekandest.
Restoran Balalaika. 30. juunil 2014 kell 16:15 kuni 17:30 kohtusid Savisaar ja Alexander Kofkin.
Kohtumine algas menüü vaatamisega. Savisaar tellis suure greibimahla jääga ja Kofkin ploomimahla, külmana. Savisaar tahtis tellida vene pliine ja sellega piirdus, kuigi Kofkin üritab peale käia lõhesteiki, balõkkiga. Kofkin ise võttis heeringa tartari. Pearoast loobuti. Savisaar loobus ka pakutud napsust.
Jutt jätkus Savisaare tervisest ja vererõhust, viimasest reisist Singapuri. Jutust jäi mulje, et Savisaar hüppas läbi ka Balilt. Kofkin meenutas ka oma Bali reisi. Savisaar tundis huvi ka Meritoni eelviimase direktori Heinz Weisli vastu, kes Keskerakonnale inkasso kaela saatis maksmata peoarve tõttu. Seda viimast Savisaar ei maini, aga Kaitsepolitsei loomulikult teab seda. Kofkin rääkis seejärel pikalt hotelli juhtimisest ja kaadrivalikust, ning jõuti Kofkini õepoja Burõhhi juurde.
„Läbikukkunud kandidaat su tütre peigmeheks. Tahtsin nad paari panna,“ tunnistas Kofkin.
Kofkin rääkis veel oma äridest ja jõudis oma palveni, et sooviks Mündi 2/Reakoja plats 10/Saiakang äriruumiderendilepingut pikendada 10 aastaks, kuna ta on sinna investeerinud 300 000.
Tegemist on väikse 77 ruutmeetrise äripinnaga, kuid samas stabiilse äriga. Vanasti oli seal Estkompeximi jäätisekohvik, lepingu järgi peaks rendileping pikenema viie aasta kaupa.
Seejärel Kofkin kutsus Savisaare Šveitsi või Hispaaniasse külla, lubades, et ta Bentley koos juhiga ootab. Räägiti ka Eri Klasi tervisest, Kofkin oli talle kinni pannud koha Buchingeri kliinikus Marbellas . Klas olla seal olnud kolm nädalat, tehtud massaaži ja muid protseduure, sealhulgas vere osoneerimist. Klas olla alla võtnud.
Kofkin pakkus sama protseduuri ka Savisaarele. „Kui sa leiaksid kas või kaks nädalat, et üks kuur teha,“ pakkus Kofkin.
Seejärel telliti cappucinot ja Kofkin jätkas Buchingeri kliiniku kiitmist. Isegi Ariel, Eri Klasi abikaasa jäänud rahule ja käinud tänamas.
Peagi jõudis jutt Prantsuse ekspeaministrist Nicolas Sarkozy vahistamise juurde. Kofkin on kursis, et Sarkozy parteile pesti raha läbi Pakistani relvaäri ja seejärel võeti üles Ukraina küsimus ja NATO laienemine Vene mõjusfääri ja puhvertsoonide loomine Ukrainas. Kofkin sattus hoogu ja võttis läbi kogu maailmapoliitika: Iraagi ja Liibüa hävitamise, Süüriasse kodusõja viimise ja nüüd tahab Lääs hävitada Venemaa, et saada selle toorainevaru endale. Aga Hiina vaatab pealt ja naerab. Savisaar ümises sõbra mõttekäikudele kaasa ja vaikis.
„Katsume hoida tervist ja luua materiaalseid väärtusi, et oleks, millest elada ja arutada. Kõike maailma probleeme pole võimalik lahendada. Jah, mis mina ütleks sulle, ühe väikse korteri võiks soetada Šveitsi või Hispaaniasse ja parem, kui see ei oleks sinu, vaid mõne firma nimel. Kas lähed suvel või talvel sinna aga ikka väga mõnus. „Sa ei ole laristaja ja praalija, kuid neist pensionitest ära ei ela nagu vääriline on. No loo midagi. Kui minu abi vaja on, siis ütle. Ja tee ära, ole poiss. Mõtle natuke ka iseendale. Kõike maailma probleeme sina ega Obama ära ei lahenda,“ õpetas Kofkin, kinnitades, et Korb kõigega kursis ja loodetavasti on kõik lahendatud, aga kui ei ole, siis... Savisaar vastas taas ümisedes.
Kas see korterijutt on ettepanek korruptsiooniks või vana rahvatarkus? Selles jutu kontekstis pigem vanarahvatarkus.
.
Kohtumine kaks.
Savisaar ja Kofkin arutasid Ilvese küsimust
Restoran Balalaika. 4. juulil 2014 kell 17:00-17:50 kohtusid Edgar Savisaar ja Alexander Kofkin uuesti.
Savisaar tellis suure jõhvikamahla ja Kofkin külma ploomimahla. Mõlemad mehed eelistasid eelroaks Kazanski pelmeene lambalihaga, ja teiseks telliti pliine. Kofkinile hapukoorega ja Savisaarele koos kalamarja ja balõkkiga, nagu eelmine kord.
Seekord alustas Savisaar juttu Eesti presidendist Ilvesest, tunnistades, et on mures, sest Ilves on viimase nelja päeva jooksul läbi sõimanud nii Viini, sest nad võtsid vastu selle kuradi…, kui ka Tarja Haloneni ning öelnud Läti korrespondendile, et teie, lätlased, valmistute valimisteks, aga mina sõjaks. „No mis kuradi sõjaks. See lõhnab kangesti sellise provokatsiooni järele, ma ei näe, et venelased midagi püüaks.“
Seejuures Savisaarele ei tule Putini nimi kohe meelde ja siinkohal tuli Kofkin Savisaarele appi ja pakkus: „Putini“.
„Putini,“ nõustus Savisaar ja lisas, „no ma ei kujuta, et Ilvese oma peas niisuguseid asju.“
„No seda ta ei suuda, nii palju ideid tal ei ole,“ arvas Kofkin ja hakkas arutlema Ilvese karjäärivõimaluste üle. „Ta on väga ligidal nendele Ameerika onudele, väga ligidal. Võiks arvata, et isegi nende agent, keda tahetakse sokutada mõnda rahvusvahelisse organisatsiooni.“
Kofkin jõudis taas Ukraina juurde, arvates, et Lugansk lastakse varsti tükkideks ja ameeriklased varustavad Ukrainat väga kavalalt Vene relvadega, mida nad saavad Ida Saksamaa endistest varudest. „Loomulikult on kõik must propaganda. Ameeriklased toonud Ukrainasse Vene relvi, mis kuskil maha kantud ja konserveeritud, nüüd katsutakse maailma näidata, et just Venemaa toob konflikti piirkonda oma relvi.“
Seejärel kandub jutt Süüria juurde ja Kofkin arutles, et keegi ei taha kalifaati ja šariaadi seaduseid ja isegi Israel on Assadi võimu ja Vene sõjaväe baasi säilimise poolt Süürias, sest venelased on nende liitlased suures pildis. Peagi kandus jutt Iraagi juurde. „Obama on muutunud sõjakaks, sest ei saa oma asjadega hakkama, keegi ei armasta teda enam Ameerikas, isegi Bush juunior oli parem. Ta läheb närvi, ta ei saa teisiti oma asju lahendatud, kõik asjad on kinni jooksnud, näiteks see Venemaa ründamise soov.“
Suur poliitika oli viinud sõjad Liibüasse ja Iraaki ning kõik viitas selle USA agressiivsed ringkonnad tahtsid vanad külma sõja aegsed arved õiendada Nõukogude Liidu vanade liitlastega. 2014 okupeeris Venemaa omakorda Krimmi ja Donetski piirkonnas algas Ukraina ja separatistide vaheline sõda.
Kofkin ei jõua lõpetada oma mõtet ja jutt kandus üle Ameerika dollari tugevuse ja saatuse juurde. Ta sattus hoogu ja võttis läbi ka Ronald Reagani majanduspoliitika Venemaa suhtes, Hiina ja Vene suhted, gaasiekspordi probleemid ja ennustas, et Lääs ei taha Venemaaga siiski sõda, vaid saada Venemaa majanduslikult sõltuvusse, et Vene valitsus hakkaks kuulama lääne instruktorite nõuandeid.
Siis läheb jutt Putini ja Moskva linnapea Lužkovi uute losside peale. Ühes lossis olla 500-meetrine jooksurada, mille alla peidetud nii autod kui helikopterid. „Arvasin, et jääb rahulikuks, aga põnevad ajad tulevad, ma ei mõtle maailmasõda, aga kohalikku, need käivad kogu aeg. Sellepärast, Edgar, oleks väga mõistlik Šveitsi või Hispaaniasse muretseda väike kohakene, kus võimalik välja puhata.“
Räägiti Savisaare puhkusest ja Kofkin pakkus aegu. Savisaar väitis, et sügise poole peaks valimisteks valmistuma ja lahkus korraks. Kofkin rääkis ettekandjaga, tellis juurde mineraalvett.
Tagasi tulles Savisaar keeldus kohvist, viidates ajapuudusele, lühidalt puudutati veel äriruumi üüri teemat. Kofkin kinnitas taas, et jääb võlgu ja seejärel vahetati paar repliiki jooksva poliitika teemal, mille käigus Kofkin jõudis diagnoosi panna ka peaminister Taavi Rõivasele. „Noor poiss, ma ei tea, kes seda hampelmanni seal tõmbavad nööridest.“Vaadatud 1332 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
düsgraavik

Milal Savisaare hävitaiad vangi pannakse. Näiteks keskerakonna reeturid,Justiitsmimister REINSALU,valetaiad,kappo pealik, prokurööre,kohtunike,aiakirjanike jne,jne,kes on veel suuremalt korrupeerunud jõuk ja EESTI külale väga,väga ohtlikud mahfia jõuk.jne Savisaare piinajad, vangi.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi