Milline peab olema üks õige mänguriklaviatuur?

29.09.2020 18:05
Kommentaarid
0
Foto:

Arvutimängud pakuvad paeluvat põgenemisteed reaalsusest mängumaailma, kus saad kehastuda end kelleks iganes ise soovid ükskõik mis olukorda. Siiski vajab iga hea mängukogemus ka kvaliteetset varustust - arvuti, arvutihiir, kõlarid või kõrvaklapid, mikrofon ja klaviatuur. Sageli jäetakse viimane tähelepanuta, kuid tegelikkuses oleneb sellest nii mõndagi - loe lähemalt, kuidas leida endale parim mängurile mõeldud klaviatuur oma mänguelamuse toetamiseks.

Klaviatuuri tüüp

Klaviatuuri tüübist oleneb kasutusmugavus. Mänguriklaviatuure on olemas 2 tüüpi, mille seast saad leida endale kõige sobivama.

Membraaniga klaviatuur

Membraaniga klaviatuur koosneb kihtidest, mida nimetataksegi membraanideks. Sellel klaviatuuril puuduvad eraldiseisvad klahvid, mistõttu sulgeb membraan omavahelise kontakti nupu ja tippimisplaadi vahel. See klaviatuur on vaikne, kerge ja soodne, küll aga on sellel klaviatuuril nuppe raskem vajutada. Lisaks kipuvad need olema ka vähem vastupidavamad.

Mehaaniline klaviatuur

Selle klaviatuuri puhul on iga klahv justkui eraldi komponent. Nuppu vajutades suudnub signaal lülitilt klaviatuuriprotsessorile, mis muudab selle kasutamise kiiremaks ja mugavamaks. Sellel klaviatuuril saad ka ise klahvide asukohta vastavalt vajadusele muuta, seda on lihtne puhastada ning see peab ka oluliselt kauem vastu. Selle puudusteks on vali hääl klahvide vajutamisel ja kõrge hind.

Ühendusviisid

Selleks, et klaviatuur töötaks, on oluline see arvutiga ühendada. Ka siinkohal on võimalik klaviatuure valida kahe ühendusviisi vahel:

USB

USB ühendus on üks tuntumaid ühendusviise, mida kasutatakse ka tahvelarvutite, telefonide ning teiste seadmetega ühendamisel. USB juhtme puhul võib nuppude vajutamisel võtta klaviatuuri ja arvuti vahel veidi rohkem reageerimisaega ning ei pruugi omaks võtta seda, kui mitu nuppu korraga vajutada. Küll aga on võimalik soetada ka hinnaklassilt kõrgemaid USB klaviatuure, mis on siiski oma olemuselt kiired ja mugavad.

PS/2

PS/2 on parem ühendus, kuid kahjuks kasutatakse seda tänapäeval vähe. Siinkohal ei pea muretsema aeglase reageerimisaja või muu pärast, kuna signaal suunatakse otse arvutisse. Mängurina on kindlasti Sinu jaoks oluline kiirus, mispärast võiksid valida just selle ühendusviisiga klaviatuuri - olgugi, et seda on saadaval vähe.

Disain

Kui otsid oma ellu põnevaid ja meeldejäävaid mängukogemusi, tasub kindlasti mõelda ka klaviatuuri disaini peale. Tänapäeval on aina enam muutumas populaarsemaks LED tuledega klaviatuurid, mille värve saad ise muuta ja reguleerida. Sel puhul on klaviatuuri klahvide alumine osa valgustatud, pakkudes klahvide vajutamisel vajaliku valgustuse ka hämaras. Kuigi annab see äärmiselt ägeda lisaefekti mängimisele, ei ole see vajalik - kui Sinu rahakott on kergem, tasub eelistada tavalise disainiga mänguri klaviatuuri.

Mida valimisel veel silmas pidada?

Tootja

Kahjuks on see tõsi. Paljud kallid mudelid on just seetõttu kallid, kuna tootja nimeks on tuntud bränd. Kuigi on enamasti nende tooted põhjusega kiidetud ja kvaliteetsed, võid ka vähem tuntumate nimede seast leida häid valikuid ja võimalusi. Seepärast on oluline klaviatuuri valimisel tutvuda kõikide pakkujatega ning teha otsus klaviatuuri omaduste põhjal, mitte hinna ega tootja.

Ergonoomilisus

Mugavus on mängimisel põhivõtmeks. Seepärast ongi ju loodud mänguriklaviatuurid, et need toetaksid mängimise kogemust ning oleksid mugavad. Seepärast on need ka sageli kallimad, kuna need klaviatuurid on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning on ka disaini poolest ehitatud nii, et klaviatuuri kasutamine ei mõjuks Sinu käeasendile halvasti, mis võiks tekitada käeliigestes pingeid või valusid.

Lisavõimalused

Osade klaviatuuridega tuleb kaasa ka tarkvara, mida endale arvutisse tõmmata. Läbi antud tarkvara on võimalik ise valida, mida mis nupp teeb. See annab Sulle rohkem vabadust ja võimalusi organiseerida oma kasutajamugavust just nii nagu ise soovid. Lisaks on paljudel klaviatuuridel olemas lisanupud nagu kerimisnupp ning muudki - sel puhul on oluline mõelda, kas Sul neid lisafunktsioone ka reaalselt vaja läheb või kas oled nõus maksma lisaks nende võimaluste eest.

 

Kokkuvõttes peaks olema õige mänguriklaviatuur mugav, ergonoomiline, kerge kasutada, kaalult kerge ning vastama ka disaini osas Sinu kui mängija ootustele ja soovidele. Kui oled otsimas endale sobivat ja professionaalset varustust, et viia mängimine uuele tasemele, tasub tutvuda valikuga siin: https://kaup24.ee/et/arvutid-ja-it-tehnika/sisend-ja-valjundseadmed Vaadatud 1040 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi