Kuuldud sõnad võivad muuta su aju

11.05.2016 10:00
Kommentaarid
0
Foto:

Andrew Newbergi ja Mark Robert Waldmani uurimustöö kohaselt võivad sõnad ­muuta inimese aju.

„Sõnadel võib olla võim mõjutada ajurakke, mis reguleerivad füüsilist ja emotsionaalset stressi.
Positiivsed sõnad nagu „rahu" ja „armastus" võivad muuta ajurakke stimuleerides aju tunnetuslikku poolt. Need aitavad motiveerida ja kaitsta aju.
Sarnaselt aga mõjuvad negatiivsed sõnad häirivalt ajurakkudele, mis toodavad kemikaale, mis kaitsevad meie aju stressi vastu. Inimesed on loodud muretsema - see on osa meie aju kaitsevõimest, et hoida meid elu ja kaitsta ohtude eest.
Vaid üks negatiivne sõna tõstab aju käbikeha (emotsoonide keskus ajus) töötlikkust, vabastades tosin stressihormooni, mis segavad ülejäänud aju tööd, eriti keelte mõistmist ning loogilist mõtlemist.
"Vihased sõnad saadavad „alarmi" läbi terve aju, aeglustades loogilist mõtlemist," kirjutasid Newberg ja Waldman.
Autorite sõnul võib õigesti valitud sõnakasutus muuta meie reaalsust.
Keskendudes oma peas positiivsetele ja optimistlikele sõnadele, stimuleerid oma aju. Mida kauem sa keskendud positiivsetele sõnadele, seda enam aktiveerub aju. Kuna positiivsed sõnad muudavad aju ehitust optimistlikuma maailmapildi suunas, hakkame ennast ka tänu sellele nägema märksa optimistlikumas valguses. Positiivne maailmapilt aitab inimesel näha rohkem head enda ümber, samas kui negatiivne paneb rohkem märkama halba ning külvab kahtlust ja viha. Tänu positiivsetele sõnadele, mõtetele ja tunnetele muutub peagi aju sedavõrd, et su reaalsustaju muutub märksa optimistlikumaks.

Gerli Tiitus

Vaadatud 1486 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi