Naine oma kolleegist: kas mees ahistab teda?

04.08.2019 20:20
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
0
Foto:

Laura töötab ühes pealinna ­kaubandusettevõttes, kus enamik töötajaid on naised. Hiljuti tuli neile tööle noor 25aastane naine Kätlin, kelle elukaaslane on ­temast 13 aastat vanem mees, kes on Laura meelest lausa kontrollifriik.

Ühest küljest võiks naine olla jäägitult õnnelik, kui mees talle iga kahe tunni tagant helistab või kirjutab. Tähendab, armastab ja hoolib väga. Muretsema peaks siis, kui meest üldse ei huvita, mida naine teeb.

Varem poleks liigset ­hoolimist märganud
Laura on mõelnud, et kui Kätlin oleks neile tööle tulnud viis aastat tagasi, kui kogu maailm ei rääkinud veel ahistamisest, siis oleks tema lihtsalt kadestanud noore kolleegi õnne.
Nüüd paljude kuuldud ahistamislugude järel tundub Laurale, et see Kätlini mehe hoolimine ei ole ainult armastamine ja hoolimine, vaid ka soov oma noorel naisel hoolega silm peal hoida.
Muidugi pole see klassikalises mõttes ahistamine, vaid pigem kontrollimine, aga see on samamoodi ebameeldiv. Kui mees helistab, siis Kätlin räägib enamasti lühidalt, kuidas tal viimased tunnid on läinud. Aga Laurale ei ole märkamata jäänud ka Kätlin näoilmed, kui too näeb, kes talle jälle helistab. Laurale paistab, et Kätlin on selles mehe hoolimisest üsna tüdinenud ja tal paistab olevat kolleegide ees ka piinlik.

Miks ta ei võiks üksi taksoga koju sõita?
Laura on mõned korrad ka näinud, kui mees Kätlinile järele tuleb ja kui Kätlin kohe majast välja ei lenda, siis närviliselt ümber auto kõnnib.
Ükskord, kui nad töökoha lähedal asuvas pubis kolleegi sünnipäeva tähistasid ja Kätlin kohe esimese kõne peale lahkuma ei hakanud, muutus mees päris närviliseks. Ta tuli peagi pubisse naiste laua juurde, oli selline vangivalvuri ilmega ja küsis, kui kaua Kätlinil aega läheb, siis ta teab arvestada. Kätlin ütles, et viis minutit. Mees ütles okei ja astus välja, kuigi naised pakkusid talle istet laua ääres. Kui naised ütlesid Kätlinile, et ta võib hiljem ju taksoga ise koju sõita, vastas Kätlin konkreetselt, et ta läheb ikka kohe.
Muidugi puhkes pärast seda juhtumit pubis arutelu,et Kätlin kardab ju oma meest.
Kätlin kolleegidega pole mees suhelda soovinud ja ka teretama ei hakanud tema esimesena.Loodab, et pole vägivaldne
See mees ei paista üldse lahke ja sõbralik ja Laural on raske uskuda, et ta kodus koos Kätliniga on täiesti teistsugune. Kätlin on rääkinud, et mehe abielu lõppes sellepärast, et tema naine ei viitsinud kodus midagi teha ja tahtis muudkui sõbrannadega lobiseda. See põhjendus tundub lahkumineku jaoks kahtlane. Kuidas siis omavahel kokkuleppele ei jõuta, mida keegi teeb ja tohib teha? Oleks päris huvitav selle naisega kohtuda, aga Laura muidugi ei hakka teda otsima, tal oma elu ka elada.
Ükskord, kui mees jälle Kätlinile järele tuli, ütles Laura Kätlinile, et küll tal on ikka armastav mees. Kätlin naeratas vaevumärgatavalt ja ütles lihtsalt: „Jaa.“ Kui inimene mehe armastuse üle päriselt uhke on, siis ta oleks teisiti reageerinud, mõtles Laura.
Laura peas on vahel välgatanud mõtted, et niisugune mees võib ka vägivaldne olla, kui naine temale ei allu. Ta lubas endale, et kindlasti ei võta ta seda teemat Kätliniga jutuks, aga ta jälgib siiski, mis meeleolus ja olekus Kätlin tööle tuleb. Laura on sunnitud endale tunnistama, et ta ei ole Kätlini õnne peale kade, vaid tal on sellest noorest naisest pigem kahju. Samas tahab Laura loota, et kodus ongi Kätlini mees armastav ja hooliv ega tee oma elukaaslasele kunagi liiga.

Vaadatud 1595 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi