Naine sõbratarile: „Õige mees on siiski olemas!”

13.09.2020 22:30
Eliise Mäesalu Illustreeriv foto
Kommentaarid
6
Foto:

Pille-Maarja tunnistab kohvikuvestluses oma parimale sõbratarile, et pikk otsimine ja valimine tasus end siiski ära: emotsionaalselt küps partner pole muinasjutt.

„Arvasin kaua, et minu saatus ongi poisikese tüüpi mehed, kes tahavad naiselt ainult üht ning siis kaovad. Aga ma olin kindel, et ma väärin paremat meest ja sain ka.”
Pille-Maarja on valmis lahkelt selgitama, mida tema heast mehest unistades silmas on pidanud. Ja loomulikult ei väsi naine rõhutamast, et selle kõik on ta nüüd ka saanud.
„On kirjutatud palju artikleid ja raamatuid selle kohta, kuidas paremaks saada. Ja muidugi on ka internetis palju teavet samal teemal – mida naised tegelikult tahavad. Aga samas pole nagu välja toodud, et mida mees tegema peaks, et naine end tema kõrval õnnelikuna tunneks,” mõtiskleb naine.

Ta kuulab rohkem kui räägib
„Emotsionaalselt terve partner mõistab suurepäraselt, et kuulamine on palju olulisem kui pidev rääkimine, mille ainsaks eesmärgiks on end kuuldavaks teha. Rääkimine hõbe, ­kuulamine kuld!
Lisaks sellele on väga tähtis, et inimene on leidnud oma südames koha vaid teile ning ei lase end kellestki või millestki segada hetkel, kui te millestki olulisest räägite.
Nii käitub emotsionaalselt küps partner. Otsige just sellist inimest, kui te ei soovi hommikust õhtuni kuulata kõigest maailmas toimuvast, välja arvatud teie suhet puudutav,” on ­Pille-Maarja kindel, et kuulamis­oskus on mehe puhul oluline.

Ta ütleb otse, mida soovib
„On üks vana ütlus, et me ei saa teada seda, mida me teada ei saa. Keegi meie planeedil pole veel õppinud teiste inimeste mõtteid lugema! Romantilistes melodraamades on aga kõik teistmoodi. Seal jutustatakse naiivsetele neidudele ja noormeestele sellest, et tõeline armastus loob mingisuguse erilise maagilise vaimse sideme, mille abil on partneril võimalik instinktiivselt „ära arvata” oma kallima soovid, unistused ja ­ootused.
Samal ajal eeldatakse, et partner on valmis tingimusteta ohvriks tooma kõik ja seda ­suure rõõmu ja vaimustusega...
Reaalses elus on aga selline lähenemine äärmiselt kahjulik. Esiteks on see ebareaalne. Ja teiseks – see hävitab suhte väga kiiresti...”
Pille-Maarja ütleb, et selliseid ideaalijahtimise suhteid on tema elus on olnud rohkem kui üks, nüüd aga on kõik teisiti.

Hirmudest ausalt, avatult ja süüdistamata
„Paljud suhted ongi väljaütlemata kahtluste-kõhkluste ja hirmude pärast purunenud. Asi on selles, et kõik see hävitab meie usalduse teineteise vastu, kuid ilma usalduseta pole armastus võimalik. Jah, oma hirmudest rääkimine ja neist oma partneriga arutamine pole lihtne, kuid kui armastatud inimene teie suhtest hoolib, teeb ta seda.
Emotsionaalselt küps partner mõistab, et lähedus sisaldab vastastikust arusaamist ja emotsionaalset tuge ning vastastikune arusaamine, toetus ning avatus soodustavad suhte jätku,” räägib naine toonil nagu valmistuks armuekspertide konverentsil sõna võtma ning püha tõde kuulutama.

Ta naudib vaikust ja lähedust
„Parimad ja kõige ilusamad asjad maailmas ei ole nähtavad ja üks nendest on kindlasti teineteise embuses lihtsalt vaikuses istumine. Sageli piisab vaid partneri lähedalolekust, et tunda tõelist õnne,” ütleb Pille-Maarja.
 Tõepoolest... Kui me ei vaja teineteise seltskonna nautimiseks ilutulestikke, pidevalt metsikuid seiklusi ega vägevaid pidusid (ehkki üks ei välista teist), siis avastame enda jaoks ühe kaunima armastuse kingituse – olla lihtsalt teineteise kõrval.

Ta tunnistab reaalsust
Pille-Maarja peab väga oluliseks, et mees tunnistab reaalsust sellisena, nagu see on. Ei süüdista kedagi, vaid püüab olukorda parandada.
„Elu on ettearvamatu. Mõni­kord juhtub ette­nägematuid sündmusi, mis löövad uppi kõik meie plaanid ja unistused. Elu võib olla julm. Meil tuleb rohkem kui üks kord võidelda ja pettuda. Oluline on osata kõiki saatuse lööke väärikalt vastu võtta ja mitte lasta emotsioonidel meie üle võimust võtta ning meie ­käitumist juhtima hakata.
Kui midagi läheb valesti, on esimeseks alateadlikuks reaktsiooniks sellele kellegi teise süüdistamine. Lõppude lõpuks tahame ju aru saada, miks midagi halba juhtus ja teha kindlaks, kes selle eest vastutab. Emotsionaalselt küpsed inimesed aga nii ei toimi. Nad lahendavad koos partneriga need probleemid, kedagi ­süüdistamata ja häbistamata.”
Pille-Maarja usub, et kindlasti on maailmas teisigi suhtumisi ja kriteeriumeid ning mõni teine naine võib tahta hoopis teistsugust meest, aga tema ise on väga uhke ja õnnelik, et elukaaslane Peeter on just selline, nagu naine siin jutustas.Vaadatud 1820 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
anek

ja mitu minutit kestis selle mehe raseduse algus ? uute tuulte valguses ?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi