Nastja Alljärve mõrv Kohtla-Järvel oli planeeritud hukkamine

02.09.2018 19:30
Lauri Nokkur Foto: Delfi
Kommentaarid
2
Foto:

Just sellisele mõttekäigule jõudsin, kui uurisin Nastja Alljärve mõrvakohta, kus senimaani tihtipeale küünlad ­põlevad.

Aprillikuus vapustas kogu Eestit 15aastase Nastja Alljärve mõrv Kohtla-Järvel. Üldiselt üsna rahumeelse linnakese elanikke haaras selle järel hirm, mis pole tänini taandunud.
Politsei näitas Nastja mõrva järel klassi ja vahistas kiiresti võimaliku tapja.

Tapja isikust räägivad kohalikud
Ehkki õiguskaitseorganid tapmises kahtlustatava nime ei avalikusta, kinnitavad paljud Kohtla-Järve noored, et tegemist on tapetud Nastja endise poiss-sõbra Artjomiga. Nastja sõprade sõnul suundunud Artjom tapmispäeval tõepoolest ootamatult Narva ning olnud ise seejuures verine.
“Kõik on täiesti veendunud, et see oli tema,” sõnas üks noortest mõrva järel meedias.
Tapetud tüdruku sõprade sõnul õpib ja elab 18aastane Artjom ajutiselt Narvas ning seal olevatki Nastja temaga pidevalt kohtumas käinud. Artjomi alaline elukoht on aga Kohtla-Järvel ning tema kodu asub mitte kaugel kohast, kust leiti tapetu surnukeha.
Viru ringkonnaprokuratuur ei kinnitanud ega lükanud ümber Artjomi võimalikku seotust nimetatud tapmisega.
Kohtla-Järvel räägitakse, et 18-aastase Artjom olla Nastjaga sõprust pidanud, mingil perioodil vist lausa käinud. Teada on, et Artjom kaldus vägivaldsusele.
Siseminister Andres Anvelt avaldas kiitust politseile operatiivse tegutsemise eest ning sellega oli lugu ametlikult justkui lõppenud.
Juhtunu asjus on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raskendavatel asjaoludel toime pandud tapmist. Selle eest võib süüdimõistmise korral karistuseks määrata isegi eluaegse vanglakaristuse.

Tapmiskoht viitab ettekavatsetusele
Nastja laiba leidmise koht on kõige rohkem seal krundi juures varjatud . Selle jaoks et laipa näha pead sa krundile sisse minema.
See on vale, et laipa ei proovitud peita. Igal juhul oli laip sinna asetatud, kust seda igast küljest võimatu näha. Võib-olla kogemata juhtus nii, aga igatahes leidis mõrvar väga hea koha laiba jaoks.
Kui tegu on sellesama Artjomiga, keda oletavad tapjaks Nastja sõbratarid, siis see poiss oli Kohtla-Järve elanik, seega ta teadis täpselt, et seal krundil tegelikult inimesed ei käi.
Inimesed ei jaluta täna seal krundil ja ei jalutanud enne mõrva ka seal. Vähemalt naabrid ei ole näinud, et seal oleks inimesi liikunud.
Nastja tapmine ei saanud olla juhuslik. Noahoope oli 11 ja nuga oli mõrtsukal kaasas. Neiu seda kohtumisele ei toonud.
Julgeksin väita, et sellist mõrva võiks nimetada pigem hukkamiseks. Tapja vedas või meelitas ohvri pimedasse õue, sisuliselt hukkamisplatsile. Tüdruk ei olnud mitme sõbra sõnul seal varem käinud. See on ka tänava kôige pimedam osa.
Kõnealusest õuest lähevad läbi mitmed kõrvalteed. Mõrvar teadis, et sealt krundilt pääseb alati jooksu.Õhtu enne jõhkrat mõrva
Et sellest loost aru saada, tuleks keskenduda ka sellele, mis juhtus saatuslikul õhtul. Teada on, et kontakti otsis noormees, mitte neiu.
Politsei tegi kohe kindlaks, et keskööl oli neiu veel kodus, ent seejärel lahkus kodust, teavitamata sellest oma lähedasi.
Kuidas kulges kohtumine, seda teavad vaid tapja ja tapetu. Ent ülal kirjeldatud mõrvakoha valik annab aimu, et tapja plaan pidi olema enne valmis – miks siis muidu võtta kaasa terav nuga ning kutsuda 15-aastane neiu piirkonna ühte pimedamasse õue.
Oletada, et Nastja oli valmis pikemalt Artjomiga välja jääma, tundub samuti ebatõenäoline – neiu tuli välja, võtmata kaasa mingeid asju, mis oleksid reetnud tema plaani kauemaks kodust eemale jääda.
Kas mõrvaööl oli kuulda naisterahva karjeid, on lahtine. Ühe uurimisversiooni kohaselt olla öösel kuulda olnud naisterahva karjeid, kuid piirkonnas elavad inimesed julgevad selles kõvasti kahelda.
Nimelt liikuvat sellel tänaval noori päris palju ning öösiti olla ikka noorte hääli kuulda. Nii et ka selles mõttes väga „õnnestunud” kohavalik – lärmakamapoolse tänava vaikne ja pime ots.

Vaadatud 2714 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Pole inimest pole probleeme

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi