Need nutikad kodumasinad säästavad nii aega kui raha

24.05.2021 17:55
Kommentaarid
3
Foto:

Kodumasinate peamine ülesanne on teha meie elu lihtsamaks. Tänu tehnoloogia arengule ei pea enam käsitsi pesu pesema, põrandat pühkima ja süüa tulel tegema. Nüüd on olemas võimalused juhtida kodumasinaid distantsilt, mille eelduseks on aga wifi olemasolu. Seega on võimalik panna tööle kodumasinad omaenda nutitelefonist.
Nutikad kodumasinad võimaldavad säästa rohkesti aega, mis varasemalt kulus majapidamistöödele. Kuna aeg on raha, siis võimaldab see säästa ka raha. Nimelt võimaldab tehnoloogia leida võimalikud rikkekohad enne, kui suurem kahju jõuab tekkida. Lisaks on võimalik säästa elektrit. Parima hinnaga nutikat kodutehnikat leiate siit.

Robottolmuimeja

Nutikatest kodumasinatest kõige tuntum on ilmselt robottolmuimeja, mis koristab iseseisvalt  põrandapinnad tolmust. Seega ei ole vaja peale pikka ja väsitavat tööpäeva kulutada aega ja energiat koristamisele. Robottolmuimeja töötab sõltumata ajast ja inimesest. Teda on võimalik jätta koju koristama ja minna ise samal ajal näiteks jalutama või trenni tegema.
Sõltuvalt mudelist võib olla võimalik ka põrandate märgpesu. Osa mudeleid saab käivitada telefoniäpi abil häälkäsklusega või on võimalik kindla kellaaja ja režiimi seadistamine. Need tolmuimejad saavad hakkama enemike põrandakatete puhastamisega.
Võrreldes tavaliste tolmuimejatega on robottolmuimejad juhtmevabad, tekitavad töötamisel vähem müra ja puhastavad põrandad kiiremini. Lisaks on neil kaasaegne disain, mis täiendab kodu interjööri. Robot tajub ümbrust erinevate andurite abil, mistõttu on see võimeline vältima kokkupõrkeid.

Nõudepesumasin

Nõudepesumasin on võtnud enda peale nõude pesemise, mis tihti kõlab kui tüütu lisakohustus peale õhtusöögi nautimist. Selle tööpõhimõte on lihtne- pane nõud masinasse, lisa tablet ja mõne aja pärast ongi kõik nõud puhtad. Kuid ka sellist tehnoloogiat on võimalik veelgi täiustada. Nimelt on vastava süsteemi korral võimalik tõsta masina alumine korv mugavale kõrgusele, et lihtsustada nõude asetamist masinasse. Osa masinatel on võimalik seadistada erinevatele restidele vastavadrežiimid, võimaldades samaaegselt puhastada nii potte-panne kui ka õrnu klaasnõusid.
Nõusid võimaldab kuivatada õhukuivatus funktsioon. Osa masinatel avab süsteem peale pesemist automaatselt ukse, mis võimaldab samuti nõudel kuivada. Masin võib ka juhendada, kuidas nõusid masinasse panna nii, et nad puhtaks saaksid. Lisaks võib osadel masinatel olla võimalik käivitada neid kaugelt, mis võimaldab alustada masinal pesemist ka kodust eemal. Targemad masinad suudavad arvutada, mitu tabletti on pakis alles, mis annab teada, kui on neid vaja juurde soetada.

Nutikas külmik

Nutikas külmik väljendub mitmel moel. Osa külmikuid töötab wifi abil ja nii on võimalik vaadata nende sisemust isegi kodust eemal olles. See võimaldab teha kindlaks, kas on vaja toiduvarusid juurde soetada või mitte. Teatud mudelid on võimelised arvestama ka realiseerimisajaga, mistõttu annavad nad teada “parim enne” kuupäeva lähenemisest. Nutikatel külmikutel võib olla veel selline funktsioon, mis koostab kapis olevast toidust retsepte. Samuti on võimalik puutetundlikule ekraanile retsepte salvestada ja ostunimekirju koostada. Vastavalt toiduainetele on võimalik reguleerida erinevate riiulite ja kastide temperatuuri, mis tagab parema säilivuse. Muutunud on ka valgustus - kapis on palju led lampe, mis tagavad ühtlase valgustuse. Lisaks on olemas pööratavate riiulitega külmikud, mis võimaldavad täieliku ülevaate külmkapi sisust. Tänu sellele funktsioonile on ka külmutuskapi täitmine lihtsam.Õhupuhasti

Nutikad õhupuhastid teevad pliidiplaadiga koostööd. Seetõttu hakkavad nad tööle siis, kui on vajadus. Pliidiplaadilt saadakse signaal küpsetusprotsessi alguse ajal, siis lülitab seade ennast automaatselt sisse, valides samal ajal vastavalt küpsetamise intensiivsusele ka režiimi. See tagab värske õhu köögis ilma nupule vajutamata. Õhupuhastit valides tasub vaadata ka valgust ja paigaldust. Toitu valmistades peab olema palju valgust, kuid peab langema õige nurga alt ning ei tohi olla liiga kirgas ega paista silma. Enamasti on kasutusel halogeen- ja led lambid. Õhupuhasti on enamasti umbes 60-70 cm kõrgusele pliidist paigaldatud. Õhupuhasti ei tohi olla liiga madalal, kui kokk on pikka kasvu.

Pesumasin

Selleks, et säästa vett ja elektrit, tasub valida A+ või A++ energiatähisega mudel. Lisaks on osa mudelitel olemas erinevad programmid, nagu auruga värskendamine, allergiavastane pesu, plekieemaldus ja kortsumise vähendamine. Aurufunktsioon võimaldab eemaldada kahjulikke baktereid ja tolmulesti. Seega ei ole vaja kasutada kangeid kemikaale. Peale selle töötleb ta  plekke sügavalt, mistõttu väheneb kasutatava pesuvahendi hulk. Wifi abil saab masina panna ka distantsilt käima, võimaldades ka pesutsüklit jälgida. Samuti võimaldab see ühendada masina töö päevakavaga. Näiteks lülitate tööl olles masina sisse ja koju jõudes saate kohe pestud riided kuivama panna. Osa masinaid on varustatud kuivatamise funktsiooniga, mistõttu pole teil vaja selleks eraldi seadet. Osa masinaid suudavad teha kindlaks rikete põhjused. Samuti suudavad mõned mudelid doseerida pesuvahendeid vastavalt vajadusele. Kuna valedes kogustes pesuvahendi kasutamine kahjustab kangaid, on õige kogus rõivaste hoolduse puhul eriti oluline.

Nutikas ja teile sobiv kodutehnika on saadaval Kaup24.ee veebipoes!

Vaadatud 748 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Sõdur

Minu isal oli universaalne kodumasin. Nagu ta ise ütles. Tegi süüa, pesi pesu, nõud, koristas tube, maksis maksud, kasvatas lapsed jne. Isa andis vaid 40-50 rbl kuus emale.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi