Nelli naljamees paljastas teadlaste pealiskaudsuse

10.11.2019 23:30
Nelli Teataja
Kommentaarid
0
Foto:

Teadlased kirjutavad tähtsatele pöördumistele alla suvaliselt ja teadmata, mida nad teevad, selgus Vasara toimetaja Jaak Leeri inimkatse tulemusena.

Enam kui 11 000 teadlase kliimamuutusi käsitlevale ühispöördumisele allakirjutanute seast leiab ka Jaak Leeri nime, kes on märgitud professoriks Tallinna Kodukirurgia Eraülikoolis.
Jaak Leeri nimelist teadlast Eesti Teadusinfosüsteem (ETIS) ei tunne. Ka Tallinna Kodukirurgia Eraülikool on senitundmata teadusasutus. Küll aga kirjutas Jaak Leer aastaid Nelli Teatajas ühe pöörasema jutu kui teise.
Jaak Leeri tõus teadusmaailma tippude hulka aktiveeris nüüd ka teised ajakirjandusväljaanded. Viljandimaa ajaleht Sakala annab teada, et Jaak Leeri nime taga peitub kodanik nimega Martin Aare. ERR võtab Martin Aarega ühendust ja saab teada, et umbes kuu või rohkem aega tagasi jagas keegi seda üleskutset kuskil Facebooki seinal.
"Nelli Teataja huumorikülje Vasar toimetajana ja humoristina tekkis uudishimu, kas suvaline inimene nagu mina ka pühalikule pöördumisele õla alla panna saab. Saigi. Leht ütles, et saadetakse mingi kinnitus e-mail. Seda loomulikult ei tulnud ja sinnapaika see asi jäigi," sõnab Aare.
Tehniliselt oli tõesti lihtne igal inimesel pöördumisele oma allkiri anda. Ent nüüd läheb olukord päris pööraseks: Eesti päristeadlastest pöördumisele alla kirjutanud bioloog ja ökoloog Martin Zobel tunnistab, et ta ei mäleta, millal ja kuidas tema allkiri sai sellele dokumendile.
"Ju see mõni veebisait oli, no ei mäleta. Mul on nii palju asju, see võis toimuda ka meili teel. Kahjuks ei saa aidata, küsige noorematelt," rääkis 62aastane Zobel.Vaadatud 1429 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi