Nipid, kuidas hoida kokku ka pidevalt tõusvate hindade juures

27.04.2022 10:20
Kommentaarid
6
Foto:

Oled kindlasti märganud, et sinu igakuised kulutused on viimaste kuude jooksul tõusnud. Nii keskmise toidukorvi, kütuse ja ka erinevate teenuste hinnad on muutunud kõrgemaks ja see mõjutab paljude leibkondade kuu eelarveid. Kuidas aga hoida kokku pidevalt kasvavate hindade kõrvalt? Seda, kuidas sellega vähehaaval alustada, tutvustame sulle alljärgnevalt. Tutvu soovitustega ja leia probleemile lahendus.

Säästmine on jätkuvalt võtmesõnaks

Väga lihtsalt öeldes aitab säästmine. Väikelaen või krediidikonto on ajalooliselt olnud ühed võimalused, mis inimestele pähe turgatavad, kuid tegelikkuses piisab heast plaanist ja säästmisest. Ka varem, kui eestlaste kulutused on kasvanud, on väikelaen kui ka krediidikonto olnud inimestel mõtetes, aga ka nendel aegadel on tegelikult päästnud erinevad viisid, kuidas olemasolevaid kulutusi lihtsalt vähendada. Meie jagame sulle soovitusi, kuidas seda ka nüüd teha.

Vaata üle enda menüü ja ostunimekirjad

Alustame sellest, kuidas sa toitud. Kas väljasöömine on sinu perekonnas tavapärane? Või hoopiski on toidukulleri rakendused peamiselt kasutuses? Vaadates üle, millised on meie toitumise harjumused, saame palju muuta. Kui oled harjunud palju väljas sööma ja toitu koju tellima, siis nüüd on see aeg, kui seda võiks vähendada. Sa ei pea seda täiesti ära jätma, aga vähenda seda mõistlikkuse piirides. 

Lisaks väljassöömisele vaata ka üle enda poodlemise harjumused. Nädalamenüü planeerimisest ei räägita niisama, vaid see tõepoolest aitab sul hoida kulusid kontrolli all ja planeerida kõiki toidukordi. Samuti aitab nimekirja põhjal poodlemine vähendada igasuguseid emotsioonioste, mis tihtipeale moodustavad väga suure osa meie toidukorvi maksumusest. 

Kolmas ja viimane soovitus toidu planeerimise osas on vaadata, mida sa sööd. Kui sa näed, et seni tarbitud toorained on teinud väga suure hinnatõusu, siis leia alternatiiv. Näiteks, kui oled harjunud valmistama punast kala, siis soeta järgmine kord selle asemel räime ja tee üks maitsev räimevorm. Sellised muudatused aitavad hoida kulusid kontrolli all, aga toituda jätkuvalt väga hästi.

Kuidas oled harjunud igapäevaselt liiklema?

Kas liigud peamiselt autoga? Kui nii, siis vaata, kas mõned käigud on võimalik vahetada mõne teise liiklusvahendi vastu välja. Isegi väikesed ja üksikud linnasõidu otsad kulutavad kütust ja vähendavad sinu eelarvet. Kui sa asendad sellised käigud hoopis jalutamise, jalgrattasõidu või ühistranspordi vastu, teed pai nii enda rahakotile kui ka meie keskkonnale.

Pidev liikumine on hea ka sinu tervisele ja mida enam sa leiad võimalusi selleks, seda vähem tuleb sul kulutada jõusaali või mõne treeningu peale.

Suuremateks kuludeks, peale laenude ja liisingute tagasimaksetele, on toidu- ja sõidukulud. Proovi vähemalt need kaks kululiiki kontrolli alla saada ja sa näed, et sinu igakuine eelarve hakkab näitama aina rõõmsamaid numbreid. Keerulisem ajal tuleb mõelda kastist välja ja läheneda probleemide lahendamisele nutikalt. Kusjuures, sellised väljakutsed võivad lõpuks olla meile kasulikud. Ehk hakkad sa tervislikumalt toituma ja tarbimist vähendama? Kõik see on hea nii sinule endale, sinu perele, aga ka kogu meie planeedile Maa.

Vaadatud 1322 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
nii andekas

valitsus on aasta tagasi meile saadetud, just oli lõunaeestlasest lugeda, et pihkvamaal on inhvlatsioon 20%, noh, meil swiin sama aga pole kuulda olnnud, et jewrosojus oleks siia mingid sanktsioonid kehtestanud, kas see tähendab, et oleme vene majandusorbiitis ja antsipi luulud jäävadki õhku rippuma

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi