Nõid-šamaan Heli Ayera – pealuude koguja

20.04.2020 14:35
Kairit Rebane Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
3
Foto:

“Eesti selgelnägijate tuleproovi” 2018. aasta finalist nõid-šamaan Heli Ayera on tuntud kui teispoolsusega suhtleja, kes kasutab oma töös tihti pealuusid. Need tarkuse sümbolid annavad talle informatsiooni inimese kohta ja jutustavad minevikust.

Kuigi pealuud võiks pigem seostada musta maagiaga, on Heli Ayera valge nõid ja musta maagiaga tema ei tegele. Ta on õppinud erinevaid tehnikaid alates bioenergeetilisest tervendamisest ja hiina meditsiinist kuni Avaloni nõiakoolini, kristallteraapiat ja holistilise psühhoteraapia kursused. Ta teadis alati, et peale füüsilise keha on veel midagi, see, mida paljud nimetavad hingeks, vaimuks – see hoomamatu energia, mis meid tegelikult juhib.  

Millest said oma nime?
Vanemate poolt sain nime Heli, mehelt perenime Salf, Peruu šamaanilt sai šamaaninime Ayera, mis tähendab valged mäetipud. Armastan mägesid ja nende lummust. Üle kümne aasta tagasi oli mul juba teadmine, et pean maailmas kindlasti ära käima kahes kohas – Peruus ja Tiibetis. Iseenda avastuse rännak 2010. aastal Tiibetisse tuletas meelde minus sallivuse nii enda kui maailma vastu, kui mängisin koos väikese kohaliku tüdrukuga kividega. Hetkega sai selgeks, kuidas oleme lääne kultuuri kandjatena minetanud ürgse omaduse – sallimise – kaaslase, loomade, looduse ja kõige muu vastu. Selle tiitli sain esmakordselt just Peruust ühe vana šamaani käest, kes küsis, miks sa ei kasuta kõike seda, mis loodus on andnud. Šamaan ongi tervendaja, lugude vestja, tarkuse hoidja, visionäär ja tehnikate püha vahendaja erinevate maailmade vahel. Ta ütles. “Sa oled valge šamaan, tea sa seda.” See oli ühelt poolt ehmatav, teiselt poolt ei teadnud ma, mis ma selle teadmisega teen. Siis hakkasin uurima, kes see šamaan on. Selgus, et ma ju tegelengi sellega, ei osanud seda lihtsalt sõnastada. Valge šamaan on selline šamaan, kes ei tegele musta maagia ega mustade jõududega. Oma pealuude kollektsiooniga võin jätta mulje, justkui ma selliste hämarate asjadega tegelengi.

Kust need pealuud on tulnud?
Mu koduhoovi on ehitatud püramiid, kus võtan inimesi vastu, viin lävi kursusi ja riituseid. Seal teen ka kristallpealuudega meditatsioone ja vahel kasutan neid abivahendina. Mu kristallpealuude peresse kuulub 40 tegelast. Nad on mu juurde tulnud viimaste aastate jooksul. Kõige suuremad on fluoriidist ja mäekristallist pealuud. Fluoriidist on umbes 100aasta vanune ja ta on pärit Brasiiliast, kus ta töötas ühe tervenda ja šamaani käes.
Ta nimi on Hopi-Connor. Kristallpealuud on inimese kõrgeima potentsiaali šabloonid, mida on kasutatud maapealsetes kõrgtsivilisatsioonides. Nad olid universumi tarkuse vahendajad inimestele, kes "tõlkisid" teistelt planeetidelt või otse Loojalt pärit teavet inimkeelde. Samuti lõid nad tasakaalu, armastust ja tervendust. Fluoriidist Hopi on meesenergia kandja, üle 100 aasta vana kristallpealuu, mis teeb vahel nalja. Ta on mul näiteks hotelli fuajees kotist rahva sekka tulnud. Võite ette kujutada, mis juhtus, kogu liiklus hangus korraks. Mäekristallist pealuu nimega Vanaisa on samuti üle saja aasta vana ja tema päritolu ei teatagi päris täpselt, kuid tema viimane teadaolev koht oli Arizona osariik USA-s, kus ta oli samuti indiaanlasest šamaani käes tööriistaks üle kolmekümne aasta.
Peale vana targa mehe surma saatsid ta lapselapsed tervendaja töövahendid maailma laiali. Nii leidsin selle erilise kristallpealuu mina. Vana tark oli enne oma surma lastele öelnud, et see konkreetne kristallpealuu on liikunud ainult tervendajatel-šamaanidel käest kätte.  Praegu on tema sõnul maailmas leitud ka mõned iidsed kristallpealuud, mis ei ole kivist välja tahutud, vaid on loodud sõna jõuga. Nendel pealuudel on eriti tugev korrastav ja tervendav mõju, aga väga head tööd teevad ka uued inimese loodud pealuud. Kaasaegsele inimesele sümboliseerib pealuu seost surmaga, tegelikult on need aga iidsed tarkuse sümbolid, iidsete teadmiste kandjad.

Usun pealuude võlujõusse
Heli Ayera sõnul on Mongooliast mägedest või koobastest leitud pealuud kummalise kujuga, alalõug ette pikaks venitatud – keegi ei tea miks. On leitud ka tulnukatega sarnanevaid pealuid, Egiptuses aga pika välja venitatud kolbaga pealuid. Neid on väga erinevaid ja ka materjali poolest erinevaid. Nendel kõigil on Heli Ayera sõnul erinev mõju inimesele. Kui teen pealuudega meditatsioone, palub ta esmalt inimestel  valida pealuu ja selle järgi otsustabki šamaan, millest inimesel puudu on. Näiteks kui ta valib Hopi, on see tavaliselt naisterahvas, kel on meesenergia puudujäägid või mõni allasurutud olemusega mees. Samuti naine, kellel ei ole partnerit või on partneriga tülis, või ta partner on surnud. Hopi tasakaalustab šamaani sõnul just neid puudujääke ja aitab naisi hästi.
Iidne mäekristallist pealuu Vanaisa on aga tõeline vanaisa, kes maandab kõik kärsitud ja rahutud liikumised. Ta on hästi rahulik, rahustab maha inimesi ja liiklust. Selle seltskonnaga on üldse väga vahva sõita. Ma võiks viia Vanaisa kunagi näiteks Tallinna kesklinna, Viru ringile ja proovida, kuidas ta sealse liikluse maha rahustab. Kristallid on tema sõnul salvestised ja transformaatorid, mis tulevad sügavalt maa seest ja ükski meie aparaat ei töötaks, ei arvutid ega kosmosejaamad, kui seal sees ei oleks kristalle.  
Iidsed šamaanide nipid on tegelikult väga lihtsad ja tõhusad abivahendid, mis aitavad ka tänapäeva inimest, sest inimene oma olemuselt ei ole muutunud. Kui inimene on oma elus tupikusse jooksnud, ei tea, mis oma eluga tegema peab või mis tal viga on, siis esimese asjana aitab kasvõi hetkeks aeg maha võtta ja enda jahutamine mõne veeprotseduuriga. Sest veestiihia aitab just kõige paremini, kui emotsioonid jooksevad üle pea. Jookseme end katki, aga ei tule pähegi, et läheks käiks ujumas korra või kasvõi dušši all, või peseks käsi ja jooks vett. Ka siis, kui on paha olla. Vesi  neutraliseerib väga palju tugevaid emotsioone. Sellised väikesed nipid ja nõksud on tegelikult imelised abivahendid, mis on meile esivanemate kogemuse ja tarkuse kaudu tulnud. Hea, et neid kõiki pole veel unustatud ja on olemas šamaane, kes hoiavad neid teadmisielus.Vaadatud 554 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
usssss

kahjuks su pea luu löödi vist pooleks ja pörgu pörguti kah aga toda juu kvantmaailmas riiulite viisi ja saatan annab selle isiklikult üle asjad jäid tegematta sellest külm kevad.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi