Ootamatu kohtumine...

23.12.2018 19:10
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
4
Foto:

Kristjan on lahutatud mees, kel oli pool aastat kestnud külastussuhe Evaga, kes elas koos tütrega oma ema juures ja käis Kristjanil sageli külas.

Ühel õhtul, kui Kristjan enne töölt koju sõitmist Tallinna vanalinnas jalutas ja mõnes poes käis, tuli talle vastu eelmine elukaaslane Helina.
Helina oli koos sõbrannaga, keda Kristjan ka tundis. Nad tulid kontserdilt. Kristjan ja Helina ei olnud lahku läinud tüliga ning kallistasid jällenägemise puhul. Naised rääkisid, et kavatsesid mõneks ajaks pubisse minna ja kutsusid Kristjani kaasa. Kristjan mõtles, et miks mitte, aega veel on koju minna ja mingeid konkreetseid plaane tal õhtuks polnud ka.

Ei taha veel koju minna
Kui meeldiva vestlusega täidetud tund oli kulunud, mõtles Kristjan, et niipea ta koju minema ei hakka. Ta ei osanud ka Eva jaoks nii kiiresti mingit selgitust välja mõelda ja lülitas WCs oma telefoni välja.
Eva tuli harilikult Kristjani juurde, kui oli lapse magama pannud. Nad polnud veel arutanud, kuidas edasi oma elu sättida või millal kokku kolida, sest seni oli kõik väga hästi.
Kristjan ei tahtnud äsja kohatud naistest veel lahkuda, sest see oli väga lõbus õhtu ja nagunii oli ta viimased kuud peaaegu kõik õhtud Evaga kaheksei oma korteris olnud. Eval oli tema korteri võti ja ilmselt oli ta varsti teel Kristjani korterisse. Kristjan mõtles, et elab praegu hetkes, küll hiljem jõuab midagi välja mõelda. Et sai juhuslikult sõpradega kokku ja läks peoks. Ja igaühel võib ju telefon linna peal tühjaks saada.

Endised elukaaslased kahekesi
Kuskil 11 paiku hakkas Helina sõbranna koju sättima, öeldes, et peab homme vara tööle minema. Kristjanile tundus, et sõbrannad olid omavahel arutanud, et tema ja Helina võiksid kahekesi jääda.
Nende vestlus muutus palju isiklikumaks, kui nad olid kahekesi jäänud. Helina küll ei öelnud Kristjanile, et nad võiks öö koos veeta, aga tema kehakeel oli nii selge, et arutada ei olnudki midagi. Helina ütles, et ta poeg läks õhtul isa juurde ja ööseks koju ei tule. See oli selge vihje. Nad istusid veel poolteist tundi ja sõitsid siis taksoga Helina juurde. Kõik oli nii, nagu viimati umbes aasta eest.
Hommikul ei teinud nad mingeid edasisi plaane. Jõid kohvi ja suudlesid hüvastijätuks, kui Kristjan takso tellis.Versioon kukub kohe kokku
Töö juurde jõudes lülitas Kristjan telefoni sisse ja nägi Eva mitut ahastavat sõnumit eelmisest õhtust. Kristjan helistas Evale kohe ja selgitas, et sai vanade sõpradega kokku ja pidu kiskus nii hoogsaks, et ei jõudnudki koju ja telefon sai ka tühjaks.
„Noh, kas Helina oli hea?“ küsis Eva.
Kristjan pidi telefoni maha pillama. „Mis jutt see on, mis Helina?“ pomises Kristjan ebakindlalt. Ja Eva rääkis, kuidas ta käis õhtul läbi kõik nende n-ö ühised kohad, kus ta Kristjanit võis kohata. Siis helistas Eva läbi ühi­sed tuttavad. Keegi ei teadnud midagi. Siis oli ta kohanud tänaval Kristjani kunagist äripartnerit, kellega Kristjan oli firma raha kulutamise pärast riidu läinud ja pärast seda ettevõttest lahkunud. Eva ei teadnud sellest tülist eriti midagi, sest see oli juhtunud n-ö enne tema aega. Tema teadis meest seoses oma tööga juba varasemast ajast ja kui nad koos Kristjaniga linnas meest nägid, siis ikka tervitasid ja mõne lause vahetasid.
Mees oli muuseas küsinud, mis mureks, ja Eva oli kurtnud, et Kristjan on kadunud. Mees ütles, et nägi Kristjanit paari tundi tagasi koos oma vana pruudi ja veel ühe naisega käe alt kinni üle Vabaduse väljaku minemas. Ütles, et ta isegi pildistas neid „ajaloo huvides“ ja näitas Evale telefonist pooleldi külje pealt tehtud fotot. Siis oli Eval asi selge, nagu ta nüüd Kristjanile ütles.
Kristjan kujutas ette, kuidas mees nautis oma kättemaksu talle. Kristjani meelest oli too kogu aeg kadestanud tema head suhtlemisoskust ja menu naiste hulgas.
Aga nüüd oli ta siis eriti lollilt oma uuele sõbrannale vahele jäänud.
Kristjan palus Evalt nuttes vabandust ja ütles, et ta ei oska seletada, miks ta nii käitus, sest ta tegelikult ei igatse Helinat tagasi ja tal on väga kahju, et ta Evale nii palju haiget tegi. Eva ütles hüvasti.
Nädal aega nad ei suhelnud. Siis ühel õhtul oli ta Kristjani ukse taga ja ütles, et annab andeks.

Vaadatud 1839 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
borja

mine parem eesti sõjaväkke,seal saad tasuta persenussi!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi