Ootamatu tunnistaja ­muutis ahistamisprotsessi

25.04.2021 22:30
Mati Lootus Illustreeriv foto
Kommentaarid
5
Foto:

Noored juristid jäid kohtuprotsessil hätta, kui kergemeelsed neiud neid pärast kirglikku pidu seksuaalkuritegudes süüdistasid.

See juhtus poole aasta eest ühes Tallinna pubis, kui esimene pandeemiahoog oli raugenud, aga teine polnud veel jõudu kogunud. Kohvikud ja kõrtsid olid veel lahti ja kuigi piirangud ei lubanud rahvarohkeid pidusid korraldada, võis väiksema olengu tosina sõpradega ikka siin-seal  maha pidada.  
Janek ja Alari olid ühe tänava poisid, lapsepõlve mängukaaslased, pinginaabrid ning  kursuse ja ametivennad. Üks sündinud novembris  Skorpioni tähemärgi all, teine jõulude eel Amburist vibumehe ajavöötmes. Mõlemail tiksus kätte kolmekümnes verstapost ja nii nagu nad olid muidki tegemisi  harjunud koos tegema, otsustati  sünnipäevgi koos pidada. Restoranidest ei pidanud poisid suuremat lugu, sest tudengiaegadest harjumuseks saanud õlleõhtud olid saanud traditsiooniks  ka pealinnas, kus noored õigusteaduskonna lõpetanud juristid värskeid töökogemusi vahetasid.
Kursuse andekamate lõpetajatena olid nad pealinna advokaadikontorites endale   soliidsed töökohad leidnud.
Kumbki polnud pereloomisega kiirustanud ja nautisid rõõmsalt poissmehepõlve.

Saatuslik pidu algas lõbusalt
Siis jõudis  kätte aga see saatuslik reede, mis noorte meeste elu lausa peapeale pööras. Külalised olid kutsutud kella kuueks ja kuna enamuse seltskonnast moodustasid endised koolivennad oma kaasadega, oli õhkkond sundimatult lõbus ja lustakaski. Lõõbiti, tuletati meelde vanu Tartu ühikaaegu, visati mõne kursavenna kohta villastki. Pubi omanik, poiste vana sõber, oli kutsunud mängima ka vahva süldibändi ja peagi oli tantsupõrand kilkeid ja naeru tulvil. Muidugi ei piirdutud ainult õllega, vaid hõrkude  suupistete juurde serveeriti ka   külma puhtamast puhast vodkat ning tordi ja kohvi kõrvale kallimat sorti  Hennessyd.
Kella kümne paiku hakkas osa rahvast lahkuma, sest mõned elasid kaugemal ja õhtu otsa kestnud lumesadu oli maanteed libedaks muutnud. Kui külalised olid teele saadetud, said ka  peoperemehed pisut hinge tõmmata.

Võõras kints jalgade vahel
„No nüüd hakkame ka meie pidutsema,“ ütles Janek ja lõi sõbraga klaase kokku. Orkester tuli pausilt ja alustas taas mängu. Nagu võluvitsa väel ilmus pubi teisest servast kahesest neidude lauast tantsupõrandale ülinapis seelikus ronkmustade juustega  särav neidis ja hakkas üksinda tagumikku hõõrutades iseenda ümber tantsu keerutama.
Poisid, kes olid varem näinud ööklubides nii postitantsu kui  varieteedes kankaani, ei saanud alul arugi, kust see ilmutis pärit on. Järgmine tants oli  tango ja Janek otsustas minna lummavat neidu tantsima paluma.
„Mina olen Alla ja mul on täna sünnipäev.  Mis on sinu nimi?” Neiu oli tarbinud ohtrasti joovastavaid jooke ning surus oma ihara  kintsu otse Janekile jalgade vahele. “Kas Sinul ei olegi siin tüdrukut?“ küsis ta otsekoheselt oma tõllaratta suuruste pruunide silmadega  noormehele otsa vaadates.
Janek ei vastanud midagi, saatis neiu lauda tagasi ja tutvustas end teisele blondile kaunitarile, kes vastas vaid vaikse häälega: „Mina olen Sara.“
„Tulge meie lauda üle,” tegi Janek neidudele ettepaneku ja preilid ei lasknud seda kutset korrata. Avati uued vahuveinipudelid ja pidu võttis peale täis­tuurid.
Ühtäkki oli Alla tantsuplatsil ja hakkas ennast hoogsa orkestripala saatel lahti riietuma, jättes jalga vaid napid niudevarjud. Oli aeg pidu ära lõpetada.

Kirglikust õhtust süngesse hommikusse
Alari helistas takso välja ja veerand tunni pärast kihutati neljakesi Janeki uhiuude koju Lennusadama kõrvale pidu jätkama. Mis edasi toimus, sellest vaikib ajalugu, kuid mitte kohtutoimikud.
Järgmine hommik oli udune – mitte ainult rannaribal, vaid ka eilsete piduliste unesegastel nägudel. Alasti neidised otsisid pahuralt voodi alt ja vannitoast oma ihukatteid ning ähvardasid noormeestele kätte maksta.
„Te vägistasite meid ja selle eest te veel saate,“ põrutas Alla Janekile ja lisas: „Oodake kohtukutset!“
Nii läkski. Selgus, et tüdrukud olid ühe rikka ärimehe tütrekesed, kes varemgi naiivseid, kuid rahakaid mehi oma võrkudesse meelitanud.
Janek ja  Alari käisid palju kordi politseis seletusi andmas ja dialoogis „sõna sõna vastu“ paistis võit jäävat naistele. Häda oli selles, et puudus tunnistaja, kes oleks pubis näinud Alla provotseerivat ja võrgutavat alastitantsu. Või ehk nägi seda siiski keegi? Alari arvates istus tookord nurgalauas keegi  noormees, kes õlut rüüpas. Kust teda aga leida?

Seotud silmadega õiglus
Öö enne kohtupäeva oli  raske. See oli tõeline saatuse iroonia, et nemad – juristid, kes on ülikoolis pähe tampinud  sadu lehekülgi Rooma õigust ja muid seaduse sätteid ajaarvamise algusest peale, – peavad nüüd mingite aferistidest plikade tõttu sattuma mitmeks aastaks trellide taha.
Lohutuseks võttis Janek  riiulilt paksu raamatu   “Õiglusjumalanna Themis avab silmad“ ning seda lehitsedes lootis leida hingele pisutki  lohutust.
“Õiglus on jumalate privileeg. Paljudes religioonides on õiglust isikustanud naine – Jumala tütar, naine, õde,kes kehastab seadust ja korda. Õigluse peamisteks tunnusteks olid Themise või Justice käes kaalud ja mõõk. Ikka selleks, et kohtuotsus oleks õiglane ja tasakaalus. Miks aga neil jumalustel on silmad kaetud või suletud? Kas tõe mahavaikimiseks? Juba muistsetest usunditest peale sümboliseerib see erapooletust, et kohtunik ei huvituks välistest põhjustest, pistisest, kallutatusest, vaid tugineks otsuse tegemisel õiglastele faktidele. Juba see, et kohtunik kannab rüüd ning jätab tsiviilriided varna või paneb paruka pähe, näitab kujukalt, et maised kõrvalmõjud tuleb kohtusaali ukse taha jätta...”
Kui Janek ja Alari kohtumaja ette jõudsid, pööras trepi ette süsimust läikiv luksusauto Bentley. Autojuht avas tagaukse ja sealt väljusid uhketes kostüümides kaks neidu – Alla ja Sara.

Vastaspoolel paremad tõendid
Kohtuprotseduur ise oli trafa­retne ja veniv. Noormeeste kaitsjaks oli võetud  advokaadist kursusevend, neidudel kongusninaga hallipäine kohtuhunt, kes oli  fabritseerinud terve rea libadokumente, mis näitasid, et noormehed kasutasid neidiste ahistamiseks ja vägistamiseks mitmeid abivahendeid.
Kahjuks puudusid Janekil ja Alaril enda kaitseks  tunnistajad. Istung hakkas poole peale  jõudma, kui kohtusaali sisenes kiilaspäine kolmekümnendates noormees ja võttis istet saali tagaseina ääres. Tõusis aga peagi püsti ja lähenes kohtunike lauale ning teatas, et tahab teha tunnistajana kohtule avalduse, mille ta oli ka paberile kandnud. Talle anti võimalus see ka ette lugeda.
Noormehe tunnistuse sisu päädis pealtnähtud reaalsete faktidega, kus kirjeldati, kuidas alhoholijoobes naine (Alla) provotseeris teadlikult noormehi ning oli oma keha paljastamisel seksuaalselt väljakutsuv.
Kohus läks otsust tegema. Kättemaksujumal Nemesis jäi kaotajaks. Õigluse jumalannal aga  oli õnnekombel tunnistaja kaudu  silmad avanenud ja kõigile oma   ausat palet näidanud.Vaadatud 2326 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Metsades on ahistamine tõusuteel

Saaremaal ahistavad röövoravad metssigu. Eriti neid , kellel nelgiõis taguotsas.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi