Õppida saab ka iseseisvalt

12.11.2023 23:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
3
Foto:

Sügisel ja ka talvel kalduvad paljude mõtted justkui nõiaväel õpingute ja enesetäiendamise poole. Olen nii mõneltki kuulnud, et tahaks küll kangesti ühte või teist asja õppida ja ennast arendada, aga paraku on kõik kursused kallid ja kellel sellise luksuse jaoks raha peaks jätkuma, hea kui kuidagi üldse ots-otsaga kokku tullakse. Ja kui veel ülikooli minna – no kust töö kõrvalt see aeg võtta?

Sellises olukorras julgen soovitada iseseisvaid õpinguid. Tänapäeval on saadaval head ja põhjalikku kirjandust praktiliselt iga valdkonna kohta ning vastavaid materjale uurides saab ennast üsna tulemuslikult harida.
Näiteks olin aastate eest huvitatud rootsi keele õppimisest, kursustele polnud aga mitmel põhjusel võimalik minna. Loobumise asemel ostsin mõned rootsi keele õpikud ja CD plaadid ning asusin iseseisvalt õppima. Kusagil grupis oleks kergem olnud ja keel ehk kiiremini selgeks saanud, kuid tänaseks olen suutnud täiesti iseseisvalt omandada keeleoskuse vähemalt suhtlustasandil.
Kuidas sõppimiseks igapäevatöö ja pere kõrvalt aega leida? Hea tahtmise korral pole midagi võimatut – õppematerjali saab kõikjale kaasa võtta. Õppida saab bussis-rongis, arstijärjekorras, CD plaati kuulata autos. Kindlasti pole see võimatu ka kodus, kui osata oma aega planeerida ja vaadata selle võrra kasvõi vähem televiisorit või olla telefonis.
Kõik on ikkagi prioriteetide küsimus.Vaadatud 928 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tubli

rootslased armastavad eestlast?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi