Osav napsimees petab ikka naise ära

28.07.2019 12:30
Mariina Rein Illustreeriv Foto: Aivart Pärtel
Kommentaarid
3
Foto:

Sander ja Aili on abielus olnud kümmekond aastat ja neil on kaks koolis käivat last. Sandriga tutvumise algusajalgi tegi Ailile muret Sanderi alkoholilembus, aga ta ei suutnud veenda meest vähem jooma.

Naine lohutas end nii, et Sander jõudis alati tööle ning seejuures ilma raske pohmeluseta. Aili harjus mehe nädalavahetuste pidutsemisega ära, sest karskemaid kosilasi tal ei käinud.
Nii nad elasid üsna stabiilselt, aga suvepuhkuse ajal lasi Sander end väga lõdvaks ja pidutses sageli kogu esimese puhkusenädala.

Kui puhkaks uut moodi
Viis aastat tagasi tegi Aili ettepaneku, et nad võiks suvepuhkust alustada mere ääres RMK puhkealal telkides ja koos lastega. Saab lastega koos olla, lõkkel süüa teha, ujuda ja kogu netimaailma unustada.
Sander oli väga nõus ja tegi ettepaneku, et Aili võiks oma sõbranna pere ka kaasa kutsuda, siis koos lõbusam. Nii tehtigi. Osteti ka uus suur suur telk ning lastele eraldi telk.
Aili lootis, et kahe pere laste nähes püsib Sander kaine, aga ei püsinud. Juba esimese päeva lõunaks oli väga kõva auru alla ja nii jätkus see kolmanda päeva õhtuni. Neljandal päeval Sander lihtsalt enam alkoholi ei tahtnud.
Viis aastat telkimispuhkusi on olnud toredad. Kaaslased on vahetunud, kahel aastal on puhkama sõitnud ka kolm peret, aga ainuke häda on olnud kogu aeg see, et kõigepealt Sander joob kolm või neli päeva hommikust õhtuni ning siis ülejäänud aja on hästi sõnaaher ja hoiab omaette, sest halb on olla.

Igal aastal uus algus
Aili on igal aatal meest uskuma jäänud, et niisugune asi enam ei kordu, aga ikka jõuab Sander esimese paari tunniga end nii “ära rihtida”, et keegi ei suuda tähele panna, kuidas ta nii aplalt joob. Aga mida see tähele panemine aitakski, ega jõuga ju õllepurki käest ära ei võta. Aili on küll püüdnud kaasavõetaval ja Sanderi tarbitaval alkoholikogusel silma peal hoida, aga sellest pole kasu olnud. Viimased kolm aastat on enne puhkealale sõitmist käidud Lätis alkoholi ostmas ja kuna seal on odav, tuleb ju koju ka varu osta, mis puhkuse ajal niikuinii otsa ei lõpe.
Ükskõik, kuidas naine ka valvab, et jõua ta nii valvas olla, et Sander ennast purju ei jooks. Kui Aili seda muret iga aasta oma sõbrannale kurdab, on sõbranna ikka soovitanud, et lase tal juua, palju tahab, küll ta ükskord ära lõpetab. Või siis ära ela enam temaga, aga ära looda, et ta joomise täielikult maha jätab.

Salanipp ja hea  suhtlemisoskus
Sanderi telkimisala joomise salanipp on tegelikult selles, et tal on teiste nähes käes õllepurk ja ta justkui rüüpab mõõdukalt, aga tegelikult käib võtab salaja pudelist viina kõrvale. Nii ongi Aili igal aastal kurtnud ja nutnud, et “kuidas sa jälle nii kiiresti purju jäid”.
Seda Sanderi nippi teab hästi sõbranna mees, kellele Sander selle saladuse usaldas. Alguses hoidis Sander viinapudeleid autos, aga Aili märkas, et Sander käib auto vahet ja hakkas keelama, et mees ei käiks seal lisaalkoholi joomas. Autos oli ju alati mitu õllekasti. Nüüd viimasel kolmel aastal on Sander oma viinad peitnud põõsa sisse rohu alla.
Lisaks oma salaviinapudelite nipile on Sander ka veel ülihea suhtleja ja sõprade leidja. Telkimisalal leidub alati seltskondi, kes pidu peavad ja kellega saab tutvust sobitada ning paluda maitsmiseks nende alkoholi. Sageli lausa pakutakse, et mis sa niisama istud, võta ka midagi.
Sel suvel sõitis Aili jälle puhkusele lootusega, et seekord läheb kõik hästi, aga kui ta esimese päeva õhtul sõbrannale helistas, oli tollel kohe selge, et Sander on n-ö oma ära teinud. Sõbranna andis jälle oma kaks soovitust: lase tal juua või ära ela enam temaga.Vaadatud 2049 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

sida.leiab.ika.pori

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi