Paljude noorukite suvi möödub arvutis tulevikusporti harrastades

02.08.2022 18:00
Kommentaarid
2
Foto:

Imelised suveilmad ei meelita tingimata kõiki inimesi randa või loodusesse, paljud eelistavad veeta oma vaba aega pigem arvutis. Kui väiksemate laste arvutikasutust ja selleks lubatud aega vanemad sageli kontrollivad ja piiravad, siis noorukitele on pigem antud vabad käed. Kas vanemad üldse teavad, millega nende juba suureks kasvanud lapsed arvutis tegelevad? 

Viimaste aastakümnetega on tavaspordi kõrval äärmiselt populaarseks kujunenud virtuaalse spordi ehk e-spordi harrastamine. Seega, mis kogenematule silmale võib tunduda kui tavalise arvutimängu mängimine, siis tegelikult harjutavad noored end hoopis tulevikuspordis tugevaks.

E-sport on tulevikuala, milles kõigil on võrdsed võimalused

Kui tavaspordis tuleb harjutada vastupidavust, kiirust ja jõudu ning on ammu teada, et harjutamine teeb meistriks, siis tegelikult ei erine e-spordis tippu jõudmine sellest just väga palju. Mida rohkem mängutunde õnnestub koguda, seda professionaalsemaks oskused muutuvad. Võisteldakse nii individuaalselt kui meeskondadena.

E-spordi populaarsus sai alguse Lõuna-Koreast, seega pole üllatus, et kõige tugevamad mängijad tulevad lisaks Hiinale just sealt. Üllatuslikult on väga palju tipptasemel võistlejaid ka Taanist, Rootsist ja Soomest. Ilmselgelt soodustab põhjamaine kliima rohkem tubaseid tegevusi ja arvutis e-spordi harrastamist.

E-spordi võistlusi on äärmiselt põnev jälgida

Lisaks võistlustel osalemisele on ka nende jälgimine osutud spordifännide hulgas ääretult populaarseks. Väga paljud harrastajad vaatavad võistluste ülekandeid reaalajas või hiljem erinevates kanalites järele. Mängudest teevad ülekandeid mitmed spordiennustusportaalid ja hasartmängude vahendajad, mille kohta saate rohkem kasulikku infot näiteks Parimkasiino.ee lehelt. Mõningate andmete kohaselt jälgib e-spordi võistluseid juba üle 250 miljoni inimese üle maailma.

Loomulikult, kui miski osutub juba miljonite jaoks põnevaks tegevuseks, siis järgnevad sinna ka teised tööstusharud. E-spordile saab panustada, mängudele on toodetud väga palju erinevat fännikaupa, alates T-särkidest kuni mängijate piltidega kollektsioonikaartideni. Mõnes riigis on mängijad lausa rahvuslikud kuulsused ja neid armastatakse sama palju kui tippjalgpallureid. 

Kõige populaarsemad mängud on juba aastaid samad

Võiks arvata, et iga uue ja populaarse arvutimängu tekkimisel vahetuvad ka võistlustel kasutatavad mängud. Tegelikult see nii ei ole – juba aastaid hoiab kõige armastatuma e-spordi alana esikohta Dota 2, milles neljaliikmeline meeskond peab jagu saama võimalikult paljudest vastastest. Teisel kohal on Counter-Strike: Global Offensive (rohkem tuntud kui CS:GO), millele järgnevad samuti miljonite poolt armastatud Fortnite ja League of Legends.

Meeldib või mitte, kuid nii mängijad kui pealtvaatajad eelistavad kõige enam põnevaid võitlusmänge ja lahinguid, mis eeldavad ka strateegilist mõtlemist. Meeskonnad pannakse sageli kokku erinevate oskustega inimestest, mis omakorda õpetab neid tegema omavahel koostööd. Kahtlemata on e-sport pigem meeskonnasport kui individuaalala ja aina enam noori pürgib selles vallas tšempioniks.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.

Vaadatud 625 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Õpilasmalev kummitab taas

Moes nagu vanasti taskupiljard ja vazeliinavorst.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi