Paparatso ­uudistab Yana Toomi varandust

04.10.2020 23:25
Nelli Teataja
Kommentaarid
10
Foto:

Kui jõukalt elab Europarlamendi saadik ja samas ka Eesti ­skandaalseim poliitik Yana Toom?

Yana Toomi brutokuupalk Euroopa Parlamendi liikmena on 8932 eurot ja 86 senti. Euroopa Parlament maksab Yana Toomile ka kindlasummalist päevaraha 320 eurot, et hüvitada majutuskulud ja sellega kaasnevad kulud iga päeva eest, mil parlamendiliige on hõivatud ametliku tegevusega. Võrdluseks Eesti kõrgeima riigiametniku ehk presidendi palk on “kõigest” 6168,31 eurot.
Loomulikult ei näe lihtinimene selliseid summasid isegi unes. Mida siis Yana Toom on endale muinasjutulise teenistuse eest ostnud? Kinnistus­raamatu andmetel kuulub Yana Toomile Viimsi vallas, Randvere külas maja, mille suurus on 126,5 m². Majas on 5 tuba ning kinnistu suurus on 1062m². Tallinna kesklinnas, Pärnu maantel kuulub Yana Toomile neljatoaline korter millel suurust 94,5 m².
Yana Toom pole end kunagi tagasi hoidnud, näiteks on ta öelnud portaali Baltija ajakirjanikule “Eesti keel ei saa võita. Seda räägib 900 000 inimest. See on väljasurev keel ja rahvas – selles on asi.” Yana Toom on ka öelnud et Eestis elavad venelased on pettunud, sest eestlased ropendavad kahetsusväärselt palju.Vaadatud 2533 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Kole asi

Yana Toom sai Eesti kodakonsuse "teenete eest " aastal 2005. Käskkirjal on endise kommunisti Andrus Ansipi allkiri.Yana Toom oli enne Venemaa kodanik üldse. Mina leian et Yana Toomilt tuleks koheselt kodakonsuse ära võtta.Sellist inimest Eesti ei vaja.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi