Paparatso: Tipp-poliitikust sai kohtualune: mustad pilved Kalev Kallo idüllilise elu kohal

23.06.2019 14:25
Nelli Teataja
Kommentaarid
7
Foto:

Riigikogu liige Kalev Kallo elab Haabersti linnaosas, Unna tänaval asuvas kahekorruselises häärberis. ­Majal on ruutmeetreid tervelt 277.6 m². Maja ümber laiub ilus aed,Haven Kakumäe sadamani on kõigest 100 meetrit. Maja hinnanguline turuväärtus on ligemale 400000 eurot.

Kalev Kallo nimel on veel Saue linnas, Koondise tänaval 2toaline korter. Tegemist on uusehitisega, maja valmis aastal 2005. Korteri turuväärtus on ligemale 120000 eurot.
Kalev Kallo sai 2019. aasta riigikogu valimistel kõigest 291 häält, kuid pääses selle tulemusega riigikokku. Võib öelda, et Kallo tegi seda jälle – 2011. aastal sai ta 307 häält, mis oli samuti väikseim häälte arv, millega parlamenti pääseti.
Kallo palk Riigikogu saadikuna on 2684,86 eurot. Kallo istub ka Keskerakonna esindajana Eesti Panga järelevalveorganis – panga nõukogus. Igal aastal tiksub talle sealt ligi 16 000 eurot hüvitust.
Kas üldse on olemas jõudusid, mis saaks seda idülli rikkuda?
Paraku asjade tegelik seis nii roosiline ei ole. 14. mail otsustas Riigikogu võtta Kalev Kallolt saadikupuutumatuse, sest Kallo on korruptsioonisüüdistusega kohtu all.
Endine Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo on kohtu all kaasuses, mille raames süüdistati endist Tallinna linnapead ja Keskerakonna eksjuhti Edgar Savisaart korduvas altkäemaksuga nõustumises ja selle vastuvõtmises, rahapesus, korduvas omastamises ja erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises. Kohtuasi sai alguse juba aastal 2015 kui riigiprokurör Lavly Perling teatas, et Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.Vaadatud 1726 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Pets

No Tallinnas ikka palju inimesi, kes Eesti keskmist või rohkem teenivad ning suudavad 30 aastase laenuga maja/kortereid osta... Kinnisvarasse ju mõistlik investeerida. Antud korter ja maja ei tundu nii erilised, et neid ei suudaks ka keskmine tallinnlane endale soetada... Muu Eestiga võrreldes tulevad muidugi käärid vahele... 5-10miljonit noh, jah. Üksikindiviidi ahnus, lollus või tõesti tipp-poliitika poolt seatud mall? Aga ikkagi, oli siis seda vaja? Kallo ju teenis niikui nii kõvasti üle keskmise, kas siis raha tõesti nii armas?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi