Paparatso uudistab kino- ja teatrilegend Lembit Ulfsaki maja

23.12.2018 19:20
Nelli Teataja
Kommentaarid
1
Foto:

Maja ehitati 11 aastat tagasi, arhitektiks on Vilen Künnapu ja sisearhitektiks Ivi-Els Schneider. Häärber on merele väga lähedal, Kakumäe rand on kõigest kiviviske kaugusel. Suursugune maja on müüki pandud 415 000 euro eest.

Kakumäel asuv kodu oli eelmise aasta märtsis lahkunud Lembit Ulfsakile eriliselt südamelähedane paik. Veel kolm aastat tagasi võitles ta jõuliselt selle eest, et maja lähedale, Kakumäe läänerannikule kavandatav sadamaarendus teoks ei saaks. Koos Lembituga protestis rajatise vastu teisigi naabreid. 169 ruutmeetrise maja juurde kuuluvad muuhulgas ka suur terrass ja aurusaun dušiga. Majas on neli tuba.
Lembit Ulfsaki lapsepõlv möödus Räpinas, kus lõpetas ka 8. klassi. 1966 aastal lõpetas ta Tallinna 7. Keskkooli. Aastail 1966–1970 õppis ta Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedris. Lembit Ulfsak töötas peamiselt Noorsooteatris ja Draamateatris, aga ka Tallinnfilmis ning laulis aastail 1972-1973 ansamblis Amor Trio. Teatritöö kõrval on ta mänginud paljudes filmides, neist rahvusvaheliselt tuntumad on peaosad filmides "Legend Uhlenspiegelist" (1976) ja Gruusia-Eesti koostööfilmis "Mandariinid" (2013), mis oli 2014. aastal Oscari määramise eel viie parima võõrkeelse filmi hulgas. Ulfsaki viimane ülesastumine teatrilaval oli etendusel "Lõputu kohvijoomine".
Siiani püsib kallas ehitistest prii…
Vaadatud 1800 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ketas Saag

Kus tuleb see jutt et näitlejad Eesti riigis ei teeni midagi? Palun väga,Ulfsak pani Kakumäel poole millise häärberi püsti.Ega ta seda oma viimase raha eest teinud. Rahatu näitleja oled ainult siis kui oled andetu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi