Pärnu mattub EKRE reklaamidesse ja võõrkeelde

11.04.2021 23:25
Reet Kudu
Kommentaarid
19
Foto:

Rahvuslikud konservatiivid lubavad lahkesti vanu väärtusi alles hoida, kuid valitsuses oldud aja jooksul ei tehtud eesti keele heaks nende ühes kodukantsis just kuigi palju.

Kuigi eestikeelseid ja –meelseid häälekandjaid Konservatiivide Vaba Sõna ja Pärnumaa Teataja jagatakse pärnakate postkasti sama innukalt nagu pealinlaste postkasti maabub tasuta ajaleht Stolitsa, siis Pärnu ise on täis  üllatavaid keele- ja meele­kontraste.
Näiteks salapärase Pernova Hariduskeskuse ees lehvib küll ka eesti lipp, aga ainult internetis ringi tuulates saab selgeks, et tegemist on Pärnu ajaloolise nimega Pernau, millele lisatud ladinakeelne „nova“.  Teatavasti paisutati kord suureks skandaaliks, kui keegi kasutas sõna „Tallinn“ asemel „Tallin“. Aga miks siis mitte ka Tallina Hariduskeskus?  

Romantika ja kirjanduselu on varjul
Pärnu jõel talvituvate purjelaevade nimed on samuti enamasti võõrkeelsed, aga ometi on olemas ka jaht „Tuulekaja“ lisaks „Sinilinnule“ –  nii et romantikud pole Pärnust õnneks kuhugi kadunud. Romantikat on piisavalt ka Pärnu tänavatel, mis on täis uskumatult eriilmelisi ja heas korras puumaju. Ühes neist oli poeet Heiti Talviku lapsepõlvekodu, oma vanemate juures suvitas ta koos Betti Alveriga. Hoonet ei pakuta kahjuks välja Pärnu vaatamisväärsusena, pole ei vastavat mälestustahvlit ega suunasilti, kuigi linn võiks uhkeldada lisaks Koidulale veel mitmete teiste kuulsate kirjanikega. Ja miks mitte ka kunstnike, filmitegijate ja heliloojatega?  
Nojah, kes teab, see teab ja imetleb. Pärnus ringi jalutada on  igal juhul väga mõnus, sest isegi äärelinnas ei haugu vihaselt ükski koer. Erinevalt Tallinnast, kus on samuti Nõmmel, Meriväljal ja mujal rohkesti põneva arhitektuuriga hooneid, aga neid rahulikult imetleda ei saa, sest uitajat segab koroonahirmust rohkem koduvalvurite õel lõrisemine.

Aga teised erakonnad?
Muidugi ei tasu ka Pärnu tasaste kutsade keskel valvsust kaotada, sest haukuv koer ju ei hammustavat, aga kodusest postkastist leitud ekrelaste häälekandjad on  vägagi teravate hammastega.
EKRE populaarsuse kasv tõestab, et ajaleht on papa Jannseni linnas endiselt  võimas võitlusrelv. Tarkus, mida keskerakondlased on kahjuks minetanud, sest nende kunagi nii kardetud Kesknädal on muutunud üpris hambutuks, paberlehena enam ei ilmu ja seda pole järelikult üheski postkastis. Peavoolu­meedia kiidab aga hoopisi teisi parteisid, enda arvates loomulikult ­erapooletult.

 Vaadatud 1208 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

Mõisnikel raha küll

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi