Petmine suhtes: maailm võib kokku variseda ja usk inimestesse võib aastateks kaduda

05.01.2020 18:35
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
1
Foto:

“Rebisin kardinad ­akende eest ära, ­kallasin tema kallid ­lõhnad kraanikaussi tühjaks ja rebisin ­puruks ­tema ­lemmiksärgi.

Siis magasin natuke ja varahommikul läksin ta juurest ära,“ rääkis 42aastane naine.
Siinkirjutaja on uurinud erinevaid kogemusi ja üleelamisi seoses petmisega paarisuhtes. Küsimusele, kas sind on petetud, vastasid ligi pooled inimesed jaatavalt.
Lood, vahelejäämised ja reaktsioonid sellele on olnud väga erinevad.
“Nägin kahjuks võõrastavat sõnumit oma eksi telefoniekraanil. Oli tunne, nagu oleks vaip alt ära tõmmatud kümne aasta järel,” kirjutas 44aastane naine.
“See tegi väga haiget, muudkui tegi haiget ja haiget. Teeb praegugi haiget, kuna asjasse puutub laps, keda pidasin enda omaks ja kelle lahutuse järel kaotasin teisele mehele – isale,” kirjutas üks mees.
“Hakkas tulema teatrinädalavahetusi, koolitusi ja muud seesugust. Ma usaldasin oma naist, kuna olime ju koos olnud ligi 30 aastat. Alguses imestasin, et mu naine võttis hotellides alati omaette toa. Mu ehmatus oli kohutav, kui tõde välja tuli.
Seal hotellitubades kohtusid siis mu naine ja meie ühine tuttav – üks lahutatud mees. Koju jõudes oli naine alati väsinud ja liikus aeglaselt. Tajusin kogu tõde alles siis, kui tema juuksed lõhnasid tugevasti habemeajamisvee järele,” kirjutas teine mees.

Petmine kui kättemaks
Mõned kirjutasid, et maksid kaasale kätte ja petsid teda seetõttu.
“Mina petsin oma eksmeest sellepärast, et tahtsin talle kätte maksta, ja nii suutsin ennast koos hoida. Enamasti olin siiski kurb. Armastasin oma meest ja lootsin, et ta lõpetab petmiste sarja. Ta käis ka tasuliste naiste juures. Mul on nüüdki veel väga kahju, kuidas meie kunagine abielu mõjus meie lastele,” kirjutas naine.
“Sain sellest teada mehe Facebooki-vestluste kaudu. Siis tundus, et meie suhtes on kõik võlts ja mina ei ole midagi väärt. Tundsin, et ma ei tunne üldse oma meest,” kirjutas 33aastane naine.
“Meie suhe lõppes partneri teise petmisega sel ajal, kui mina olin ise linnast ära. Tunne oli väga lootusetu,” kirjutas 18aastane naine.
“Petmine tuli ilmsiks, kui see teine naine võttis minuga Facebookis ühendust.
Oli tunne, nagu oleks nuga südamesse löödud. Kõik varises kokku, mina varisesin kokku. Üritasin mõni aeg veel suhet jätkata, aga ma ei suutnud enam teda usaldada. Mäng oli kaotatud,” kirjutas 27aastane naine.

Kohutavad üllatused
“Minu abikaasa otsis vestlus- ja sekspartnereid Facebookist. See tuli välja ja ta tunnistas üles. Mu maailm varises kokku, suhe lagunes, usaldus kadus. Me jätkasime suhet, aga sellest tekkis kestev trauma ja aastaid hiljemgi on valus mõelda, mis siis juhtus. Lootus ei tulnud kunagi enam meie ellu tagasi,” kirjutas 44aastane naine.
“Kui ma ükskord baari läksin, nägin kõige esimesena seal oma parimat sõbrannat ja oma elukaaslast, keeled teineteise kurgus. Tundus, nagu oleks keegi mind pikali löönud ja seejärel näkku sülitanud. Uskumatu häbi, pettumus ja alandus on sellest peamiselt meelde jäänud,” kirjutas 23aastane naine.
“Mu mees jäi vahele, kui üks naine helistas mehe duši all olemise ajal tema telefonile ja jättis teate, et ta on tunni aja pärast kodus. Mees pidi sel ajal minema koos onupojaga lõunale,” kirjutas 32aastane naine.
“Mina sattusin mehele peale, kui ta oli teise naisega voodis. See oli kohutav. Möödus nädalaid, aga see vaatepilt tuli aina mu silme ette tagasi, kui silmad kinni panin. Ma ei söönud ega maganud nädalaid. Kuigi kõige hullem on möödas ja elu läheb edasi, ei saa ma sellest päriselt üle ilmselt mitte kunagi,” kirjutas 37aastane naine.Vaadatud 1670 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ivo

Mida ja kellele sa tõestada püüad? Endale, et maailmas on petised? Püüad oma tegusid õigustada? Või miks see petmise teema sind nii vaevab, et sa igal pool tonti näed ja püüad meeste peale oma sappi pritsida? Sellise vaimse vägivallaga meessoo vastu sa tekitad enda hingele plekke, mida aegade lõpus ei saa sa kuidagi eitada ega olematuks teha

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi