Põhja-Korea suudab mitmes valdkonnas üllatada

01.12.2019 20:20
Gert Liivamäe
Kommentaarid
0
Foto:

Põhja-Korea diktaator Kim Jong Un on palju arukam ja kavalam, kui teiste riikide juhid või kõikvõimalikud eksperdid oskavad arvata.

Palju Põhja-Koreas käinud ja mitmete Kimi isklikult tundvate allikatega rääkinud Anna Fifield kirjutab äsja ilmunud raamatus “Suur Järeltulija”, et Põhja-Korea spetsialistid on tegelikult võimelised ulatuslikeks küberrünnakuteks ja et Kim ise lõi paari aastaga endast kuvandi kui koostöövalmist riigijuhist, kellega suurriikide juhid tahavad suhelda, aga kes ei lase endale ette kirjutada, kuidas ta peab toimima.
Üks suur kahe Korea sõpruse näitamise aktsioon toimus 2018. aasta taliolümpiamängude ajal. Kim Jong Uni õde Kim Yo Jong ehk Esimene Õde, nagu teda Põhja-Koeras kutsutakse, lausa lummas oma sarmi ja avatusega Lõuna-Korea ja teiste riikide ajakirjanikke, kui ta külastas 2018. aasta taliolümpiamamängude ajal seni suurvaenlaseks nimetatud Lõuna-Koread. Ent ta ei avaldanud muljet ainult hea suhtleja ja meeldiva inimesena. Raamatu autor kirjutab: “Kim Yo Jong peatus viie tärni hotelli presidendisviidis, kuid ta tõi magamiseks kaasa omaenda välivoodi. Hotellist lahkudes oli tema tuba säravpuhas. Ta ei jätnud endast maha mitte ainsatki sõrmejälge, mitte ainsatki juuksekarva. Et Lõuna-Korea luureteenistus ei saaks juppigi Kimi perekonna DNA-st.”
Samasugune hotelli DNA-st puhastamine toimus 2018. aasta juunis Singapuris, kui Kim Jong Un kohtus USA presidendi Donald Trumpiga. St. Regis Hoteli kolm korrust olid reserveeritud Kimile ja tema saatjaskonnale. “Mitte ühtegi tuba ei vabastatud enne, kui Kimi Jong Uni Singapurist lahkumisest oli möödas kaks päeva. Põhja-Korea personalil tuli teha kõvasti puhastustööd, enne kui nad said toad Kimi perekonna DNA-st vabana hotelli juhatusele tagastada,” seisab raamatus.
Kim ja temaga kaasa olnud õde püsisid ainult neile eraldatud sviitides ja sõid ainult spetsiaalselt neile tehtud toite, mille valmistamiseks oli eranditult kõik kaasa toodud Põhja-Koreast.Vaadatud 1212 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi