Printsid ja printsessid abielluvad: 2018. aasta unelmate pulmad

30.12.2018 15:25
Allan Espenberg
Kommentaarid
0
Foto:

Igal aastal toimub enam kui kümme kuninglikku pulma, kus üheks abiellujaks on mõni sinivereline. Selliseid pulmapidusid peeti üsna palju ka 2018. aastal, kusjuures peamiselt sattusid need oktoobrikuusse. Alljärgnevalt kaheksast tuntumast pulmast.

Prints Harry ja Meghan Markle
2018. aasta kõige tähtsam pulm peeti 19. mail Suurbritannias, kui abiellu astusid kuninganna Elizabeth II pojapoeg Harry (tegelik nimi Henry Charles Albert David) ja tema ameeriklannast väljavalitu Meghan Markle. See pulm tekitas hoopis suuremaid vastukajasid ja kuulujutte, kui neid oli 2011. aastal Harry venna Williami ja Kate Middletoni abiellumise ajal.
Asi oli selles, et peamiselt näitlemisega tegelenud Meghanil on väga palju fänne, aga on ka palju neid, kes ei salli teda silmaotsaski. Lisaks oli pruudi peres mitmeid omavahelisi arveteklaarimisi, milles osales peamiselt Meghani isa, aga ka teised tema sugulased.
Pulmapäev läks aga igati korda, kuigi ajakirjanduse andmetel kulutati selleks umbes 32 miljonit naelsterlingit. Noorpaari austas oma kohalviibimisega umbes 600 inimest ja kogu maailmas jälgis teleülekannet tseremooniast enam kui 50 miljonit inimest.

Printsess Eugenie ja Jack Brooksbank
12. oktoobril oli maailma avalikkuse tähelepanu taas pööratud Londonile, kui Windsori lossis abiellus kuninganna lapselaps, 28-aastane Yorki printsess Eugenie 32-aastase ärimehe Jack Brooksbank’iga.
Olgu öeldud, et ettevalmistused nendeks pulmadeks ei möödunud ilma skandaalita. Enam kui 20 000 inimest andis oma allkirja petitsioonile, milles kurjustati, et kahe kuningliku pulma pidamine riigi rahadega ühe aasta jooksul on liiga palju.
Tseremoonia ise kulges ilma igasuguste tõrgeteta ja kohale olid tulnud paljud kuningapere liikmed, sealhulgas kuninganna Elizabeth II ning printsid William ja Harry peredega. Ka showbisnessi tähti oli pulmapeost osa saama saabunud piisavalt: Demi Moore, Kate Moss, Robbie Williams, Liv Tyler, Naomi Campbell jt. Loomulikult oli pealtvaatajateks ka tuhanded lihtinimesed.

Printsess Ayako ja Kei Moriya
29. oktoobril abiellus Jaapani 28-aastane printsess Ayako oma armastatu, suure laevakompanii Nippon Yusen Kabushiki Kaisha 32-aastase töötaja Kei Moriyaga. Kuna mees ei pärine aadliperekonnast ja tal pole mingeid sidemeid monarhiaga, siis olid sellel olulised tagajärjed ka printsessile.
Jaapani karmide seaduste kohaselt võib keisripere liige küll abielluda lihtrahva hulgast pärit inimesega, kuid pärast seda ei saa ta enam pretendeerida Jaapani troonile. Ayako oli nõus seda ohvrit võtma. Nii tuli Ayakol, kes polnud troonijärjekorras sugugi esimeste seas, trooninimekirjast välja astuda. Lisaks lahkus naine keiserlikust perekonnast ja temast saab nüüd rääkida kui endisest printsessist.
Noorpaar jõi pulmatseremoonial šintoistliku rituaali kohaselt saket kolmest tasssist ja läänetraditsiooni kohaselt vahetati sõrmuseid. Tokyo elanikud tervitasid vastabiellunuid soojalt ja viipasid neile käega.

Hertsogitütar Sophie ja krahv Maximilien
Württembergi 82-aastase hertsogi Maxi lapselaps, 24-aastane Sophie ja 29-aastane prantsuse aristokraat, krahv Maximilien d'Andigne pidasid uhkeid ja aristokraatlikke pulmi 20. oktoobril Saksamaal Tegernsee lossis. Kuu aega varem olid nad ametlikult registreerinud oma abielu Londonis, sest just selles linnas olid nad neli aastat varem tutvunud.
Pruudi tõi altari ette ta isa Württembergi hertsog Philipp. Sophiel oli seljas elegantne, aga tagasihoidlik kleit, kuid kuna kleidisaba oli väga pikk, siis pidid seda haldama mitu väikest last. Pärast tseremooniat ilmus noorpaar traditsiooni kohaselt kirikutrepile ja kinnitas abiellumist kuuma suudlusega.

Saksi-Coburgi ja Gotha printsess Stephanie Sibylla ja Jan Stahl
6. juulil abiellusid Gotha linnas Friedensteini palees Saksi-Coburgi ja Gotha 75-aastase printsi Andrease 46-aastane tütar, printsess Stephanie Sibylla ja autotehase BMW 49-aastane insener Jan Stahl. Kuigi printsess on juba 46-aastane, on tegemist tema esimese abieluga. Pärast abielu registreerimist istutas noorpaar traditsiooni kohaselt lossi lähistele puu. Kiriklik abiellumine toimus järgmisel päeval St. Moritzi kirikus Coburgis.
Sellegi pulma kohta oli kuulda kriitikat. Kui tavaliselt ollakse pahased pulmade liigse suurejoonelisuse üle, siis seekord oli vastupidi: inimesi pahandas üleliigne tagasihoidlikkus. Esijoones ei meeldinud kritiseerijatele printsessi rõivastus, sest see olevat olnud sellise tähtsa sündmuse jaoks liiga argine. Muide, Stephanied on varemgi mõnitatud tema välimuse ja riietumisstiili pärast.

Hertsog Fernando Fitz-James Stuart ja Sofia Palazuelo
6. oktoobril abiellus 28-aastane Hispaania aristokraat, Huescari hertsog Fernando Juan Fitz-James Stuart y Solis-Beaumont, kes on lahkunud Alba hertsoginna lapselaps. Pruudi rollis oli 26-aastane Sofia Palazuelo Barroso, moebrändide Oscar de la Renta ja Carolina Herrera töötaja. Noorpaar kohtus ühiste õpingute ajal Madridi rahvusvaheliste uuringute kolledžis. Pulmakohaks oli aga Alba hertsogi residents Liria palee.
Pulma väisas üle 750 külalise, kelle hulgas oli ka Hispaania kuninganna Sofia ja moekunstnik Agatha Ruiz de la Prada. Pruudi üsna tagasihoidliku kleidi lühikeste käiste ja pika slepiga oli disaininud tema tädi Theresa Palazuelo. Pruut keeldus kandmast Alba dünastia tiaarat ja loori asemel täiendas soengut sulgedest kaunistus.

Printsess Helena ja Stanislas Fougeron
Printsess Helena (Jelena, Elena), täisnimega Elena Olga Lidia Tamara Maria on Jugoslaavia ja Serbia printsi Aleksandari (1924-2016) ainus tütar. 12. märtsil 2018. aastal abiellus ta Pariisis kontoritehnikakompanii töötaja Stanislas Fougeroniga.
Printsessi puhul on tegemist teise abieluga, sest ta oli 1988. aastal abiellunud Thierry Gaubert’iga, kuid see abielu lahutati. Sellest kooselust sündis kolm last: poeg ja kaks tütart. Nüüd abiellus Helena lihtkodaniku Stanislasiga, kes on naisest 12 aastat noorem. Printsess ise sai käesoleval aastal 55-aastaseks. Helena oli hakanud mehega kohtuma kaks aastat tagasi, kusjuures vanusevahe ei mõjutanud nende suhteid vähimalgi määral.
Kiriklik abielutseremoonia korraldati 15. septembril Janville’i linna kirikus, kus olid kohal vaid noorpaari sugulased ja lähedased. Altari ette viis pruudi Helena kaksikvend Sergej. Ema olid õnnitlemas ka tema lapsed eelmisest abielust. Pärast ametlikku talitust toimus tagasihoidlik bankett. Tänavatel aga pidutseti printsessi abiellumise puhul veel kaua aega.

Lord Ivar Mountbatten ja James Coyle
Septembris leidis aset midagi ebaharilikku, kui esmakordselt Suurbritannia monarhia ajaloos abiellus kuningapere liige samasoolise inimesega. Jutt käib Elizabeth II sugulasest, 55-aastasest lord Ivar Mountbattenist, kes abiellus oma 56-aastase kallima James Coyle'iga. Varem oli lord olnud abielus Penelope Anne Mountbatteniga, kellest läks seitse aastat tagasi lahku. Neile sündis kolm last.
Lord Mountbatten teatas oma seksuaalsest orientatsioonist kaks aastat tagasi. Uudis oli sedavõrd ootamatu, kuna ta oli 17 aastat olnud abielus naisega. Siiski möönis lord, et kuigi talle meeldivad mehed, pole ta ükskõikne ka naiste suhtes – nimelt olevat ta biseksuaalne.
Ivar ja piloodina töötav James kohtusid aastaid tagasi Šveitsi suusakeskuses. Kuninganna Elizabeth andis sellele abielule oma õnnistuse. Pulmad peeti äärmiselt vaikselt, kohal oli vaid umbes 60 inimest, kuid nende hulgas polnud ühtki kuningapere liiget. Lordi viis altari ette tema endine naine lady Penny Mountbatten. „Penny oli enne meie abielu teadlik, et olen biseksuaal. Ta oli mõistev ja meie abielu oli õnnelik, muidu meil ei oleks kolme toredat tütart,” rõhutas lord.

Vaadatud 1074 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi