Punane lõng randme ümber

15.12.2018 12:15
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Seda kannavad maailma tuntumad kuulsused ja vaimsed juhid, kuid meie vanaemad sidusid seda oma lastele ja lastelastele. Mida tähendab punane villane lõng käerandme ümber ning millist jõudu see omab?

Punane lõnganiit, mida võib märgata paljude Hollywoodi tähtede käel kõrvuti kullast ja briljantidega käevõrudega, pole ainult tunnistus kuulsuste kiindumusest kabalasse või üldine moeasi. Punane lõng on seotud nii kaitsega kurja silma eest kui tervendamisega, seejuures usk selle jõusse on juba ammustest aegadest levinud Euroopast kuni India ja Hiinani.

Punase lõngaga valu vastu
Meil on põlvest põlve edasi antud uskumust, et valu saab ära võtta, kui valutava liigese ümber siduda punane lõng. Vanaemad on punase lõngaga aidanud paljusid lapsi ja noorukeid, kes käele liiga teinud muusikakoolis või sportides. Punast lõnga on käe ümber näha olnud ka ehitajatel või raske töö tegijatel, kellele taolist valuvastast võtet on samuti soovitanud mõni vanema põlvkonna inimene. Mõnda aitab, mõnda võib-olla mitte, kuid proovimisest keeldutakse harva.
Üks naine, kes töötas müüjana ning oli tööga kahjustanud kätt ja hiljem tegi liiga ka jalale, tunnistas: „Käel, millele vanaema sidus ümber punase lõnga, kadus valu palju kiiremini kui jalal, mida arsti juhise järgi määrisin igasuguste haisvate salvidega...” Veel keegi kinnitas, et sai sellise soovituse päranduseks oma vanalt sugulaselt: „Juba alates teismeeast, kui maal tädi näitas, kuidas asi käib, kasutan punast lõnga, kui käsi valutab. Seon käe ümber punase lõnga, tehes sellesse tagurpidi loendades kolm korda üheksa sõlme. Tavaliselt hoian lõnga käe ümber öösel ja hommikul võtan ära, kuid juhtub, et see jääb kogu päevaks. Aitab tõepoolest. Ka ilma sõlmedeta.”

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 885 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi